mirka16
12.07.05,10:53
Ahojte poraďáci!
Mám takýto problém:
Sme s.r.o., ktorej zakladatelom a jedinym spolocnikom ktory vlozil ZI 1,4 Mio Sk je zahranicna fyzicka osoba - Nemec. Na Slovensku ma 1 konatela, ktory mu riadi business. Na konci roka ked vytvorime zisk, tak by si ho chcel zobrat na zaklade valneho zhromazdenia ako podiel spolocnikovi. Ale v Nemecku su velmi prisne zakony ohladom dane z prijmu FO a tento prijem by si musel zahrnut do danoveho priznania v Nemecku (trvaly pobyt a odvody plati v Nemecku), kde je progresivny system zdanovania.
SR ma s Nemeckom zmluvu o zamedzeni zdvojiteho zdanenia a docitala som sa tam len ze ak ma zahranicna osoba trvaly pobyt viac ako 183 dni na Slovensku, jeho prijem podlieha dani na Slovensku. Ale kedze na Slovensku uz podiel na zisku (zdanený) zo spolocnosti sa u FO nezdanuje, tak neviem ci to chapem spravne. Ak je to tak, staci ked si tu prihlasi trvaly pobyt a dajme tomu ze si bude platit zakladne zdravotne poistenie???
Veľmi by ste mi pomohli, už pátram dlhšie ale stále neviem..... hmmm
mirka16
13.07.05,06:34
Nikto neporadí???? Hmmm....
Vevey
13.07.05,06:50
Ty chces aby sa vyhol danovej povinnosti v Nemecku? Trufale! Musel by tu mat okrem trvaleho pobytu i stredisko svojich zaujmov (najlepsie i daku nehnutelnost) a to sa tazko preukazuje. A skutocne by sa tu musel zdrziavat aspon 183 dni v roku. Je myslim dost tazke zbavit sa danovej rezidencie v Nemecku.
Navyse na Slovensku sa podiel na zisku (uz zdanenom) pre zahr. osobu zdani dalsimi 19% zrazkovou danou. To si sice moze v Nemecku zapocitat, ale i tak na tom prerobi.