IvetaH
08.04.09,18:57
Dobrý večer, minulý mesiac som zadala preklepom nesprávne meno do RF SP a teraz som na to prišla. Prosím vás ako opravím ten RF v SP. Nejde mi to a nejde.
Pomôže mi niekto? Bojím sa aby som nevyrobila ďalšieho poistenca.
Ďakujem
abel
08.04.09,17:10
Na stránke SP je uvedené toto:

Ak pri kontrole dokumentu zistíte, že obsahuje nesprávne alebo neúplné údaje, je potrebné ho stornovať, a následne vytvoriť a uložiť do systému EZU nový RLFO:
· Odoslaním xml súboru príslušného registračného listu, ktorý obsahuje správne a úplné údaje tak aby mohol byť akceptovaný.
· Prostredníctvom kategórie Manuálny vstup, ktorá umožňuje vytvorenie nového RLFO prostredníctvom webového formulára.

https://podatelna.socpoist.sk/texty/EZU_Prirucka_ext_pouzivatelov.html
IvetaH
09.04.09,16:45
Dobrý večer, ďakujem za radu, popozerala som si to, našla som aj príručku, ale problém je v tom, že sa mi na detale RLFO nezobrazuje možnosť stornovať. podľa príručky obrazovka 11. A ešte viac ma udivuje, že na niektorých RLFO sa to zobrazuje.
No som hotová.
abel
10.04.09,07:06
Dobrý večer, ďakujem za radu, popozerala som si to, našla som aj príručku, ale problém je v tom, že sa mi na detale RLFO nezobrazuje možnosť stornovať. podľa príručky obrazovka 11. A ešte viac ma udivuje, že na niektorých RLFO sa to zobrazuje.
No som hotová.
Skúšala som vo viacerých firmách, aj rok staré RLFO aj nové, u všetkých mám hneď prvú možnosť "stornovať dokument" .
A máš pri tom registračnom liste, ktorý chceš stornovať, uvedené - akceptovaný a odoslaný na spracovanie?
IvetaH
10.04.09,15:57
To je hotová maturita. Prišla som na to, že mne to vysiela všetko ako hromadný RLFO, a zobrazí mi Zoznam ... obrazovka č. 10 tam je ponuka, že storno, lenže nie je aktívna a znovu som to celé čítala. A dočítala som sa, že stornovať môžem do 5 hodín. Ale o oprave nepíšu nič. Podľa mňa sa to nejako musí dať urobiť, veď každá inštitúcia a každý zákon musí predpokladať omyly obsluhy.
IvetaH
14.04.09,13:31
No tak som to už dala do poriadku. Úplne jednoduché:
zrušiť prihlásenie cez manuálny vstup a odoslať prihlášku opäť. Žiadne iné papierovanie netreba.
Pekný deň prajem.
mzdarka renca
14.04.09,13:33
No tak som to už dala do poriadku. Úplne jednoduché:
zrušiť prihlásenie cez manuálny vstup a odoslať prihlášku opäť. Žiadne iné papierovanie netreba.
Pekný deň prajem.
šikulka:)