MatoB
08.04.09,21:00
Dobrý večer.
Mám jednu Vážnu otázku. Od jednej nemenovanej spoločnosti (uin.sk), ktorá sa zaoberá zakladaním a predajom s.r.o. chcem kúpiť už založenú s.r.o a chcem sa spýtať. Môže sa stať že ten dotyčný čo na mňa prevedie tú s.r.o prevedie okrem obchodného podielu aj dlhy alebo pôžičky bez môjho vedomia????? (mám na mysli biely kôň) Ak áno ako tomu ubránim aby sa to nestalo je neaká zmluva alebo čestné prehlásenie o tom že dotyčný na mňa prevádza čisto firmu bez závezkov?
Ďakujem za odpoveď. Rýchlu odpoveď vyplácam;)
mia21
09.04.09,09:47
Ahoj Mato,

Ja som s uin.sk zakladala sro, zatial nemam problem. Navrhla by som, aby si kontaktoval ich zakaznikov, poziadaj ich o referenciu.
Ja osobne som bola spokojna.
MatoB
09.04.09,12:17
Hmm ale ja s.r.o. cez nich nezakladám ale odkupujem od nich už založenú Ready-made či ako sa tomu povie. Len vieš, môže sa stať že okrem toho že prevedú na mňa s.r.o. prevedú aj záväzky čo nechcem. Aj som sa pýtal že či je nejaká záruka že mi neprevádzaju aj záväzky. Povedali ze podpisuje konateľ prehlásenie o tom že s.r.o-čka je čistá (aj mi preposlali vzor toho prehlásenia). Aj volali a hovorili že s.r.o. je založená len na ďaľší predaj, nemá záväzky a ani žiadne dlhy a nikdy s ňou nebolo podnikané. To isté mi písali do e-mailu aj 2x. Stačí to ako potvrdenie respektíve dôkaz o tom že s.r.o-čka je naozaj bez záväzkov? Čo ak mi po prevode príde papier domov kde si nájdem dlh, záväzok, ktorý na mňa previedol z s.r.o.-čkou bez môjho vedomia? Je tu jeden háčík. Za s.r.o. som už zaplatil ale nič som nepodpisoval tak ešte pred tým ako urobím hazardný krok poprosím o poradu. Ďakujem Vám vopred všetkým za podporu.
pavol54
11.04.09,15:39
založ si vlastnú a nemusíš sa báť nijakej pochybnej histórie
MatoB
12.04.09,12:01
Pavol54 vieš koľko stojí založenie vlastnej s.r.o. a koľko odkúpenie? Mám pocit že odkúpenie o moc lacnejšie. A pýtal som sa či existuje nejaká zmluva alebo prehlásenie nie to či si mám založiť vlastnú alebo odkúpiť.:(
mi_ke
14.04.09,12:44
Samozrejme, ze nova s.r.o. by Ta stala menej ako ready-made...Pri ready-made platis za to, ze spolocnost je uz nejaky ten cas uz zalozena, co je podmienka pri roznych verejnych sutaziach. Schvalne sa pozri (v profile) kolko by si platil u nas, a kolko si platil za ready-made.
Inak, co sa tyka Tvojej obavy, tak aj ked opatrnosti nikdy nie je dost, ready-made by nemala mat ziadne zavazky a nemala by vykonavat do predaja ziadnu cinnost. V tomto by som im doveroval.
MatoB
15.04.09,12:09
Ahoj mi_ke to založenie s.r.o. prostredníctvom Vás je úplne úplne všetko na komplet? Myslím tak že môžem už začať podnikať bez toho aby som musel ešte behať po DÚ, OR, ŽR... Ak áno komplet všetko za 500€????
montecristo
16.04.09,07:40
Výhoda kúpy už hotovej spoločnosti je v tom, že kupuješ už spoločnosť pripravenú na podnikanie - hotový produkt. U niektorých spoločnostiach sa nestaráš vôbec o žiadne papierovačky, jednoducho podpíšeš dokumenty a tým aj proces pre teba končí, u iných musíš ešte riešiť zápis zmien do registra (tu si treba dať pozor, nakoľko niektoré spoločnosti nezahrňujú poplatok za zápis týchto zmien do ceny za spoločnosť, čo v konečnom dôsledku výslednú cenu za spoločnosť navýši).V priebehu krátkej doby môžeš začať podnikať. Aj tu je však treba brať do úvahy, že tvoje vlastníctvo kupovanej spoločnosti v obchodnom registri sa zapíše s časovým odstupom.

Pri založení spoločnosti si spoločnosť zakladáš podľa svojich požiadaviek, čo v konečnom dôsledku je finančne menej nákladné, ako kúpa ready-made firmy. Tento proces trvá aj dlhšie, nakoľko je potrebné počítať s lehotami pri vybavovaní živnostenských listov. Nie je však vôbec na mieste sa obávať tohto procesu, keďže poradenská firma pripraví všetky dokumenty potrebné k založeniu spoločnosti. Celkové náklady na založenie spoločnosti, ak plánuješ využiť služby nejakej poradenskej firmy, dokážeš bez problémov dostať aj pod hradicu 500 Eur, stačí použiť vyhľadávač google: výdavky na založenie spoločnosti (http://www.google.sk/search?q=v%C3%BDdavky+na+zalo%C5%BEenie+spolo%C4%8 Dnosti&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-GB:official&client=firefox-a)
mi_ke
16.04.09,13:11
Iste, ceny pre poradenske spolocnosti su rozne. Preto treba pozerat na komplexnu cenu a nie na lakave nizke ceny, v ktorych nie su zahrnute dalsie vydavky a poplatky...
pavol54
23.04.09,18:44
Dnes od vzniku myšlienky začať podnikať až po obdržanie prvého výpisu z obchodného registra neuplynie viac ako desať dní, ak potencionálny obchodný partner nie ochotnú túto dobu počkať tak asi nie je veľmi seriózny.
stará firma je vždy ako kúpa mačky vo vreci môže byť dobrá a nemusí a žiť s týmto rizikom aj niekoľko rokov, by som nedokázal.
dragan.michal
23.04.09,19:06
za 500 €Ti zalozim s.r.o. aj ja, kedykolvek,
domenico.office
23.04.09,19:14
gita
09.02.10,16:17
Robím pre 2 Vietnamcov nejaké daňové priznania - obchodná činnosť. Teraz ale ma jeden prepadol s.r.o-čkou, ktorú kúpil, má nový výpis z OR, firma sa ináč volá aj má iné sídlo a asi 15 spoločníkov, len IČO zostalo. K tomu mi dal aj DP, súvahu, výkaz ZaS za r. 2008. Z týchto dokumentov som vyčítala, že išlo o nejakú poradenskú činnosť. Môžem za rok 2009 vychádzať zo stavov účtov tejto predošlej firmy, alebo ako by mal vyzerať rok 2009, ked dokopy nevykonávali žiadnu činnosť? Mám z toho hlavu v smútku, neviem, či si s tým poradím.
gita
10.02.10,07:08
Ešte raz poprosím poradiť
liba2
11.02.10,20:21
Robím pre 2 Vietnamcov nejaké daňové priznania - obchodná činnosť. Teraz ale ma jeden prepadol s.r.o-čkou, ktorú kúpil, má nový výpis z OR, firma sa ináč volá aj má iné sídlo a asi 15 spoločníkov, len IČO zostalo. K tomu mi dal aj DP, súvahu, výkaz ZaS za r. 2008. Z týchto dokumentov som vyčítala, že išlo o nejakú poradenskú činnosť. Môžem za rok 2009 vychádzať zo stavov účtov tejto predošlej firmy, alebo ako by mal vyzerať rok 2009, ked dokopy nevykonávali žiadnu činnosť? Mám z toho hlavu v smútku, neviem, či si s tým poradím.Tvoj klient kúpil obchodný podiel v tej sro-čke. V účtovníctve pokračuješ v účtovaní, lebo firma existuje, iba má nový názov a nových majiteľov.
Na základe výpisu z OR zaúčtuješ toľko analyt. účtov k účtu 411, koľko je spoločníkov ; suma je ich výška vkladu.
Ak firma mala minimálnu činnosť - to je len pre teba dobre, budeš mať menej práce :D so zaúčtovaním, inak to nie je žiadna závada. Účtovnú závierku urobiš normálne, aj daň. priznanie.