BaDDog
08.04.09,22:08
Dobrý deň, som tu nový a toto forum som našiel na nete preto sa obraciam na Vás s prosbou o pomoc v mojom probléme.

Dňa 13.12.2008 som bol účastnikom PU, kde som bol poškodený, tato PU bola na mieste prešetrena políciou.

Dna 13.12.2008 (v ten deň) som nahlasil PU na Poistovnu viníka (Generali), a dňa 16.12.2008 som osobne podal písomne oznamenie o PU na pobočke v Malackách.

Do dnešného dna som nedostal žiadne písomne vyrozumenie od poistovne.
Obhliadka vraku bola vykonana u mňa doma kde mi auto zložili.
Podla slov obhliadkara ide o totálku a opravu odhadoval na 400-450t sk.
Celkovo bol u mňa ešte 2x na doobhliadke, s tým že nenapísal všetky poškodene veci do záznamu o obhliadke s tvrdením, že to nieje potrebne, lebo ide o totalnu škou a rozrátavať sa to bude percentualne.
- Kde to ale u totalnej škody sa odratavaju dobre diely... čo je v rozpore tvrdenia obhliadkara.

Dna 7.4.2009 mi prišla na účet suma vo výške 3568€.
V tento deň som osobne naštívil centralu Generali na Plynárenskej ul. v Bratislave, ohladom tejto sumy k čomu vlastne služim, kedže som do tohto dňa nedostal ani jedno vyrozumenie.
Na centrale mi nevedeli povedať nič, len že tato PU bola ukončena 30.3.2009 ale vyrozumenie im v tomto spise chýba čiže nemožu mi ho ani poskytnuť.

Nezávezne som si dal oceniť auto pre informátívny charakter v nasledujúcom týždni od PU, kde priemerná cena v SR podla IBS DB k dňu 29.11.2009 je hodnota auta vzhladom na výbavu a počet najazdených km: 284.000 Sk / 9.375 €.

Tu však je kameň úrazu.

Poškodená časť mojho vozidla bola kompletne predná časť aj s motorovým priestorom, spodná časť vozidla do úrovne polovice auta, cela prava strana vozidla a interier vozidla.
Tým mi vychádza ako použitelna čast cela lava strana od urovne vodičových dverý a zadna čast ako aj niektore časti interiera v hodnote zvyšnej ceny vozidla podla ocenenia.
Kde je podla obchodnika s vozidlami je predajna suma tohto vraku na ND zhruba 1500€.

Ako si mám od poistovne nárokovat správne plnenie škody, mám nárok to vymáhat od viníka, alebo za toto cele plnenie je zodpoveda poistovna? :confused:

-----------------------------------------------------

Ja som mal auto PZP - česka poistovna (teraz Generali)
Viník mal PZP aj havarijnu v Generali.

Na auto som si bral bezúčelový úver (neviem či tento fakt nejak zhodnocuju v poistovni) a kupoval som to u dealera Volvo.

V tejto poistovni mám aktualne postených 5-os. vozidiel a jedno nákladne vozidlo.

Ostatný členovia rodiny (mama. otec, sestra) maju taktiež poistene vozidla.
Stanislav 1975
08.04.09,20:57
Ahojky, chcel som si zakusnuť do jazyka a nareagovať, aby sa na mňa niekto nenahneval, ale nemožem, takže-

je mi ťa velmi ľúto, ale bohužial si doplatil na lakomstvo, chrapúnstvo a egoizmus niekoho iného-pozrite sa , čo sa tu robí každý rok v decembri- kolko ludí je tak hlúpych a nepoisťujú auto podla kvality a podla toho kto ako vybavuje PU, ale podla ceny-ludia sú vytešení, že platia za pzp 100 eur ale to je pyrhovo víťazstvo a škodia tým len budúcim poškodeným, potom tie poisťovne nemajú na vyplácanie škod ale len na obštrukcie- to je ten primitivizmus niektorých ludí , ako oni vravia-" to nieje poistka pre mňa, ale pre druhého"- áno však poškodení budú trpieť. A uvidíte v decembri zasa sa poniektorí s menším iq budú driapať o poistku za čo najmenej, čo ma to zaujíma, že poškodený nedostane výplatu pzp vo výške ako by mal,a bude na tých par korún čakať dva roky???

Prajem ti veľa šťastia pri vybavovaní aby to dopadlo OK, ale máš smolu, že ťa nabúral hlupák...
BaDDog
08.04.09,22:11
Ahojky, chcel som si zakusnuť do jazyka a nareagovať, aby sa na mňa niekto nenahneval, ale nemožem, takže-

je mi ťa velmi ľúto, ale bohužial si doplatil na lakomstvo, chrapúnstvo a egoizmus niekoho iného-pozrite sa , čo sa tu robí každý rok v decembri- kolko ludí je tak hlúpych a nepoisťujú auto podla kvality a podla toho kto ako vybavuje PU, ale podla ceny-ludia sú vytešení, že platia za pzp 100 eur ale to je pyrhovo víťazstvo a škodia tým len budúcim poškodeným, potom tie poisťovne nemajú na vyplácanie škod ale len na obštrukcie- to je ten primitivizmus niektorých ludí , ako oni vravia-" to nieje poistka pre mňa, ale pre druhého"- áno však poškodení budú trpieť. A uvidíte v decembri zasa sa poniektorí s menším iq budú driapať o poistku za čo najmenej, čo ma to zaujíma, že poškodený nedostane výplatu pzp vo výške ako by mal,a bude na tých par korún čakať dva roky???

Prajem ti veľa šťastia pri vybavovaní aby to dopadlo OK, ale máš smolu, že ťa nabúral hlupák...

Nie hlupák... ale mlada baba o 20dní staršia odomna..
Auto mala z požičovne, bolo havarijne poistene a samozrejme PZP.

Čo sa týke jej sa to bude riešiť na DI PZ, zrušila mi cele auto, 3mesiace som ju nahanal aby podala písomne nahlasenie PU, lebo vraj na tom to cele stalo taku dobu, poušial niekolko predpisov a paragrafov.. že nerešpektovala značenie STOP, podla znalca išla cez križovatku rýchlosťou medzi 80-90km/h v obci! a to že mi spôsobila škodu presahujúcu sumu 4000€ ani nehovorím...

Ale nemožem nič robiť lebo nemam žiadne vyjadrenie od poistovne.. a baba si spokojne jazdí dalej.. :mad:
Stanislav 1975
09.04.09,04:52
Nie hlupák... ale mlada baba o 20dní staršia odomna..
Auto mala z požičovne, bolo havarijne poistene a samozrejme PZP.

Čo sa týke jej sa to bude riešiť na DI PZ, zrušila mi cele auto, 3mesiace som ju nahanal aby podala písomne nahlasenie PU, lebo vraj na tom to cele stalo taku dobu, poušial niekolko predpisov a paragrafov.. že nerešpektovala značenie STOP, podla znalca išla cez križovatku rýchlosťou medzi 80-90km/h v obci! a to že mi spôsobila škodu presahujúcu sumu 4000€ ani nehovorím...

Ale nemožem nič robiť lebo nemam žiadne vyjadrenie od poistovne.. a baba si spokojne jazdí dalej.. :mad:
Ak je to tak ako píšeš a nenahlasila to do 15 dní od nehody, tak z toho čo nakoniec vyplatí poisťovňa si od nej bude nejakých 50% nárokovať regresom- podla zákona to je od 20 do 100%, a za 3 mesiace to vidím tak na 50%, ale to je mimo teba.
Havarijné poistenie nemáš? Mohol si isť cez neho a bolo by to rýchlejšie a spoluučasť by sa nejako už vybavila...
BaDDog
09.04.09,05:40
Ak je to tak ako píšeš a nenahlasila to do 15 dní od nehody, tak z toho čo nakoniec vyplatí poisťovňa si od nej bude nejakých 50% nárokovať regresom- podla zákona to je od 20 do 100%, a za 3 mesiace to vidím tak na 50%, ale to je mimo teba.
Havarijné poistenie nemáš? Mohol si isť cez neho a bolo by to rýchlejšie a spoluučasť by sa nejako už vybavila...

Nie nemám.
Ako to chodí s havarijnou poistkou vieme.
A zmysel tejto havarijnej poistky vidím len u nového vozidla.

To či urobia voči nej nejake kroky, je už len jej chyba...
BaDDog
09.04.09,11:48
Aký je vlastne postup ukončenia Poistnej události?
NAjprv má poslať vyrozumenie a potom peniaze alebo opačne ako v mojom prípade?
Stanislav 1975
09.04.09,14:55
Aký je vlastne postup ukončenia Poistnej události?
NAjprv má poslať vyrozumenie a potom peniaze alebo opačne ako v mojom prípade?
My to vačšinou posielame asi narovnako-likvidátor pošle list a najbližší štvrtok peniaze- takže vačšinou dojde o nejaký deň skor vyrozumenie....
preboha
21.04.09,18:28
Dobrý deň, som tu nový a toto forum som našiel na nete preto sa obraciam na Vás s prosbou o pomoc v mojom probléme.

Dňa 13.12.2008 som bol účastnikom PU, kde som bol poškodený, tato PU bola na mieste prešetrena políciou.

Dna 13.12.2008 (v ten deň) som nahlasil PU na Poistovnu viníka (Generali), a dňa 16.12.2008 som osobne podal písomne oznamenie o PU na pobočke v Malackách.

Do dnešného dna som nedostal žiadne písomne vyrozumenie od poistovne.
Obhliadka vraku bola vykonana u mňa doma kde mi auto zložili.
Podla slov obhliadkara ide o totálku a opravu odhadoval na 400-450t sk.
Celkovo bol u mňa ešte 2x na doobhliadke, s tým že nenapísal všetky poškodene veci do záznamu o obhliadke s tvrdením, že to nieje potrebne, lebo ide o totalnu škou a rozrátavať sa to bude percentualne.
- Kde to ale u totalnej škody sa odratavaju dobre diely... čo je v rozpore tvrdenia obhliadkara.

Dna 7.4.2009 mi prišla na účet suma vo výške 3568€.
V tento deň som osobne naštívil centralu Generali na Plynárenskej ul. v Bratislave, ohladom tejto sumy k čomu vlastne služim, kedže som do tohto dňa nedostal ani jedno vyrozumenie.
Na centrale mi nevedeli povedať nič, len že tato PU bola ukončena 30.3.2009 ale vyrozumenie im v tomto spise chýba čiže nemožu mi ho ani poskytnuť.

Nezávezne som si dal oceniť auto pre informátívny charakter v nasledujúcom týždni od PU, kde priemerná cena v SR podla IBS DB k dňu 29.11.2009 je hodnota auta vzhladom na výbavu a počet najazdených km: 284.000 Sk / 9.375 €.

Tu však je kameň úrazu.

Poškodená časť mojho vozidla bola kompletne predná časť aj s motorovým priestorom, spodná časť vozidla do úrovne polovice auta, cela prava strana vozidla a interier vozidla.
Tým mi vychádza ako použitelna čast cela lava strana od urovne vodičových dverý a zadna čast ako aj niektore časti interiera v hodnote zvyšnej ceny vozidla podla ocenenia.
Kde je podla obchodnika s vozidlami je predajna suma tohto vraku na ND zhruba 1500€.

Ako si mám od poistovne nárokovat správne plnenie škody, mám nárok to vymáhat od viníka, alebo za toto cele plnenie je zodpoveda poistovna? :confused:

-----------------------------------------------------

Ja som mal auto PZP - česka poistovna (teraz Generali)
Viník mal PZP aj havarijnu v Generali.

Na auto som si bral bezúčelový úver (neviem či tento fakt nejak zhodnocuju v poistovni) a kupoval som to u dealera Volvo.

V tejto poistovni mám aktualne postených 5-os. vozidiel a jedno nákladne vozidlo.

Ostatný členovia rodiny (mama. otec, sestra) maju taktiež poistene vozidla.
No, ak Tvoje auto malo cenu 284 000 Sk, je rozbité na mraky, a dostal si nejakých 100 000, tak Ťa celkom slušne obrali.
Záleží iba na Tebe, či s tým chceš niečo urobiť. Ak nevieš čo ozvi sa.
BaDDog
21.04.09,20:26
To je... A chcem s tý mniečo urobiť je smiešne ako oni vedia porobit veci aby to vyzeralo, že urobili maximum...
Vieš mi nejako poradiť? Dakujem.
preboha
22.04.09,09:17
u lekára je možné získať diagnózu až po uvedení príznakov choroby, ja takisto potrebujem na použiteľnú radu najprv kopu informácií - takže skús poslať tel. kontakt - večer sa ozvem
fefe30
22.04.09,11:33
Neurobíš s tým nič. Len sa s tým čo najkôr vyrovnaj a buď rád, že sa Ti nič nestalo. Keby Ti po nehode zostali následky na zdraví, potom by si mohol nadávať.

Radšej sa nad tým poriadne zamysli, aké si mal štastie v neštasťí, keď si prežil totálnu škodu. A nevrieskaj ako malé decko, ked mu zedia večeru.

S poisťovnou už nič neurobíš, ani od nej nevytlčieš žiadne peniaze. A akákoľvek aktivita, už bude iba mrhanie času a dalšími peniazmi. Nepomôžu Ti žiadne daľšie posudky o hodnote auta.

Poiťovňa Ti zaplatila plnenie a tým sa to pre ňu skončilo.

Hádať sa s poiťovňou či malo auto v čase nehody hodnutu 280 000 podľa Teba alebo 200 000 podľa poiťovne nemá význam. Taktiež ocenenie použiteľných zvyškov vraku, či má havarované auto hodnotu 50 000 alebo 150 000. Aj keď ich nikto nechce ani zadarmo. Poisťovne majú vlastné tabuľky na ocenie. Vačšinou sú v ich prospech.
preboha
22.04.09,15:11
fefe30, možno to nevieš, ale si ideálnym klientom poisťovne.
globalpartner
25.04.09,16:20
Ahojky, chcel som si zakusnuť do jazyka a nareagovať, aby sa na mňa niekto nenahneval, ale nemožem, takže-

je mi ťa velmi ľúto, ale bohužial si doplatil na lakomstvo, chrapúnstvo a egoizmus niekoho iného-pozrite sa , čo sa tu robí každý rok v decembri- kolko ludí je tak hlúpych a nepoisťujú auto podla kvality a podla toho kto ako vybavuje PU, ale podla ceny-ludia sú vytešení, že platia za pzp 100 eur ale to je pyrhovo víťazstvo a škodia tým len budúcim poškodeným, potom tie poisťovne nemajú na vyplácanie škod ale len na obštrukcie- to je ten primitivizmus niektorých ludí , ako oni vravia-" to nieje poistka pre mňa, ale pre druhého"- áno však poškodení budú trpieť. A uvidíte v decembri zasa sa poniektorí s menším iq budú driapať o poistku za čo najmenej, čo ma to zaujíma, že poškodený nedostane výplatu pzp vo výške ako by mal,a bude na tých par korún čakať dva roky???

Prajem ti veľa šťastia pri vybavovaní aby to dopadlo OK, ale máš smolu, že ťa nabúral hlupák...

V princípe s Tebou súhlasím , avšak akosi si zabudol, od kedy táto situácia nastala, táto situácia nastala pri vstupe jednej nemenovanej poistovne na poistný trh s PZP a stým súvisiacimi "akčnými " cenami PZP na úrovni 3500,-Sk ked ostaným poistovnám neostalo nič iné iba tieto ceny dorovnať a naučit ludí na takýto deformovaný trh s PZP co sa opakuje každý rok.
Same poistovne sú si na vine.