szisza
09.04.09,10:18
Ahojte,
prosím o pomoc. Predalo sa uto v sro 03.11.2008. Zabudli sme nahlásiť zánik daňovej povinnosti. Daňové priznanie sa podalo tak, že tam auto figuruje 12 mesiacov. Daň je aj zaplatená. Oznámenie o zániku som podala až dnes. Ako ďalej postupovať, poraďte prosím. Mám podať dodatočné daňové, alebo to môžem nechať tak do toho decembra. Preplatok vychádza na 10 eur, tak by som to najradšej nechala tak, ale nebude to problém?
Ďakujem
szisza
15.04.09,12:35
Neviete náhodou, či sa to môže nechať na december tak, ako keby sme ešte auto mali? Prosím, ozvite sa, kto už mal takýto problém, dík.
azla
15.04.09,13:07
Oznámenie o zániku povinnosti je podané, ale oneskorene, môže za to byť pokuta.

DP je podané aj za mesiac december, za ktorý už nebola povinnosť platiť daň.
Vzhľadom k tomu, že ide o nie vysokú čiastku, je na Vašom rozhodnutí, či podáte dodat. DP k dani z MV alebo nie. (lebo ohľadom dane ste Vy ten poškodený subjekt vo výške 10 Eur).

Treba mať však na vedomí, že na druhej strane daň z MV za mesiac december, už nemala byť v nákladoch r. 2008 (nemôže to byť daňový výdavok). Je to síce chyba,(dopad na daň nejakých 60 Sk); tu je povinnosť podať dodatočné DP k dani z príjmov, ale zase pri takej malej sume by som sa s tým netrápila.:rolleyes: (ale to nie je návod)
szisza
16.04.09,05:43
Ďakujem, asi to nechám tak. Zmenu spravím až od 1.1.2009. Dúfam, že z toho nebude žiaden problém, však ak spravím rozdiel, tak ešte stále som odviedla daňovému úradu viac, ako som mala, lebo 300-60=240 :-), možno to nejaký daňovák pochopí, ak mu to budem vysvetlovať.....alebo nie????