cistyblazon
09.04.09,16:41
Niekoľko vlákien na tútu tému bolo už založených, ale vo väčšine z nich nájdete, len základné informácie.
Preto som sa rozhodol založiť toto vlákno a popísať podrobný birokratický plán na úspešné otvorenie hudobného klubu.

Tento článok je skôr pre ľudí, ktorý už vedia čo približne obnáša klub(barmani,djs),
len nevedia, ako to chodí so zákonmi.

Čo si chcem otvoriť ja, je hudobný klub - živá aj neživá hudba, bar s alko-nealko.
žiadne jedlo - to by už bola Pohostinská činnosť, s ktorou sú spojené veci ako mať vyškoleného čašníka ...

a poďme po poradí

SZČO, s.r.o. , ...
založiť si živnosť alebo iný právny subjekt, - ak nemáte šajnu o účtovníctve, nájsť si účtovníka
ako činnosť uviesť minimálne
Predaj alko a nealko nápojov na priamu konzumáciu
a nezaškodí ani: Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi(maloobchod)
alebo iným prevádzkovateľom živnosti(veľkoobchod)
cena: 3,32€( 100 sk ) za jednu činnosť
asi je výhodnejšie byť platcom dph, prosím o radu v diskusii
viac o založení szco.sk/index.php?id=30

Prenájom
Do priestorov budem investovať a kedže v mojom prípade ide o prenájom
tak som navrhol kompenzáciu investícii do nehnuteľnosti znížením nájmu a predĺženou
výpevednou lehotou v zmluve.

Zákon, ktorý sa zoberá toutu témou : 116/1990 zb.Zákon.
jeho znenie: szbd.sk/ps/zakon116.doc
Zmluva: porada.sk/t10598-zmluva-o-prenajme-nebytovych-priestorov.html


Prevádzkareň - adresa klubu
je potrebné uviesť prevádzkareň do živnosti
viac: zco.sk/index.php?id=17

Povolenie na predaj liehu
Musíte mať povolenie na to aby ste mohli predávať lieh a treba ho aj evidovať patričným spôsobom

cena za povolenie: je asi 16,60€ 500sk - nie som si istý
žiadosť a iné info: poprad1.colnasprava.sk/lieh2007/index.php?showreg=28&chid=clr

od 1.3 na základe novely Zákona č. 52/2009 Z.z., ktorým sa mení a
dopĺňa zákon č. 105/2004 Z.z., sa ruší oznamovacia povinnosť z Liehu.
Na základe tejto novely, nové hlásenia nemusíte zasielať.
Zasielať sa nemusia ale stále sa musí evidovať.

Zazmluvnenie
nemusíš kupovať pípi, distribútor ti ich dá do prenájmu
ak máte nejaké bližšie info(ja mám niminálne) dajte do fóra ďakujem


Hygiena
Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) - mail na otázku čo všetko je potrebné v mojom prípade:
"prevádzka baru musí splňať požiadavky zákona č. 355/2007
o ochrane a podpore verejného zdravia ako aj Vyhlášky MZ SR č. 355/2007 o podrobnostiach
o požiadavkách na zariadenia spoločného stravovania.
Nakoľko uvažujete aj z reprodukovanou hudbou, musíte predložiť na schválenia na RÚVZ aj hlukovú štúdiu. "

Pred tým ako sa može spustiť klub ho musí nasjkôr navštíviť niekto z RÚVZ a oddobriť ho
cena návštevy je 16,60€ (500sk) a majú na to 30dní

Zrejme neni treba HACCP alebo je to v tých zákonoch schované neviem, sem som sa ešte nedostal
HACCP - vypracovaný dokument o kritických bodoch, kde by sa potraviny mohli pokaziť, znehodnotiť (laicky povedane) v danej prevádzke

viac o HACCP porada.sk/downloads.php a dajte si vyhladať HACCP

niečo o hluku: muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/Rizikovy-faktor-hluk-tema-mesice~14~kveten~2003/


Pred spustením prevádzky
treba ísť ešte na mestský/miestny úrad ohlásiť otváracie hodiny
a prihlásiť sa na poplatky za komunálny odpad.

----------------------------------------------------

Takto to zatiaľ vidím ja.:eek: Po pár dňoch googlovania a vypytovania.
Najviac ma strašia tie hygienické zákony.
A taktiež by som chcel vedieť či potrebujem aj druhý(únikový východ) a koľko sociálnych zariadení.
Ako je to s tým hlukom som sa dozvedel v tom článku, len ešte neviem,
kto mi spravý takúto štúdiu a koľko to bude stáť.
Taktiež som tu na fóre videl ďašiu lahôdku - Pracovná zdravotná služba(PZS)
viac aj tu: mojepodnikanie.sk/pracovna-zdravotna-sluzba
Ale to je len v tom prípade ak máte zamestnancov.
Hmm a možno som zabudol na požiarnu ochranu.

Je toho skrátka dosť, ja momentálne riešim len nájommnú zmluvu.
Tak ak niekto našiel chybu alebo som na niečo zabudol prosím prispejte do diskusie.
Ďakujem.
Melnick
09.04.09,14:51
Citujem iba časť príspevku !




Takto to zatiaľ vidím ja.:eek: Po pár dňoch googlovania a vypytovania.
Najviac ma strašia tie hygienické zákony.
A taktiež by som chcel vedieť či potrebujem aj druhý(únikový východ)áno vchod ,ktorým budeš zásobovať prevádzkáreň nesmie byť vchodom pre zákazníkov a koľko sociálnych zariadení. podľa počtu miest - viď. prevádzkový poriadok.
Ako je to s tým hlukom som sa dozvedel v tom článku, len ešte neviem,
kto mi spravý takúto štúdiu a koľko to bude stáť.
Taktiež som tu na fóre videl ďašiu lahôdku - Pracovná zdravotná služba(PZS)
viac aj tu: mojepodnikanie.sk/pracovna-zdravotna-sluzba
Ale to je len v tom prípade ak máte zamestnancov.
Hmm a možno som zabudol na požiarnu ochranu. A možno si zabudol na SOZA
a možno aj na "zástrčkový zákon" :)
Je toho skrátka dosť, ja momentálne riešim len nájommnú zmluvu.
Tak ak niekto našiel chybu alebo som na niečo zabudol prosím prispejte do diskusie.
Ďakujem.
Ale želám Ti veľa spokojných zákazníkov- nech sa Ti darí.:)
cistyblazon
09.04.09,15:17
SOZA – Slovenský ochranný zväz autorský,
Veľmi som sa pobavil keď som si tú ich oficiálnu stránku prvý krát prečítal. A pre tých čo nevedia: je to skrátka partička, ktorá chce peniaze za hudbu, ktorá u vás znie. Musíte nahlásiť aj úplne každý štek vo vašom podniku a to najlepšie vopred.
soza.sk

Zástrčkový zákon
musíte platiť koncesionárske poplatky ak zamestnávate od 3 ľudí ak správne chápem
rozhlas.sk/inetportal/2007/index.php?page=koncespoplatky
Melnick
09.04.09,15:39
Ešte niečo:
po nás chceli aj zmluvu s nejakou deratizačnou firmou. :D
Aj keď na likvidáciu som tam bola iba ja - žiadny hlodavec.:D:D:D
Filip Glasa
10.04.09,04:05
soze vyplníš tlačivo čo si za podnik a na čom to púšťaš. Následne budeš platiť ročný poplatok:
http://www.soza.sk/download/A-HLZ_technika_web_1-2009.doc

inak týka sa to všetkých prevádzok (obchod, kaderníctvo,..)kde sa púšťa nejaká hudba (rádio, cd, ..).
abel
10.04.09,07:17
Nielen SOZA ale aj SLOVGRAM.
Čo sa týka koncesionárskych poplatkov, platí sa od 3 zamestnancov http://www.rozhlas.sk/inetportal/2007/index.php?page=koncespoplatky#2
cistyblazon
12.04.09,16:31
Tak celkom slušný prevádzkový poriadok som našiel vďaka ďalšiemu hľadaniu.
ruvzpd.sk/download/index.php

Taká mini otázka, budem potrebovať aj HACCP ? aj keď viem že asi áno.
Ak áno, nemáte po ruke nejaký(viem že ich je tu dosť), ktorý by sa tomuto najviac približoval?
cistyblazon
22.04.09,06:06
Čo sa týka tých požiarnikov, treba spĺňať nasledujúce
BOZP - bezpečnosť ochrany zdravia pri práci
PO - požiarna ochrana
spidergang
09.05.09,11:40
Ak by vedel niekto poradit aj k tejto teme , suvisi so zalozenim baru...velmi budem rad ...surneee

tema: Pomoc s príspevkom peňazí od niektorého dodávateľa Dnes


Chcel by som sa spýtať, respektíve porosiť o radu ...


Zatial síce prerábame a rekonštrujeme coctail bar, ktorý chcem otvoriť do dvoch mesiacov.. Otázka spočíva v tom , " Je možné aby mi niektorý dodávateľ ako napr. Pepsi , alebo Cola , či Heineken zaplatila a dala príspevok na moj nábytok , ktorý si tam chcem dať spraviť ... (niečo málo som počul , ževraj hej , avšak ak niekto vie poradiť , poprosím dajte vedieť ako treba postupovať v tomto prípade)

Vopred ďakujem
tetrisss
09.05.09,11:50
Ano, tato moznost bola este pred rokom realna, dal sa vybavit prispevok napr. u dodavatela piva s tym, ze budes urcity cas odoberat nejake mnozstvo ich piva, zalezalo to predovsetkym od toho, ci si bol ich jediny predajca v tom ktorom mieste, ci je to este v krize mozne, neviem, musis sa obratit na jednotlivych vyrobcov a ich dilerov. Tak isto ti mozu poskytnut vycapne zariadenie, pohare, reklamne predmety, chladnicku, ale je to individualne, musis ich oslovit.
dragan.michal
09.05.09,14:17
tetrisss suhlasim
lopokio
18.05.09,10:26
Ahojte,
Ak potrebujes, prevadzkovy poriadok na hygienu, napis mi na mail, poslem ti ho spat (lopokio@azet.sk)
Co sa tyka prispevkov, davali este na konci minuleho roka, teraz pokial viem vopred nedaju. Pepsi da po pol roku predavania pepsi, coca je tazsie. Pivovary vacsinou zadotuju iba tovarom.(odporucam pivovary topvar)
Na sozu aj slovgram nemysli, ti si ta najdu sami a bude to v pohode, aspon cosi usetris...
astensova
18.05.09,10:43
Pred mesiacom sme dostali finančný príspevok od pivovaru, takže je to možné aj pri finančnej kríze čakali sme cca mesiac.
tinka464
19.05.09,10:42
Ahoj, zaujimalo by ma od ktoreho pivovaru to bolo, my odoberame Saris.
Vdaka
astensova
20.05.09,07:25
Bolo to od pivovaru Štajger. Odoberáme od nich pivo Zubr. Zákazníci si ho chvália a nešlo cenou hore. Majú výborné aj čierne pivo.
Drumstick
26.05.09,14:13
My by sme chceli oslovit pivovar heineken kedze u nas v nitre najviac ide corgon. Vie niekto poradit ci su tiez ochotni nieco prispiet? Potrebujeme aj markizu.
Moze byt v pube subezne pepsi (CC) a kofola?

dakujem
dragan.michal
26.05.09,14:29
mozu, ale tym padom jeden z nic casom urcite upravi svoju politiku voci tebe,,,
astensova
27.05.09,07:58
Skúsenosti s Heinekenom nemám, no keď sme chceli markízu od Štajgera mali sme sa rozhodnúť či dostaneme financie alebo vybavenie. Dostali sme pípu poháre, slnečníky atď. ale markíza bola už nadštandard. No možno Corgoň poskytne aj markízu.
spidergang
27.05.09,13:08
Ahoj , hej napisem ti ohladom tej hygieny , este co sa tyka jednej veci ... nevie niekto poradit naozaj schopnu a cenou bezkonkurencnu firmu co sa zaobera vyrobou a calunenim boxov , barovych stoliciek a stolov na mieru ... alebo ja uz mam projekt, niekoho kto mi to cele vie skonstruovat , avsak musi to mat eleganciu a svoj standard? Dakujem
Maťa42
23.07.09,12:31
...alebo zaplatíš pekne mastnú pokutu, že si sa nenahlásil pri spustení prevádzky.
bonboncek
12.08.09,18:00
Ahoj, mňa by zaujímalo, ako je to s dodávateľmi...??????

To by som si ich mala sama hľadať, alebo prídu sami s ponukami:???:)
atlon11
09.02.11,23:43
Niekoľko vlákien na tútu tému bolo už založených, ale vo väčšine z nich nájdete, len základné informácie.
Preto som sa rozhodol založiť toto vlákno a popísať podrobný birokratický plán na úspešné otvorenie hudobného klubu.

Tento článok je skôr pre ľudí, ktorý už vedia čo približne obnáša klub(barmani,djs),
len nevedia, ako to chodí so zákonmi.

Čo si chcem otvoriť ja, je hudobný klub - živá aj neživá hudba, bar s alko-nealko.
žiadne jedlo - to by už bola Pohostinská činnosť, s ktorou sú spojené veci ako mať vyškoleného čašníka ...

a poďme po poradí

SZČO, s.r.o. , ...
založiť si živnosť alebo iný právny subjekt, - ak nemáte šajnu o účtovníctve, nájsť si účtovníka
ako činnosť uviesť minimálne
Predaj alko a nealko nápojov na priamu konzumáciu
a nezaškodí ani: Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi(maloobchod)
alebo iným prevádzkovateľom živnosti(veľkoobchod)
cena: 3,32€( 100 sk ) za jednu činnosť
asi je výhodnejšie byť platcom dph, prosím o radu v diskusii
viac o založení szco.sk/index.php?id=30

Prenájom
Do priestorov budem investovať a kedže v mojom prípade ide o prenájom
tak som navrhol kompenzáciu investícii do nehnuteľnosti znížením nájmu a predĺženou
výpevednou lehotou v zmluve.

Zákon, ktorý sa zoberá toutu témou : 116/1990 zb.Zákon.
jeho znenie: szbd.sk/ps/zakon116.doc
Zmluva: porada.sk/t10598-zmluva-o-prenajme-nebytovych-priestorov.html


Prevádzkareň - adresa klubu
je potrebné uviesť prevádzkareň do živnosti
viac: zco.sk/index.php?id=17

Povolenie na predaj liehu
Musíte mať povolenie na to aby ste mohli predávať lieh a treba ho aj evidovať patričným spôsobom

cena za povolenie: je asi 16,60€ 500sk - nie som si istý
žiadosť a iné info: poprad1.colnasprava.sk/lieh2007/index.php?showreg=28&chid=clr

od 1.3 na základe novely Zákona č. 52/2009 Z.z., ktorým sa mení a
dopĺňa zákon č. 105/2004 Z.z., sa ruší oznamovacia povinnosť z Liehu.
Na základe tejto novely, nové hlásenia nemusíte zasielať.
Zasielať sa nemusia ale stále sa musí evidovať.

Zazmluvnenie
nemusíš kupovať pípi, distribútor ti ich dá do prenájmu
ak máte nejaké bližšie info(ja mám niminálne) dajte do fóra ďakujem


Hygiena
Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) - mail na otázku čo všetko je potrebné v mojom prípade:
"prevádzka baru musí splňať požiadavky zákona č. 355/2007
o ochrane a podpore verejného zdravia ako aj Vyhlášky MZ SR č. 355/2007 o podrobnostiach
o požiadavkách na zariadenia spoločného stravovania.
Nakoľko uvažujete aj z reprodukovanou hudbou, musíte predložiť na schválenia na RÚVZ aj hlukovú štúdiu. "

Pred tým ako sa može spustiť klub ho musí nasjkôr navštíviť niekto z RÚVZ a oddobriť ho
cena návštevy je 16,60€ (500sk) a majú na to 30dní

Zrejme neni treba HACCP alebo je to v tých zákonoch schované neviem, sem som sa ešte nedostal
HACCP - vypracovaný dokument o kritických bodoch, kde by sa potraviny mohli pokaziť, znehodnotiť (laicky povedane) v danej prevádzke

viac o HACCP porada.sk/downloads.php a dajte si vyhladať HACCP

niečo o hluku: muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/Rizikovy-faktor-hluk-tema-mesice~14~kveten~2003/


Pred spustením prevádzky
treba ísť ešte na mestský/miestny úrad ohlásiť otváracie hodiny
a prihlásiť sa na poplatky za komunálny odpad.

----------------------------------------------------

Takto to zatiaľ vidím ja.:eek: Po pár dňoch googlovania a vypytovania.
Najviac ma strašia tie hygienické zákony.
A taktiež by som chcel vedieť či potrebujem aj druhý(únikový východ) a koľko sociálnych zariadení.
Ako je to s tým hlukom som sa dozvedel v tom článku, len ešte neviem,
kto mi spravý takúto štúdiu a koľko to bude stáť.
Taktiež som tu na fóre videl ďašiu lahôdku - Pracovná zdravotná služba(PZS)
viac aj tu: mojepodnikanie.sk/pracovna-zdravotna-sluzba
Ale to je len v tom prípade ak máte zamestnancov.
Hmm a možno som zabudol na požiarnu ochranu.

Je toho skrátka dosť, ja momentálne riešim len nájommnú zmluvu.
Tak ak niekto našiel chybu alebo som na niečo zabudol prosím prispejte do diskusie.
Ďakujem.

zdravim ta. pravdepodobne toto vsetko uz mas doriesene, ako tak pozeram datum prispevku. nechcem zalozit novu temu , tak sa spytam tu. zmenilo sa nieco v podmienkach otvorenia si disco clubu? rad by som si taky club otvoril, a uz ma boli hlava z toho googlovania ;-) ak by sa dalo , mohol by si doplnit tie info co si sem uz popisal. dakujem
LenkaBr
10.02.11,10:08
soze vyplníš tlačivo čo si za podnik a na čom to púšťaš. Následne budeš platiť ročný poplatok:
http://www.soza.sk/download/A-HLZ_technika_web_1-2009.doc

inak týka sa to všetkých prevádzok (obchod, kaderníctvo,..)kde sa púšťa nejaká hudba (rádio, cd, ..).


Nepatrí to síce k téme "otváranie podniku", ale zaujíma ma, či má niekto skúsenosti s akciami OZ-tiek - napríklad deň detí, výstavy psíkov, športové akcie (malého rozsahu) v obciach, kde sa púšťa hudba. Za čo sa vlastne SOZA platí? Teda napríklad: pieseň (autorské dielo) x počet opakovaní :eek: v danom dni? Alebo ako?

Mimo témy: Nechápam... Každá pieseň je reklamou danému interprétovi. Čo teda SOZA licencuje?

Cit. SOZA: "Hudobné diela sú majetkom autorov, preto s nimi nemožno nakladať bez súhlasu tvorcov. Každý usporiadateľ verejného podujatia s hudobou (napr.diskotéky, koncertu, tanečnej zábavy, prezentácie firmy, a pod.) je povinný získať súhlas na ich použitie, teda uzavrieť so SOZA licenčnú zmluvu pred použitím hudobného diela a zaplatiť prostredníctvom SOZA autorské odmeny vlastníkom autorských práv."
atlon11
11.02.11,09:50
ako si uz pisala v citacii zo SOZY , kazde dielo (skladba) je majetkom autora. aby si mohla tieto diela pustat bezplatne , potrebujes na to suhlas autora . priklad , chces pustat len vidiek, musis zavolat autorovy, on ti povie ano , mozes pouzit moje diela ktore su tieto a tieto , posle ti pisomny suhlas a hotovo. ak uz tam chces aj tublatanku, tak zasa to iste , atd atd. aby si nemusela pracne obvolavat kazdeho autora, prave preto je tu SOZA, ktora ma s nimy zmluvy a tym padom ich zastupuje. podla toho co som vycital so SOZY, kedze komunikacia ohladom tejto problematiky s nimy je "uchvatna" , tak sa na toto vztahuje odstavec zo sadzobniku: "Pri podujatiach (napr. firemné podujatia, firemné oslavy, plesy, promo akcie, atď.) bez vstupného alebo na pozvánky je základom pre výpočet vstupného suma zaplatená používateľom za prenájom miestnosti (priestoru) vrátane platieb za organizovanie a uskutočnenie podujatia s hudobnou produkciou (náklady na odmenu poskytnutú účinkujúcim umelcom – spevák, hudobná a tanečná skupina, DJ, atď.). Táto suma sa vydelí najvyšším počtom osôb, ktorý miestnosť (priestranstvo) pojme. " poplatok sa vypocita tvoje naklady / max pocet vstupov krat koeficient (ten si najdes v sadzobniku autorskych odmien, odstavec 2.2.2. Propagačné a reprezentačné podujatia - aspon si myslim, ale to by si si vedela pretelefonovat). cize naklady povedzme 400€ deleno pocet ludi povedzme 200 , koeficient na tento pocet je 25 , takze 2*25= 50€ bez DPH. toto im zaplatis a po akci im este musis poslat zoznam odohratych skladieb, aby vedeli rozdelit odmeny autorom.
ale!!
je tu este Slovgram ;)
im treba tiez platit a to : zavisi od typu akcie
propagacna akcia - 80€ s DPH jednorazovo
volne priestranstvo bez udania typu akcie - 160€ s DPH jednorazovo.
odporucam pretelefonovat, Slovgram velmo ustretovy ;) radi poradia. ak sa nahlasi akci dopredu, myslim si ze 10 dni asi, je tam narok na zlavu 50%
dufam ze som ti pomohol , prijemny den
Patrizeq
15.12.11,12:08
Zmenili sa odstupom casu tieti podmienky na otvorienie?