Jurho
09.04.09,19:37
da sa prosim vas niečo ako uzamknúť daný priečinok?....... ako niečo podobné vo worde - že vám nič neukáže a nevpustí vás do dokumentu, kým nedáte heslo.......

lenže v normálnom priečinku napr. v mojich dokumentoch.......

(WIN XP)

vdaka !
Fero11
09.04.09,17:59
existuje, ale je to uplne k nicomu, radsej si to zbal pod heslom do raru
BKJURAJ
09.04.09,18:15
existuje, ale je to uplne k nicomu, radsej si to zbal pod heslom do raru
Odpoved na jednotku.
sondaw
09.04.09,19:31
Zdravím,
nevím, jestli je zaheslování složky nebo souboru k ničemu, záleží asi na jednotlivém člověku.
Osobně používám (pokud již něco takového potřebuji) zaheslování v RARu, ale pokud tento program třeba nemáš, používám i jednoduchý program Cryptext, který přidá do kontextového menu položku Encrypt a Decrypt a přímo pod pravým myšítkem můžeš složku nebo soubor zaheslovat.
Program je freeware
Stáhneš třeba zde:
http://www.slunecnice.cz/sw/cryptext/

Tady můžeš najít i další programy
http://www.slunecnice.cz/sprava-zabezpeceni-pocitace/sifrovani/
Chobot
09.04.09,19:40
da sa prosim vas niečo ako uzamknúť daný priečinok?....... ako niečo podobné vo worde - že vám nič neukáže a nevpustí vás do dokumentu, kým nedáte heslo.......

lenže v normálnom priečinku napr. v mojich dokumentoch.......

(WIN XP)

vdaka !


Hľadal som aj ja takúto možnosť, ale bohužiaľ nie je tak jednoduché chrániť priečinok v PC, ak sa prihlasujete všetci pod jedným menom. Jedine keby sa každý na PC prihlasoval pod vlastným menom a heslom, vtedy iný užívateľ nemá možnosť vidieť tvoje súbory, ktoré sú uložení v adresári C:/Documents and settings/tvoje meno/. Takže upresni, či je to spoločné PC, ak nie, tak či sa prihlasujete pod jedným už. menom. Ak je to sieťový PC, tak je možné riešiť to (ne)zdieľaním priečinka.

Preto rada od Fera11, aby si si to zbalil WinRaraom alebo WinZipom je skutočne najužitočnejšia, kedykoľvek to môžeš svojim heslom rozbaliť.
dobrak
16.12.09,08:56
existuje, ale je to uplne k nicomu, radsej si to zbal pod heslom do raru

Nie je to tak, mám malý program, čo vytvorí priečinok na heslo, mám to 2 roky a je to bez problémov. Môžem poslať zadarmo.
dobrak
16.12.09,08:58
Mám taký priečinok už 2 roky a ide to dobre. Je to malý program, ktorý taky priečinok vytvorí.
kergulaan
16.12.09,09:14
Mám taký priečinok už 2 roky a ide to dobre. Je to malý program, ktorý taky priečinok vytvorí.

NESKORO ALE PREDSA :>D
Fero11
16.12.09,10:43
Nie je to tak, mám malý program, čo vytvorí priečinok na heslo, mám to 2 roky a je to bez problémov. Môžem poslať zadarmo.
No niekedy som pouzival program DiskPasswordProtection, je to super program. Program skryje celu particiu, proste fakt je to dobre. Ale raz som preinstaloval system a ta povodna particia uz nemala nazov napr, F, ale D a uz som sa k datam nemohol dostat, aj ked som to zas preinstaloval a donutil som, aby sa to volalo F, ale bohuzial. Uz ten program ale nepouzivam.
Mozem ho odporucit, ale pred akoukolvek pracou s particiamy odporucam zaheslovanu particiu odomknut. Ak ma niekto zaujem, mozem poslat link na full disk_password_protection4.8.624.0 (sice uz je to asi starsia ver. ale je OK)
Chobot
16.12.09,13:54
Nie je to tak, mám malý program, čo vytvorí priečinok na heslo, mám to 2 roky a je to bez problémov. Môžem poslať zadarmo.

Ak to nie je veľký súbor (do 5 MB), pošli mi ho na chrobak7(zavinač)post.sk.

Díky, odskúšam.
Timotej14
25.09.12,14:10
Ahojte, chcel by som sa poradiť :) nainštaloval som si do PC program ktorý ste poradili tzv. Cryptext a chcel som si uzamknúť priečinok. nevedel som v tom robiť .. klikol som pravým tlačidlom na priečinok a klikol Encrypt .. nastavil som tam heslo a všetko bla bla bal .. a došlo k chybe nemam zalohovany priečinok v ktorom mam velmi dolezite veci a nieco mi urobilo so subormi nemozem ich otvorit :( poradte mi prosim niekto .. nemam zalohu a je to dolezite ..