janpavlik
10.04.09,02:39
Dobry den,

videl som mnoho firiem, ktore po novom ponukaju zakladanie srociek a dokonca uz nie je potrebny sudny poplatok 10 000 korun /po novom 333 euro/ ale je "zlavneny" o 50%, t.j. 163 euro, pokial sa nelepia kolky, ale podava sa na sud Navrh na zapis elektronicky, formou elektronickeho podpisu ?

Mate niekto o tomto informacie, ako je mozne danu transakciu vykonat ?

J.
Filip Glasa
10.04.09,14:26
musíš si vybaviť elektronický podpis, čo pre väčšinu ľudí je zbytočné ako ho využijú 2x v živote:
http://www.nbusr.sk/sk/elektronicky-podpis/legislativa/index.html
janpavlik
10.04.09,14:40
Jasne chapem - elektronicky podpis uz mam ako sukromna osoba.

Avsak zaujimalo ma, ako ho pouzit v tomto pripade pri podavani navrhu na zapis do OR SR!

J.
Filip Glasa
11.04.09,09:59
Monika Durisova
12.04.09,15:20
Doplnim informacie tykajuce sa komunikacie s obchodnym registrom. Pokial chcete komunikovat s obchodnym registrom elektronicky, mozete tak protrednictvom zaruceneho elektronickeho podpisu. Ten v zmysle platnej legislativy musi obsahovat od 1.1.2009 rodne cislo. Elektronicky podpis ako taky nestaci (nechcem tu vsak rozoberat rozdiel medzi elektronickym podpisom a zarucenym elektronickym podpisom). Komunikacia s OR SR prebieha prostrednictvom ustrendeho portalu verejnej spravy. V prvych krokoch je potrebne vykonat uvodne registracie (vytvorit si konto na upvs, vytvorit a podpisa registracny formular, navstivit notara a spisat notarsku zapisnicu, vystupy od notara poslat na urad vlady a cakat na registraciu). K tomu, aby ste mohli vytvorit zaruceny elektronicky podpis, musite vlastnit: 1. Kvalifikovany certifikat ulozeny na certifikovanom bezpecnom zariadeni 2. Aplikaciu na tvorbu a overenie zaruceneho elektronickeho podpisu (priamo v tejto aplikacii podpisujete "dokument", ktory posielate na OR SR). Naklady suvisiace s uvodnou registraciou a ziskanim kvalifikovaneho certifikatu sa Vam vratia uz pri prvom zapise s.r.o-cky. P.S.: Kvalifikovany certifikat je "univerzal", cize mozete ho pouzit vsade tam, kde sa vyzaduje prip. umoznuje komunikacia prostrednictvom ZEP-u (napr. danove riaditelstvo, sudy, colne riaditelstvo).
chausj
29.04.09,03:48
V pidade ak su konatelia dvaja, je potrebne mat ZEP pre obidvoch? Lebo na OR mi nevedeli poradit :(