jokova
10.04.09,06:40
Caute poradaci.
Mam ohromne velky problem,ked pretahujem mysou bunku nie vdy potrebujem pretiahnut aj ramcek,otazka stoji ci sa neako neda zabranit pretahovaniu ramceka okolo bunky,chcem pretiahnut len to co je v bunke.
dakujem
jokova
10.04.09,07:21
Nikto nic?Tu je obrazok pre lepsie pochopenie co chcem
Ivus44
10.04.09,12:38
ked pretahujes, znamena, ze kopirujes. nemozes to spravit metodou tahaj a pusti ale ked to chces takto, musis dat kopirovat a potom vlozit inak a vlozit iba text. mas moznost vlozit text, format, vzorce.... takze iba vlozit inak a text :)
sthruska
10.04.09,14:24
Odpoveď si dostal. Počítaj však s tým, že skoro vždy budeš musieť dodatočne upravovať formát buniek.
jokova
10.04.09,15:14
Prisiel som na ohromnu vec,ked pretahujem bunku tak ju pretiahnem pravym tlacidlom mysi a ked ho uvolnim da mi ponuku co chcem spravit.A bunky nemusim vobec upravovat. Perfektne,skuste si to odporucam.
marjankaj
10.04.09,15:20
Caute poradaci.
Mam ohromne velky problem,ked pretahujem mysou bunku nie vdy potrebujem pretiahnut aj ramcek,otazka stoji ci sa neako neda zabranit pretahovaniu ramceka okolo bunky,chcem pretiahnut len to co je v bunke.
dakujem


Urob si na to makro. Nástroje>Makro>Zaznamenať nové makro
urob potrebné úkony, Ukonči makro a daj si ho uložiť. Spúšťanie si daj pomocou kombinácie kláves.
jokova
10.04.09,15:25
No to makro je mozno super ale ja sa to este len ucim a makro mi nic nehovori.Ak mas cas napis nieco o nom dik.Idem zatial spekulovat ako to funguje.
marjankaj
10.04.09,16:01
No to makro je mozno super ale ja sa to este len ucim a makro mi nic nehovori.Ak mas cas napis nieco o nom dik.Idem zatial spekulovat ako to funguje.

Neviem, či to bude vyhovovať. Vyskúšaj.
jokova
10.04.09,16:42
To som hladal dik.Je tu uz len mensi problem,mam zakazane makro lebo mi pise ze makra mozu obsahovat viry.Neviem co si vybrat.
alla66
10.04.09,17:00
toto môžeš otvoriť, neboj sa, žiaden vír od marjankaj neskočí do tvojho PC
kero64
10.04.09,17:03
Myslím, že už sa to podrobnejšie ani nedá vysvetliť. marjankaj ti to v prílohe ukázala absolútne perfektne. najlaickejšie povedané je, že makro je ako magnetofón. spustíš nahrávanie a ono si pamätá všetko krok po kroku tak, ako to robíš, až pokiaľ ho nevypneš.
jokova
10.04.09,17:27
Nemyslel som od marjankaj ale vseobecne z internetu a tak.
marjankaj
10.04.09,18:06
Nemyslel som od marjankaj ale vseobecne z internetu a tak.

Ešte doplním. Tie makrá len trochu urýchľujú postup. Miesto spustenia makra môžeš ísť cez Upravy>vložiť špeciálne> a tam si zaškrtneš buď hodnoty alebo formáty prípadne iné. Ak začínaš, možno takto by to bolo lepšie. Viac sa oboznámiš s možnosťami, ktoré EXCEL poskytuje. A ochranu makier si môžeš kedykoľvek vypnúť alebo zapnúť. Nástroje>makro>zabezpečenie


P.S. Ten tvoj postup v príspevku č.5 je pre tento konkrétny prípad asi najvhodnejší.