sims222
11.04.09,13:46
Dobry den!
Potreboval by som poradit ohladom umrtia mojej matky.Mam este otca a jedneho brata ktory zije v anglicku.Na slovensku ma velke dlhy ktore odmieta platit a to najme vo VUB,kde ma pozicku ktoru neplati uz stvrty rok .O dva mesiace ma byt dedicke konanie a on nema zaujem sa na nom zucastnit a ani vzdat sa svojej ciastky na 2 izbovom byte v ktorom byva otec a bojime sa ze mozme o ten byt prist!brat neplati ani vyzivne na svoje dieta a stiha ho za to aj policia ,preto vas prosim o radu co robit a ako postupovat!DAKUJEM
misoft
11.04.09,12:31
A) Pokiaľ sa nezúčastní dedičského konania, ale "nemieni" sa vzdať svojho podielu, tak je stále účastníkom dedičského konania - či už prítomný alebo neprítomný.
B) Ak má pôžičku na svoje meno a nespláca ju, tak mu VÚB môže siahnuť na jeho časť dedičského podielu. Keďže však ten byt zdedíte ty, otec a brat, nemôže Vám byť siahnuté na byt - nepatrí mu celý. Najlepšie by bolo po dedičskom konaní mu vyplatiť jeho podiel z bytu a na katastri ho vyňať z LV (po dedičskom konaní). Potom by bolo zabezpečené, že už nikto nesiahne na byt (všetko ale robiť v písomnej forme a pred právnikom alebo notárom - papier je papier!).
C) Čo sa týka výživného, vy do toho nespadáte- nie je to Váš problém, je to problém brata.