palobelo
12.04.09,12:34
Môže mi byť odobratý vodičský preukaz za jazdu na bicykli pod vplyvom alkoholu a aké sú možné sankcie?
tutiola
12.04.09,10:45
Áno môže. Cyklista je tiež účastník cestnej premávky. Stáva sa to hlavne, ak zapričiní dopravnú nehodu. Málo ich kontrolujú a to je škoda. Cyklista pod vplyvom alkoholu je horší, ako vodič autobusu, ktorý neberie ohľad na to, že je obchádzaný napr. na zástavke autobusu, kľudne vyhodi blinker a už je uprostred cesty. Aké sú sankcie? Neviem, ale si myslím, že také iste ako u vodičov mot. vozidiel pri tých istých priestupkoch.
alla66
12.04.09,11:05
Jazda na bicykli pod vplyvom alkoholu je kvalifikovaná ako priestupok proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky podľa § 22 ods. 1 písm. e) zákona SNR č. 372/1990 Zb. o priestupkoch v znení neskorších predpisov. Podľa citovaného ustanovenia sa priestupku dopustí ten, kto ako vodič počas vedenia vozidla požije alkohol alebo vedie vozidlo v takom čase po jeho požití, keď sa na základe vykonaného vyšetrenia podľa osobitného predpisu alkohol ešte nachádza v jeho organizme bezprostredne po požití alkoholu alebo užití inej návykovej látky, alebo v čase, keď by mohol byť pod ich vplyvom.

Sankcie za priestupky proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky podľa § 22 ods. 1 zákona SNR č. 372/1990 Zb. o priestupkoch v znení neskorších predpisov sú ustanovené v § 22 ods. 2 citovaného zákona, kde za predmetný priestupok zákonodarca umožňuje uložiť pokutu od 150 eur (4.518,90 Sk) až do výšky 800 eur (24.100,80 Sk). V takomto prípade sa vodičský preukaz nezadržiava, ako aj pri prejednávaní takéhoto priestupku sa neukladá sankcia zákazu činnosti riadenia vozidiel, nakoľko k vedeniu bicykla nie je potrebné vodičské oprávnenie, ani žiadne iné povolenie štátneho orgánu.
Stanislav 1975
12.04.09,11:08
Jazda na bicykli pod vplyvom alkoholu je kvalifikovaná ako priestupok proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky podľa § 22 ods. 1 písm. e) zákona SNR č. 372/1990 Zb. o priestupkoch v znení neskorších predpisov. Podľa citovaného ustanovenia sa priestupku dopustí ten, kto ako vodič počas vedenia vozidla požije alkohol alebo vedie vozidlo v takom čase po jeho požití, keď sa na základe vykonaného vyšetrenia podľa osobitného predpisu alkohol ešte nachádza v jeho organizme bezprostredne po požití alkoholu alebo užití inej návykovej látky, alebo v čase, keď by mohol byť pod ich vplyvom.

Sankcie za priestupky proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky podľa § 22 ods. 1 zákona SNR č. 372/1990 Zb. o priestupkoch v znení neskorších predpisov sú ustanovené v § 22 ods. 2 citovaného zákona, kde za predmetný priestupok zákonodarca umožňuje uložiť pokutu od 150 eur (4.518,90 Sk) až do výšky 800 eur (24.100,80 Sk). V takomto prípade sa vodičský preukaz nezadržiava, ako aj pri prejednávaní takéhoto priestupku sa neukladá sankcia zákazu činnosti riadenia vozidiel, nakoľko k vedeniu bicykla nie je potrebné vodičské oprávnenie, ani žiadne iné povolenie štátneho orgánu.
Ja tiež súhlasím s allou, VP sa za jazdu pod vplyvom alkoholu na bicykli neodoberá...
Stanislav 1975
12.04.09,11:09
Áno môže. Cyklista je tiež účastník cestnej premávky. Stáva sa to hlavne, ak zapričiní dopravnú nehodu. Málo ich kontrolujú a to je škoda. Cyklista pod vplyvom alkoholu je horší, ako vodič autobusu, ktorý neberie ohľad na to, že je obchádzaný napr. na zástavke autobusu, kľudne vyhodi blinker a už je uprostred cesty. Aké sú sankcie? Neviem, ale si myslím, že také iste ako u vodičov mot. vozidiel pri tých istých priestupkoch.
Nie nemože, bicykel nieje motorový prostriedok a preto sa VP neodoberá...
alla66
12.04.09,11:10
...myslel si bicykel...(.hromozvod)
Stanislav 1975
12.04.09,11:11
Áno môže. Cyklista je tiež účastník cestnej premávky. Stáva sa to hlavne, ak zapričiní dopravnú nehodu. Málo ich kontrolujú a to je škoda. Cyklista pod vplyvom alkoholu je horší, ako vodič autobusu, ktorý neberie ohľad na to, že je obchádzaný napr. na zástavke autobusu, kľudne vyhodi blinker a už je uprostred cesty. Aké sú sankcie? Neviem, ale si myslím, že také iste ako u vodičov mot. vozidiel pri tých istých priestupkoch.
Ešte podotknem- aj chodec je účastník cestnej premávky a vodičák mu nikto nezoberie
Stanislav 1975
12.04.09,11:12
...myslel si bicykel...(.hromozvod)
Kukaj na fešandu, nejako ju chytajú srandičky,hmhm

Ale maš pravdu inak ;)
alla66
12.04.09,11:14
:D:D:D:D:D:D:D
Stanislav 1975
12.04.09,11:30
mimotemy, ale mojmu kamaratovi sa stala iná vec- mal vodičák na motorku a robil si vodičák na auto- nespravil skušky a zobrali mu aj ten na motorku...:mee::mee::mee:
tutiola
12.04.09,11:41
Cyklista, ktorý je držiteľom VP a jazdí pod vplyvom alkoholu dostane síce pokutu, ale VP mu neodoberú. - Súhlasim.
Cyklista, ktorý je držiteľom VP a jazdí pod vplyvom alkoholu a spôsobí dopravnú nehodu - myslite si že mu ponechajú VP?
Stanislav 1975
12.04.09,11:43
Cyklista, ktorý je držiteľom VP a jazdí pod vplyvom alkoholu dostane síce pokutu, ale VP mu neodoberú. - Súhlasim.
Cyklista, ktorý je držiteľom VP a jazdí pod vplyvom alkoholu a spôsobí dopravnú nehodu - myslite si že mu ponechajú VP?
Nechajú, lebo na vedenia bicykla nieje VP potrebný, a vravím aj keď chodec sposobí nehodu tak mu vodičák nikto brať nebude...
Alla to pekne napísala vo svojom príspevku
alla66
12.04.09,11:46
...nakoľko k vedeniu bicykla nie je potrebné vodičské oprávnenie, ani žiadne iné povolenie štátneho orgánu. Preto....:)
Stanislav 1975
12.04.09,11:48
...nakoľko k vedeniu bicykla nie je potrebné vodičské oprávnenie, ani žiadne iné povolenie štátneho orgánu. Preto....:)
mimotemy čo máš stále s tým orgánom, :(- stále ti niečo behá po rozume
alla66
12.04.09,11:50
mimotemy, ale mojmu kamaratovi sa stala iná vec- mal vodičák na motorku a robil si vodičák na auto- nespravil skušky a zobrali mu aj ten na motorku...:mee::mee::mee:
Myslím si....Možno nedosiahol potrebný počet bodov, ktoré stačia na motorku:)
Stanislav 1975
12.04.09,11:52
Myslím si....Možno nedosiahol potrebný počet bodov, ktoré stačia na motorku:)
NIE,NIE- neurobil praktické skúšky a vodičák na motorku bol fuk, ale potom urobil v dalšom kurze si ten vodičák a vrátili mu ho...
alla66
12.04.09,11:53
mimotemy čo máš stále s tým orgánom, :(- stále ti niečo behá po rozume


Štátne orgány sú tie spoločenské inštitúcie, ktoré majú právomoc, kompetenciu, to znamená, že môžu uskutočňovať politickú moc v spoločnosti.

Členenie:

A) Orgány štátnej moci – tvoria rozhodujúcu zložku systému štátnych orgánov, sú bezprostrednými nositeľmi štátnej moci a vznikajú voľbou. Majú právomoc vydávať normatívne právne akty najvyššej právnej sily – ústavu, zákony. Patrí sem parlament, orgány samosprávy.
B) Výkonné orgány – sú druhou rozhodujúcou zložkou systému štátnych orgánov. Vznikajú na základe právnych noriem, majú právomoc vydávať odvodené normatívne právne akty – nariadenia, vyhlášky.
C) Súdne orgány – majú právomoc rozhodovať spory medzi F.O. a P.O. a štátnymi orgánmi a trestať porušovanie zákonov.
D) Orgány kontroly – právomoc kontrolovať činnosť ostat. štátnych orgánov
E) Orgány dozoru a dohľadu – prokurátura, dozor nad dodržiavaním zákonov.
F) Orgán kontroly ústavnosti – Ústavný súd SR
G) Ostatné zložky systému štátnych orgánov a inštitúcii – armáda, polícia, colnice, daňové orgány
Stanislav 1975
12.04.09,11:57
Štátne orgány sú tie spoločenské inštitúcie, ktoré majú právomoc, kompetenciu, to znamená, že môžu uskutočňovať politickú moc v spoločnosti.

Členenie:

A) Orgány štátnej moci – tvoria rozhodujúcu zložku systému štátnych orgánov, sú bezprostrednými nositeľmi štátnej moci a vznikajú voľbou. Majú právomoc vydávať normatívne právne akty najvyššej právnej sily – ústavu, zákony. Patrí sem parlament, orgány samosprávy.
B) Výkonné orgány – sú druhou rozhodujúcou zložkou systému štátnych orgánov. Vznikajú na základe právnych noriem, majú právomoc vydávať odvodené normatívne právne akty – nariadenia, vyhlášky.
C) Súdne orgány – majú právomoc rozhodovať spory medzi F.O. a P.O. a štátnymi orgánmi a trestať porušovanie zákonov.
D) Orgány kontroly – právomoc kontrolovať činnosť ostat. štátnych orgánov
E) Orgány dozoru a dohľadu – prokurátura, dozor nad dodržiavaním zákonov.
F) Orgán kontroly ústavnosti – Ústavný súd SR
G) Ostatné zložky systému štátnych orgánov a inštitúcii – armáda, polícia, colnice, daňové orgány
Asi ti začnem vykať- si nejaká moc študovaná-;):D
alla66
12.04.09,12:31
:eek::D:D:D
tutiola
12.04.09,12:31
Presvedčili ste ma. Beriem späť čo som neuvážene napísala. Prepáčte.
alla66
12.04.09,12:35
Zákony majú paragrafové znenia a každý paragraf je kľukatý. :)
susann2
17.04.09,12:16
Kto si myslíte, že ak jazdí cyklista pod vplyvom alkoholu a policajti mu nemôžu odobrať vodičský preukaz na auto, ste na omyle. Môj zmámy jazdí na bicykli do práce, po práci sa stavil na pivo a pri výjazde z kruhového objazdu neukázal smer jazdy. Policajti, ktorí zastavovali vozidlá za kruhovým objazdom to zbadali, zastavili ho a hneď mu dali dýchať. Keďže alkohol zistili, zisťovali aj či má nejaké vodičské oprávnenie, nezatajoval, to pretože si myslel, že to nemá význam a prišiel na 2 mesiace o vodičský preukaz, samozrejme, že dostal aj pokutu.
susann2
17.04.09,12:27
Niekde som bola počula, že pri jazde na bicykli môže byť nejaké promile alkoholu v krvi, viete niekto niečo o tom ?
Chobot
27.05.09,07:50
Niekde som bola počula, že pri jazde na bicykli môže byť nejaké promile alkoholu v krvi, viete niekto niečo o tom ?

Nie, nemôžu byť.

Minulý týždeň bola reportáž, kde ujco si vypil pivo a pretože nechcel šoférovať pod vplyvom alkoholu, tak išiel radšej na bicykli. Murphyho zákony zaúradovali - samozrejme, že ho zastavila hliadka a dala mu fúkať. Verdikt - pokuta 250€. (Ale vodičák mu nezobrali).

Príspevok je tu, pod názvom "Cyklista zacvaká za pivo":

http://televizia.joj.sk/tv-archiv/noviny/20-05-2009/2849332.html
Blankake
27.05.09,07:54
Nie, nemôžu byť.

Minulý týždeň bola reportáž, kde ujco si vypil pivo a pretože nechcel šoférovať pod vplyvom alkoholu, tak išiel radšej na bicykli. Murphyho zákony zaúradovali - samozrejme, že ho zastavila hliadka a dala mu fúkať. Verdikt - pokuta 250€. (Ale vodičák mu nezobrali).

Príspevok je tu, pod názvom "Cyklista zacvaká za pivo":

http://televizia.joj.sk/tv-archiv/noviny/20-05-2009/2849332.html

Videla som tú reportáž, chudák ujco... ale ktovie, či ho niekto nenatrel ;)
Stanislav 1975
27.05.09,07:57
Nie, nemôžu byť.

Minulý týždeň bola reportáž, kde ujco si vypil pivo a pretože nechcel šoférovať pod vplyvom alkoholu, tak išiel radšej na bicykli. Murphyho zákony zaúradovali - samozrejme, že ho zastavila hliadka a dala mu fúkať. Verdikt - pokuta 250€. (Ale vodičák mu nezobrali).

Príspevok je tu, pod názvom "Cyklista zacvaká za pivo":

http://televizia.joj.sk/tv-archiv/noviny/20-05-2009/2849332.html
Áno,pokutu možu dať-ale s vodičákom to nemá nič spoločné-trvám si na svojom, ale aby sa to vyriešilo ,tak napísal som na akotonespackat@joj.sk, tak uvidím, či pán generál Packa odpovie-:cool:
Stanislav 1975
27.05.09,07:59
Videla som tú reportáž, chudák ujco... ale ktovie, či ho niekto nenatrel ;)
Mne ho tiež bolo ľúto- inak,ja som raz dostal pokutu, že som prebiehal na červenú ako chodec-policajti stáli schovaní na Račku za takými piliermi a už ma mali-:mee::mee::mee:
Nadena
27.05.09,08:02
Môže mi byť odobratý vodičský preukaz za jazdu na bicykli pod vplyvom alkoholu a aké sú možné sankcie?


Ako môže niekto odobrať VP za jazdu na bicykli, keď vodičák sa robí na auto či motorku?
Na hrádzi pri Dunaji je každý druhý pod vplyvom alkoholu, stačí si všimnúť koľko bicyklistov popíja v tu vybudovaných bufetoch...
Stanislav 1975
27.05.09,08:16
Ako môže niekto odobrať VP za jazdu na bicykli, keď vodičák sa robí na auto či motorku?
Na hrádzi pri Dunaji je každý druhý pod vplyvom alkoholu, stačí si všimnúť koľko bicyklistov popíja v tu vybudovaných bufetoch...
každý druhý? Aká to optimistka-ja to odhadujem, tak na 80%-;):D
buchač
27.05.09,08:48
Blankake[/B];1054256]Videla som tú reportáž, chudák ujco... ale ktovie, či ho niekto nenatrel ;)

Prečo chudák ....?


Stanislav 1975Mne ho tiež bolo ľúto- inak,ja som raz dostal pokutu, že som prebiehal na červenú ako chodec-policajti stáli schovaní na Račku za takými piliermi a už ma mali-

Smola ....ale


Veď je ale jasné uvedené v zákone , aj vo vyhláške , kto je účastníkom cestnej premávky .
Taktiež je tam spomenuté , že ani chodec , cyklista nesmie svojim konaním ohroziť a ani obmedziť vodiča ...
Inak povedané , chodec predsa nesmie vbehnúť pred vozidlom na prechode takým spôsobom , aby neprihliadal aj na jeho reakčné časy , rýchlosť vozidla atď.
Včera som bol zhodou okolností na prechode bez semaforov . Pekne som si stál , išla Fabia ...mám čas . Vedľa mňa dve staršie panie / už im len barličky chýbali / ...Jedna druhej vraví : " Poď , veď máme PRÁVO ....." !!!:D
Nezdržal som , sa a za nimi išla moja poznámka ..." hej , ale na pohreb ..."

Už som aj v inej téme spomenul podobných účastníkov ...na ceste korčuliari , chodci ....tak kto má prednosť , kto koho ohrozuje ???
Blankake
27.05.09,09:01
Prečo chudák ....?



...
Inak povedané , chodec predsa nesmie vbehnúť pred vozidlom na prechode takým spôsobom , aby neprihliadal aj na jeho reakčné časy , rýchlosť vozidla atď.
Včera som bol zhodou okolností na prechode bez semaforov . Pekne som si stál , išla Fabia ...mám čas . Vedľa mňa dve staršie panie / už im len barličky chýbali / ...Jedna druhej vraví : " Poď , veď máme PRÁVO ....." !!!:D
Nezdržal som , sa a za nimi išla moja poznámka ..." hej , ale na pohreb ..."

Už som aj v inej téme spomenul podobných účastníkov ...na ceste korčuliari , chodci ....tak kto má prednosť , kto koho ohrozuje ???

Preto chudák, lebo ten ujco si dal len "jedno dobrô chladenô pivo" a povedal si, že "reku" nepôjde autom. ;)

No a dôchodcovia prechádzajúci cez cestu - to je samostatná kapitola. :) Neviem, kam sa len už oni musia ponáhľať, prechádzajú cez cesty hlava-nehlava, vedľa je priechod so semafórom, nie oni musia ísť krížom, kde im je to najbližšie... :(
buchač
27.05.09,09:32
Preto chudák, lebo ten ujco si dal len "jedno dobrô chladenô pivo" a povedal si, že "reku" nepôjde autom. ;)

No a dôchodcovia prechádzajúci cez cestu - to je samostatná kapitola. :) Neviem, kam sa len už oni musia ponáhľať, prechádzajú cez cesty hlava-nehlava, vedľa je priechod so semafórom, nie oni musia ísť krížom, kde im je to najbližšie... :(

Vidíš , a tu vidím tú medzeru v zákone ..

1.Ujco si dá pivo , vbehne , spadne ... je proste prichytený pri čine ako účastník cestnej premávky , nafúka a ....

Dostane od dopraváka len výstrahu ...

2.Vodič si dá pivko ......situácia viď vyššie . nafúka ....

Minimálna sadzba 6 mesiacov vodičák do čistiarne a pokuta adekvátna ...

Nejdem polemizovať o alkohole / ten na cesty nepatrí / , ale bol by som napríklad za to , aby sa v niektorých oblastiach zákona a výhlášky vypustilo slovíčko :

môže za musí / prípadne adekvátny výraz /.

Veď je predsa nemysliteľné , aby :

"Aj nad’alej bude platit’, že výšku pokuty bude na ceste určovať policajt."

Prečo mám taký názor / a nielen môj / je jasné ...
Je dosť bohov na tých naších cestách ...
Ale len jeden je spravodlivý - podľa náboženstva..
arion92
27.05.09,09:45
Veď je predsa nemysliteľné , aby :

"Aj nad’alej bude platit’, že výšku pokuty bude na ceste určovať policajt."

Niektore krajiny stanovuju vysku pokuty na zaklade vysky prijmu a/alebo vysky majetku toho, kto nehodu sposobil. Aj to by bolo jedno z rieseni.
bettylou
30.05.09,12:38
bicykel treba pod vplyvom tlačiť ;)
kaco11
30.05.09,21:14
mimotemya majiteľa bicykla viesť:D:D
niko000001
27.06.10,04:30
Ešte podotknem- aj chodec je účastník cestnej premávky a vodičák mu nikto nezoberie

Otázkou zostáva, čo je cestná premávka.
Je jazda po poli, chodníku a mimo lesnej cesty (aj keď tá je postihovaná zatiaľ inak), cestnou premávkou ?

Nakoľko nie sú zabezpečené riadne cykotrasy, tak v meste chodím väčšínou po chodníku a nedám sa ohrozovať vodičmi, je však na každom individuálne, kto tak činí, aby bral ohľad na chodcov a zbytočne ich neohrozoval, nie je chodník ako chodník.

Žiada sa mi, zastať sa cyklistov čo si daju pár pív počas výletu a idú domov.
Zatiaľ som za posledných 35 rokov aktívnej cyklistiky nemal nehodu a za riaditkami požívam alkohol pravidelne.

Odporúčam mať pri sebe kovovú ploskačku. Ak zbadáte hliadku, zosadnite z bicykla včas. Vyberte ploskačku a akože sa z nej napite. Potom pretlačte bicykel povedľa hliadky. V prípade lustrovania nepopierajte jazdu na bicykli avšak uveďte, že ste pili po zosadnutí z bicykla. Bude veľmi zložité dokázať, že to tak nebolo.

Dodávam, že by bolo vhodnejšie stanoviť normu obsahu alkoholu v krvi u cyklistov, ktorá je odlišná od normy pre vodičov motorových vozidiel.

N.
buchač
27.06.10,10:14
Otázkou zostáva, čo je cestná premávka.
Je jazda po poli, chodníku a mimo lesnej cesty (aj keď tá je postihovaná zatiaľ inak), cestnou premávkou ?

Nakoľko nie sú zabezpečené riadne cykotrasy, tak v meste chodím väčšínou po chodníku a nedám sa ohrozovať vodičmi, je však na každom individuálne, kto tak činí, aby bral ohľad na chodcov a zbytočne ich neohrozoval, nie je chodník ako chodník.
Takýmto sa zásadne do cesty postavím ...prinútim spomaliť , poprípade úplne zastaviť ...ešte sa nik nesťažoval ...nemal pindy...;)
Žiada sa mi, zastať sa cyklistov čo si daju pár pív počas výletu a idú domov.
Zatiaľ som za posledných 35 rokov aktívnej cyklistiky nemal nehodu a za riaditkami požívam alkohol pravidelne.
No pravdupovediac , nemáš sa čím chváliť ....
Ono raz na každého dôjde...
Odporúčam mať pri sebe kovovú ploskačku. Ak zbadáte hliadku, zosadnite z bicykla včas. Vyberte ploskačku a akože sa z nej napite. Potom pretlačte bicykel povedľa hliadky. V prípade lustrovania nepopierajte jazdu na bicykli avšak uveďte, že ste pili po zosadnutí z bicykla. Bude veľmi zložité dokázať, že to tak nebolo.
Dokážu , neboj dokážu ;)....a keď nie , poprípade bude dotyčný " múdry " , tak sa iné nájde ... :rolleyes:
Dodávam, že by bolo vhodnejšie stanoviť normu obsahu alkoholu v krvi u cyklistov, ktorá je odlišná od normy pre vodičov motorových vozidiel.
Áno súhlasím ...nulová ...
N.

Len taký malý príklad :

Bol som na balkóne . Poza náš blok vedie cyklochodník ...
Stalo sa nestalo , cyklista / pod vplyvom alkoholu / zrazil malého chlapca .
Otec najprv " poriešil jedného - vinníka ...udrel jednu , dve , bicykel do potoka hodil ;):D
...potom druhého - záchranku zavolal a aj políciu .

Krátko , rýchlo a účinne ...podľa môjho gusta ...len ja by som asi ešte aj zo dve presné na obe oči ...aby nekríval , keďže by musel bike tlačiť domov ...:---
niko000001
27.06.10,19:59
Len taký malý príklad :

Bol som na balkóne . Poza náš blok vedie cyklochodník ...
Stalo sa nestalo , cyklista / pod vplyvom alkoholu / zrazil malého chlapca .
Otec najprv " poriešil jedného - vinníka ...udrel jednu , dve , bicykel do potoka hodil ;):D
...potom druhého - záchranku zavolal a aj políciu .

Krátko , rýchlo a účinne ...podľa môjho gusta ...len ja by som asi ešte aj zo dve presné na obe oči ...aby nekríval , keďže by musel bike tlačiť domov ...:---

Žiaden dojem na mňa takéto "akože" rázne reči nerobia.

Je dosť možné, že človek s takou mierou adrenalínu (nie otec ale ten mudrlnant čo radí) narobí horšie veci ako kľudný človek po 3 pivách.

Otec by mal v prvom rade vysvetliť synovi, že cyklochodník je pre cyklistov. Ono aj v cigánskej osade môžu zlynčovať človeka ak zrazí dieťa a môže byť aj triezvy, ale deti by nemali behať po ceste. Otcovi sa nečudujem, je to emócia a pochopieľná, ale asi mal najprv pomáhať synovi a potom "trestať".

Z balkóna asi bolo dobre vidieť koľko mal kto v sebe, bohvie kto viac, či cyklista, alebo otec, alebo pozorovateľ.

Takže díky za názor, beriem to ako jeden z mnohých.

Ja som za to, aby sa stanovila rozumná hranica tak ako to je všade inde.

Už som videl za svoj život kopu triezvych zakomplexovaných vodičov, ktorí si plietli cesty s pretekárskou dráhou, žiaľ nikto ich nezastavil, je to pre pooicajtov príliš zložité.

Ono to nie je o alkohole ale skôr o vnútornom nastavení.
Práve som sa vrátil zo svojej 50 km praivdelnej trasy, dal som si pár desín a som si absolútne istý, že som nikoho neohrozil.

Nie som si celkom istý či rôzny "rázni" mudrlanti v autách neohrozovali skorej mňa. Práve preto keď sa dalo som išiel ako vždy po chodníku.
Samozréjme pri chodcoch som vopred zapískal a pri deťoch som vôbec skoro zastal a nepotreboval som na to žiadného mudráka aby ma to učil.

N.
buchač
28.06.10,17:40
Žiaden dojem na mňa takéto "akože" rázne reči nerobia.

Je dosť možné, že človek s takou mierou adrenalínu (nie otec ale ten mudrlnant čo radí) narobí horšie veci ako kľudný človek po 3 pivách.

Otec by mal v prvom rade vysvetliť synovi, že cyklochodník je pre cyklistov.
Zle som napísal ...pravdou je , že ten chodník je na dve časti bielou čiarou rozdelený ...
Vysvetľujte ale malému decku , cca 3-5 ročnému fagankovi , čo môže a čo nie ...
Ono aj v cigánskej osade môžu zlynčovať človeka ak zrazí dieťa a môže byť aj triezvy, ale deti by nemali behať po ceste. Otcovi sa nečudujem, je to emócia a pochopieľná, ale asi mal najprv pomáhať synovi a potom "trestať".

Z balkóna asi bolo dobre vidieť koľko mal kto v sebe, bohvie kto viac, či cyklista, alebo otec, alebo pozorovateľ.
Z tretieho poschodia dostatočne , skvelo ...
Otcovi policajti dali fúkať ...nič sa nedialo.
Cyklista sa musel podopierať o bike...
A ja ???....
Chlape , tak ja som Ti už zopár rokov trápne triezvy ...to vieš , cukrovka nepustí ...ale inak ?...hej , pivko by bodlo ... ;):rolleyes::cool:
Takže díky za názor, beriem to ako jeden z mnohých.

Ja som za to, aby sa stanovila rozumná hranica tak ako to je všade inde.

Už som videl za svoj život kopu triezvych zakomplexovaných vodičov, ktorí si plietli cesty s pretekárskou dráhou, žiaľ nikto ich nezastavil, je to pre pooicajtov príliš zložité.
Ono zložité je aj to postihovanie , vyberanie pokút od bicyklistov ...
Od vodiča , hm , okamžite výpalné vezmú !!! Ak nemáš , smola , vodičák ako záloh si ponechajúc do splatenia dlžoby !!!
Cyklista , chodec , korčuliar ...ak je účastníkom nehody , kto je na vine ? Vodič !!!!
Skoro vždy ...viď vyhláška : ..." neprispôsobenie ...." a je jasný ...
Ono to nie je o alkohole ale skôr o vnútornom nastavení.
Práve som sa vrátil zo svojej 50 km praivdelnej trasy, dal som si pár desín a som si absolútne istý, že som nikoho neohrozil.

Nie som si celkom istý či rôzny "rázni" mudrlanti v autách neohrozovali skorej mňa. Práve preto keď sa dalo som išiel ako vždy po chodníku.
Samozréjme pri chodcoch som vopred zapískal a pri deťoch som vôbec skoro zastal a nepotreboval som na to žiadného mudráka aby ma to učil.

N.
Ozaj , mám už zopár škrabancov od riadítok bicykla na aute ...žiadna sláva , ale tie náklady ...

A len tak mimochodom , veľmi rád mám , keď sa musím aj korčuliarom na ceste vyhýbať ...už som aj zastaviť musel .

Tiež sú fajn tie bezbariérové chodníky ...pre samovrahov na korčuliach a bicykloch urobené . Aby sa rýchlejšie pod kolesá auta mohli dostať ...
Lebo všade lietajú , len nie po tom cyklochodníku , vieš ???:rolleyes:


P.S.:
Pre druhý krát ...požiadal by som bez urážok !!!
...áno ???
Myslím si , že ja som žiadnu nepoužil , alebo ....či ...???
hubatá
28.06.10,18:25
:eek::eek::eek: ááááá...... už vás mááám pán PaloBelo !!!!!!!
Tak to ste boli vy čo ste brčkovali na tom kozím dechu po záverečnej okolo krčmy "Na rožku"????? V očiach smrť, u výfuku oheň, na tachometri 15.

Tak ešte raz ... a je po vás !!!! :eek::eek::eek: