kingstone
12.04.09,13:38
Dobry den, chcel by som sa spytat, ci potrebujem prevadzkaren v pripade ze by som chcel obcas vyrabat zahradnu dlazbu (na vyuzitie casu ked nemam inu pracu) dalsie zivnosti vykonavam u zakaznika, takze by som sa nemohol zdrzovat v mieste prevadzky podla prevadzkovej doby.
dakujem za odpovede
Danielle369
12.04.09,12:03
v prvom rade potrebujes na to živnostenský list a miesto prevádzky by bolo tvoje bydlisko a fungoval by si na telefon.
kingstone
12.04.09,12:49
ZL mam to je najmenej, cast pozemku mozem vyhradit pre podnikanie, ale nemam tam ziadne priestory, bude mi stacit povedzme nejaky dreveny pristresok ? teda mne bude ale ci to bude stacit zivnostenskemu uradu pripadne hygiene.
Dalej som nenasiel co vsetko treba pri zriadovani absolvovat, okrem nahlasenia na ZU a kontroly z hygieny (co vlastne vsetko hygiena kontroluje). ak ma niekto nejaky link kde sa to da nastudovat tak budem vdacny.
Danielle369
12.04.09,14:06
ked sa zriaduje prevádzka na podnikanie tak najlepšie čo urobíš je ísť na hygienu a tam ti poradia čo k tomu treba, neboj sa oni totiž ti musia poradiť a dokonca sú aj ochotní s tebou všetko prediskutovať.
Danielle369
12.04.09,14:14
daj si www.podnikanie.sk tam máš všetko
kingstone
15.04.09,10:47
dnes idem na hygienu tak som zvedavy ako dopadnem
Marína
15.04.09,10:55
Informuj nás, prosím, ako si dopadol.
kingstone
16.04.09,05:14
takze na hygiene som nepochodil, moj prvy navrh ze by som vyrabal pod pristreskom hned zamietli ze to nieje mozne (aj ked poznam viacerych ktrori takto podnikaju) zrejme zacali skor, ked este neplatili nejake EU normy. Druhy navrh bol ze by som to robil v garazi vymera cca 25m2 svetla vyska 2,2m tak isto zamietli s tym ze vyska miestnosti musi byt min. 3,0 k dalsim bodom sme sa ani nedostali.
V podstate mam dve moznosti, postavit si halu o vyske 3,0 m alebo si prenajat u niekoho vyhovujuce pristory. ani jedna moznost pre mna nepripada do uvahy, kedze som to neplanoval ako hlavnu cinnost. investicia do haly by bola cca 3.000eur mozno viac, pri vyuziti 1 mozno 2 dni v tyzdni by navratnost bola v nedohladne..... takze som skoncil skor ako som zacal, musim najst ine riesenie ako vyuzit volny cas