ghladky8
12.04.09,15:20
Dobry den,potrebujem pravnu pomoc.Mam problem zo susedmi,respektive je to rodina. Moj otec mi chce dat čast zahrady za ucelom stavby.
Jedna sa vlastne o velku zahradu ktora bola asi pred 25 rokmi predelena na polovicu ,starym otcom (a to narovnako v metroch stvorcovych) a polovicu daroval mojmu otcovi a polovicu mojej Tete. Problem však nastava v tom,ze pozemok mojho otca sa na jeho strane zuzuje a na strane mojej tety rozsiruje a moj stary otec postavil plot presne v strede celeho pozemku,co samozrejme teraz vobec nesedi, ani logicky nemoze.To by bolo este vporiadku lebo hranicou pozemku plot nemusi bit ale draha teta pred 9 rokmi si dala vynat čast zahrady pre svoju dceru.Ich Geodet urobil chybu a drzal sa ako hranice pozemku plota ktorí je vlastne zle postaveny a tym ubral 2,3 metra z nasho pozemku a toto mu aj schvalili na geodezii,bohuzial tento pan zomrel.No dcere mojej tety to dali zapisat do katastru a doslo vlastne k dvojitemu spoluvlastnictvu o ktorom sa doposial nevedelo.Az donedavna kde Moj otec dal urobit geometricky plan pre vynatie casti zahrady ako parcely,geodeti zistili,ze plot medzi nasim a susednym pozemkom nekopiruje hranicu pozemku ale ze hranica pozemku je o kusok dalej az 2,3 metra za plotom smerom k susedom. Geodeti po tomto zisteni viackrat preverovali tuto skutocnost az nam oznamili,ze to bolo zle vymerane a ze naozaj je hranica pozemku za nasim plotom a ze geodet ktori uz nezije urobil hrubu chybu a samozrejme to nesedelo ani v katastralnej mape,podla coho vlastne zistili nasi geodeti chybu.Samozrejme nam to dali tiez do listu vlastnictva aj na kataster s tym,ze si mozeme posunut plot este o 2,3 metra
Ja sa pytam ako postupovat dalej kde naší susedia nas nechcu pustit na pozemok za ucelom posunutia plotu na hranicu pozemku?a tvrdia,ze ich geodet to urobil dobre a ze maju od toho list vlastnictva,(co mame aj mi)a chcu sa o to sudit.Vopred dakujem