misula
12.04.09,15:29
mam problem s ex priatelom cakam jeho dieta.. lenze po tom ako som otehotnela o mna nejak stratil zaujem... teraz ked som uz v 5 tom mesiaci sa zacal znovu zaujimat ale len o dieta aj to mi pripada tak ze len aby sa nepovedalo... ale priamo k veci chcem sa spytat ci sa moze stat ze mi zoberu dieta na jeho ziadost ked priznam ze je otcom... pretoze nie som vo velmi priaznivej financnej situacii a peniaze z vyzivneho by som potrebovala ako mam postupovat...
iriska
12.04.09,16:32
Hlavne, aby sa nestalo, že ho budeš musieť naháňať, aby vôbec priznal otcovostvo. Otcovstvo sa dá priznať aj k nenarodenému dieťaťu na matrike.
Nemyslím si, že by ti brali dieťa, ak s ním máš kde bývať a nebudeš na ulici. Vždy je lepšie, keď je otec určený, aspoň má kto prispievať na výživné a nebudeš na to sama. Nedaj sa mu zastrašiť. Niekedy chlapi používajú tvrdenia ako - aj tak ti to dieťa vezmú - alebo - ja ti ho vezmem a už ho neuvidíš - a pod. len aby žena robila to, čo od nej chcú. Ak sa teraz o dieťa zaujíma môžeš podniknúť kroky k priznaniu otcovstva, lebo sa môže stať, že mu niekto "dobre" poradí a budeš ho roky súdne zháňať kvôli otcovstvu a následne kvôli výživnému.
Stanislav 1975
12.04.09,17:53
mam problem s ex priatelom cakam jeho dieta.. lenze po tom ako som otehotnela o mna nejak stratil zaujem... teraz ked som uz v 5 tom mesiaci sa zacal znovu zaujimat ale len o dieta aj to mi pripada tak ze len aby sa nepovedalo... ale priamo k veci chcem sa spytat ci sa moze stat ze mi zoberu dieta na jeho ziadost ked priznam ze je otcom... pretoze nie som vo velmi priaznivej financnej situacii a peniaze z vyzivneho by som potrebovala ako mam postupovat...
Nemaš sa čoho báť, že by ti dieťatko zobrali, ak sa budeš o neho starať ako sa má, tak nieje dovod aby ti dieťa brali, najma ak sa jedná o novorodenca- to je vylúčené