janulka307
12.04.09,16:37
ahoj.poradi niekto ako zlegalizovat windows xp a kolko to stoji? dakujem.
xxxpower2
12.04.09,14:51
Fero11
12.04.09,15:11
respektive pojdes do najblizsej PC predajne a kupis si ho
seat
12.04.09,16:32
no da sa to napr. je nejaky subor happy_day_xp a bude akoze legalny a bude to gratis
kergulaan
12.04.09,16:49
respektive pojdes do najblizsej PC predajne a kupis si ho
Nechcem ti kazit sviatky, ale pokial viem tak XP sa uz nepredava, dava sa OEM verzia na nejake lacnejsie NB.
Ak chces XP musis kupit Whistu - "dovngrovdovat" :>D
Chobot
12.04.09,18:00
Nechcem ti kazit sviatky, ale pokial viem tak XP sa uz nepredava, dava sa OEM verzia na nejake lacnejsie NB.
Ak chces XP musis kupit Whistu - "dovngrovdovat" :>D

... ako vidím, predáva sa ešte...

http://www.agem.sk/?flag=kategorie&cat=000130002300677

a tuje legalizačná sada pre Win XP professional:

http://www.alza.sk/oem-microsoft-windows-xp-professional-cz-ceska-czech-cd-sp2-legalizacni-sada-ggk-d108776.htm
Fero11
12.04.09,18:17
Nechcem ti kazit sviatky, ale pokial viem tak XP sa uz nepredava, dava sa OEM verzia na nejake lacnejsie NB.
Ak chces XP musis kupit Whistu - "dovngrovdovat" :>D
V pohode, uz je po sviatkoch, ale ako vidno, tak predavaju sa a ludia su po XPeckach ako sialeny. Chudaci ty, co im nanutia oem visty na notebookoch, preto ked som davnejsie kupoval NB kamosovy, tak som sa snazil bez Os a s podporou XP
Branislav Hric
14.04.09,04:42
Nekupuj visty. Onedlho tu bude windows 7 a to by malo byt lepsie ako visty.
PotPalo
14.04.09,11:58
Ja mám takúto otázku: Kúpil som bedňu s nálepkou certifikátu XP Pro (na obrázku). Keď do nej poskladám akýkoľvek počítač, nainštalujem XP Profesional (SP 2 alebo SP 3, český alebo anglický) z napáleného CD, zadám čislo z nálepky, bude to legálny XP??? Pôjde to legálne na internet, alebo mi je tá nálepka nanič?
xxxpower2
14.04.09,18:06
Nekupuj visty. Onedlho tu bude windows 7 a to by malo byt lepsie ako visty.

Skusal si niekedy Win7 alebo Vistu ked to tak porovnavas?Ci zas len citas neoverene info?Na stary pomyly pc stary OS......
eloelic
15.04.09,05:10
Nepojdte ti to, pretoze po nainstalovani a zadani Tvojho serioveho cisla, Ti bude plynut 30 dnova lehota na zaktivovanie windowsu. To budes musiet spravit cez internet alebo cez telefon. Ale kedze Ti nebude sediet hardwarove ID /pretoze ten OS bol vydany presne s tou konfiguraciu co si mal/, tak sa Ti OS neaktivuje.
kergulaan
15.04.09,06:08
Nepojdte ti to, pretoze po nainstalovani a zadani Tvojho serioveho cisla, Ti bude plynut 30 dnova lehota na zaktivovanie windowsu. To budes musiet spravit cez internet alebo cez telefon. Ale kedze Ti nebude sediet hardwarove ID /pretoze ten OS bol vydany presne s tou konfiguraciu co si mal/, tak sa Ti OS neaktivuje.

AD ABSURDUM
Kupim pocitac s OEM ver Win, po case sa mi pokazi HD - vymenim, to mam kupovat novy Win, resp ked vymenim RAM alebo z nejakeho dovodu MB.
Na co sa vlastne viaze licencia OEM (Only empty machine ak sa nemylim)
eloelic
15.04.09,06:36
Podla coho sa aktivuje OS? Podla vygenerovaneho ID, ktora je na zaklade serioveho cisla a typu PC. Mam takych PCs v praci dost, a ked som chcel dat seriove cislo inemu PC, tak ma to poslalo niekam, najskor aktivacia cez internet a potom aj v centrale Microsoftu.
PotPalo
15.04.09,07:59
Ja som si myslel, že len verzia Home je na jeden hardware (na jedno použitie).
Ale toto je XP Profesional, tak teraz neviem, aký je v tom vlastne rozdiel?:confused:
To keď sa mi pokazí PC a kúpim si novú základnú dosku, to si musím hneď kúpiť aj nové XP?
eloelic
15.04.09,09:41
Podla skusenosti co som nadobudol, a podla Tvojej obrazovej prilohy, je ten windows xp urceny na tu konfiguraciu co tam mas.
mpca
15.04.09,09:57
Tuším sú XPčka viazané na MB a CPU. teda po výmene týchto komponentov sa nevygeneruje rovnaký aktivačný kód.
duves
15.04.09,14:26
misoft
15.04.09,15:55
mpca má pravdu. Nový kód sa vygeneruje podľa komponentov. Lenže sa môže stať, že je poškodená MB a CPU, vtedy sa robí výmena. V takom prípade sa znova registruje Win na základe týchto komponentov. Pokiaľ v priebehu 1 roka sa neinštaloval Win na iné "železo", tak legalizácia prebehne bez problémov. Podobný prípad som mal aj ja, keď som menil MB a CPU. Registroval som si Win, ale radšej som to urobil cez telefón, pýtali sa dôvod, udal som dôvod a za chvíľu som mal aktivačný kód. Ono sa totiž počíta s tým, že nič nie je dokonalé a môže sa vyskytnúť porucha alebo chyba.