mael
12.04.09,18:33
Dobrý deň, chcela by som poprosiť nejakú dobrú dušu, či by mi nepreložila pár riadkov abstraktu. Text:

Diplomová práca sa venuje činnosti akčného zoskupenia Terén, ktoré pôsobilo na Slovenskej alternatívnej, neoficiálnej scéne v rokoch 1982 – 1985. Prostredníctvom tohto zoskupenia mapujeme vývoj a trendy umenia akcie v 80. rokoch 20. storočia. Vplyvy spoločensko-politickej situácie na vývoj tohto druhu umenia. Venujeme sa príčinám vzniku a stanovenému programu zoskupenia. Ústredná časť je postavená na interpretáciách konkrétnych akcií, ktoré boli súčasťou Terénu. Práca je fúziou samizdatových a odborných textov spolu s autentickými informáciami od konkrétnych autorov a vlastnými závermi. Zároveň stručne približujeme celkovú tvorbu stanovených autorov.


ĎAKUJEM
Meggi 1
13.04.09,16:14
Dobrý deň, chcela by som poprosiť nejakú dobrú dušu, či by mi nepreložila pár riadkov abstraktu. Text:

Diplomová práca sa venuje činnosti akčného zoskupenia Terén, ktoré pôsobilo na Slovenskej alternatívnej, neoficiálnej scéne v rokoch 1982 – 1985. Prostredníctvom tohto zoskupenia mapujeme vývoj a trendy umenia akcie v 80. rokoch 20. storočia. Vplyvy spoločensko-politickej situácie na vývoj tohto druhu umenia. Venujeme sa príčinám vzniku a stanovenému programu zoskupenia. Ústredná časť je postavená na interpretáciách konkrétnych akcií, ktoré boli súčasťou Terénu. Práca je fúziou samizdatových a odborných textov spolu s autentickými informáciami od konkrétnych autorov a vlastnými závermi. Zároveň stručne približujeme celkovú tvorbu stanovených autorov.


ĎAKUJEM

Master's thesis is devoted to the activities of the action grouping called Terrain which acted on the Slovak alternative, informal arena in the years 1982 to 1985. Through this grouping we survey the development and art trends in the 80s of the 20th century. The effects of socio-political situation on the development of this kind of art. We turn attention to the reason of origin and assigned program of the grouping. The central part is built on interpretations of specific actions that were part of the Terrain. The work is a professional merger of samizdat and expert texts together with authentic information of specific authors and our own conclusions. We also briefly approach the overall creation of the authors provided.