ghladky8
12.04.09,20:00
Dobry den,potrebujem pravnu pomoc.Mam problem zo susedmi,respektive je to rodina. Moj otec mi chce dat čast zahrady za ucelom stavby.
Jedna sa vlastne o velku zahradu ktora bola asi pred 25 rokmi predelena na polovicu ,starym otcom (a to narovnako v metroch stvorcovych) a polovicu daroval mojmu otcovi a polovicu mojej Tete. Problem však nastava v tom,ze pozemok mojho otca sa na jeho strane zuzuje a na strane mojej tety rozsiruje a moj stary otec postavil plot presne v strede celeho pozemku,co samozrejme teraz vobec nesedi.Draha teta si dala pred 9 rokmi vynat čast zahrady pre svoju dceru.Ich Geodet urobil chybu a drzal sa ako hranice pozemku plota ktorí je vlastne zle postaveny a tym ubral 2,3 metra z nasho pozemku a toto mu aj schvalili na geodezii,bohuzial tento pan zomrel.No dcere mojej tety to dali zapisat do katastra a doslo vlastne k dvojitemu spoluvlastnictvu o ktorom sa doposial nevedelo.Az donedavna kde Moj otec dal urobit geometricky plan pre vynatie casti zahrady ako parcely pre mna,geodeti zistili,ze plot medzi nasim a susednym pozemkom nekopiruje hranicu pozemku ale ze hranica pozemku je o kusok dalej az 2,3 metra za plotom smerom k susedom. Geodeti po tomto zisteni viackrat preverovali tuto skutocnost az nam oznamili,ze to bolo zle vymerane a ze naozaj je hranica pozemku za nasim plotom a ze geodet ktori uz nezije urobil hrubu chybu a samozrejme to nesedelo ani v katastralnej mape,podla coho vlastne zistili nasi geodeti chybu.Samozrejme nam to dali tiez do listu vlastnictva aj na kataster s tym,ze si mozeme posunut plot este o 2,3 metra
Ja sa pytam ako postupovat dalej kde naší susedia nas nechcu pustit na pozemok za ucelom posunutia plotu na hranicu pozemku?a tvrdia,ze ich geodet to urobil dobre a ze maju od toho list vlastnictva,(co mame aj mi)a chcu sa o to sudit.Je nevyhnutna sudna cesta?Mozu si uplatnit uzivacie pravo po 10 rokoch aj ked sa nevedelo az doteraz o dvojitom spoluvlastnictve?
vrb
01.11.13,11:29
aj ja mam taký podobný problem dedo mi daroval pozemok ked si ho pred 12 rokmi delil moj dedo s jeho bratom tak povedali ze hranica pozemku bude jeho plot lebo tak končila aj obecna cesta aby mal dedo pristup. potom sa to už neriešilo pozemok mam po 12 rokoch ja a našla sa chyba. dedov brat mal posunutý o 1meter plot ako skutočnoste lam byť a to odrezalo mna od pristupu na obecnu cestu a povolenie prechodu mi nechce dať. ale myslím si že by to mohol vyriešit sudny znalec ktori by prešetril stare zamerania a zistil chybu posunutia susedov ho plotu a tym by sa vyriešil aj ten pristup na pozemok .
arizona
01.11.13,11:56
Odpovedas na temu z roku 2009 !!!!
mamina jana
01.11.13,16:36
ako sa sem dostala tri roky stará téma?