Mirrrka
13.04.09,18:23
Dobry den. Prosim nemate niekto napad ako predelit na terase priestor kde su uskladnene rozne "(ne)potrebnosti" napr. k bazenu, hnojiva, lopatky, kufriky s naradim, kvetinace, hadice... od casti na sedenie?
Mala som predstavu ze tam bude nieco ako velka skrina ale v prednej casti je sachta do malej pivnice v ktorej je cerpadlo a studna tak tam to chcem nechat otvorene aby bol dobry pristup hned zo zahradky.
Takze ma napadlo nieco ako predelovacie dvere: Len neviem ake (zhrnovacie?, roleta?, obycajne drevene?). Terasa je kryta, strecha sa zvazuje, podhlad je z z drevenych tramov. Z dvoch stran je roh (cize steny), potom by isla ta cast s predelenim a stvrta "stena" by ostala otvorena do zahradky. Rozmyslam o nejakom rame do ktoreho by isiel kolajnickovy system a zasuvacie dvere nieco ako rolldoor. Ale vobec netusim kde take dvere objednat a ani netusim ci to bude dobre vyzerat ale uz sa mi nechce pri piti kavy pozerat na ten neporiadok naskladany na seba.
Sme v radovke, bez pivnice, pozemok malicky a moznosti odkladania velmi nie su, zahradny domcek uz mame napchaty po vrch. Pripadne ak mate nejake napady tak to uvitam. A prosim financne tiez nie velmi narocne lebo peniazkov vela nie je.
alla66
13.04.09,16:37
Nemôžeš prilepiť fotku terasy? :) určite pomôže...kvôli lepšej predstavivosti:)
Mirrrka
13.04.09,17:19
Skusim. Fotka je starsia, ale jedina podstatna zmena je ze sused ma otvor pod strechou uz uzavrety - obity drevenymi latkami. Vytvory deti si prosim nevsimajte :o
alla66
13.04.09,18:56
Neviem ako sa rozhodneš, dostaneš i iné rady, ale ja by som to predelila kvetinovou stenou, s popínavými kvetmi, ktorá schová uložené náradie (vhodnejšie fotky som nenašla)
Xanti
15.04.09,17:34
Mirrrka,
no mna celkom zaujal tvoj nápad dverí ako rolldorr... je to praktické a v podstate je to celkom finančne zaujímavé, samozrejme pre domácich kutilov.
My sme nakúpili doma na vstavané skrine materiál v jednej predajni, nechcem robiť reklamu a neviem či môžem link na ich spoločnosť hodiť sem ...
http://www.sezam-za.sk/index.php
majú tam všetko od kolajničiek, kovania až po bukas a iste radi poradia čo by sa hodilo do vonkajšieho prostredia, možno skôr použitie kolajničiek a radšej nejakého plastu. Iste nájdeš nejaké inšpirácie na tej stránke. :-)
Milan.Žiška
15.04.09,19:10
Nedokážem celkom odhadnúť vzhľad, ale keď nahradíš v posuvnom systéme posuvné drevené tabule "polykarbonátom" v hliníkovom ráme je prakticky nezničiteľný. Vzhľad by som asi zvažoval, ale aj to by sa myslím dalo riešiť.