mirec28
12.07.05,16:14
Teraz sa mi podarila strasna vec. Platil som online platbou, a omylom som uhradil fakturu z osobneho uctu, namiesto z podnikatelskeho. Cize fakturu mam uhradenu, vystavenu na firmu, ale peniaze sli z inakadial. Ako preukazem tento vydavok v uctovnictve? Este poznamenam, ze slo o proforma fakturu, cize budem mat asi fakturu, na ktorej bude uz cena uhradena. (Suma X,-Sk, Zostava uhradit 0,-Sk)
dakujem
bea
12.07.05,14:21
Mne sa raz tiež stalo to isté, hneď som zatelefonovala do firmy, kam som to poslala. Dohodla som sa s nimi bez problémov tak, že im uhradím tú istú sumu zo správneho účtu a oni mi na základe mailu, kde som napísala o čo ide (uviedla som presne kedy, koľko a z akého účtu som to poslala), ihneď vrátia omylom uhradenú čiastku. Ozaj sa tak aj stalo. Skús tam zavolať, keď je to seriózna spoločnosť, nemal by byť problém.
mirec28
12.07.05,14:33
neda sa tak, ze si vystavim vydavkovy na moju osobu? na ucel uhrady faktury. ;o)
ci je to blbost? Cistejsie to bude ked poziadam o vratenie?
Pepa
12.07.05,14:37
Vôbec to nevidím ako strašnú vec. Odfoť si výpis z osobného účtu a zaúčtuj to interným dokladom.
Zuzka
12.07.05,14:41
Mne sa to ešte nestalo, ale poniektorí to robia aj tak, že si urobia fotokópiu bank. účtu a priložia to k výdavkovému pokladničnému dokladu. Keďže si zalatil zálohu, v podstate aj na konečnej faktúre budeš mať k úhrade 0,-, tak by si to takto mohol urobiť.
Ak pohľadáš staršie príspevky, tam by si takéto rady našiel.

Ale najčistejšie je to tak, ako píše Bea.
liba2
12.07.05,15:35
Aj môjmu klientovi sa to stalo. Zaplatil Daňovému úradu 6-cifernú sumu ako DPPO zo svojho osobného účtu. Šiel na DÚ, predložil kópiu výpisu z účtu, to si založili. Potom firma previedla túto sumu z účtu s.r.o. na použitý osobný účet. Tiež sa nám to zdalo ako veľký problém, ale jednoducho bol vyriešený.
mirec28
12.07.05,15:51
vsetci ste zlati. ;o)
Bea mudro radi, ale v mojom pripade ide relativne o smiesnu sumu (do 500Sk). Takze to vyriesim tak, ze si poslem peniazky, a potom to dolozim vypisom z osobneho uctu. Zbytocne otravovat ludi vracanim penazi. Dnes som ich uz aj tak nechytil na telefone.
este raz Vam vsetkym dakujem!