s.krejcirova
14.04.09,08:46
Dobrý deň poraďáci,

prosím Vás o radu. Dodávateľ poslal faktúru a nakoľko sme mu ju zaplatili skôr, dostali sme zľavu- skonto 1%, čo dodávateľ napísal rukou na faktúru- zaplatené skôr- 1% skonto. Chceli sme poslať doklad, na základe ktorého by sme skonto zaúčtovali (predpokladám, že dobropis), ale odvolával sa na to, že to takto normálne robí a nič iné neposiela. Je to tak v poriadku, ako to mám zaúčtovať? je to ešte k tomu zahraničný dodávateľ.

Ak vie niekto poradiť, ďakujem.
alušik
14.04.09,07:26
Treba trošku hľadať, kým zadáte otázku... ;)
Pozrite tu: skonto
ALIBABKA
08.04.10,10:56
Zaradila som moju otázku pod túto tému , pretože som nenašla žiadny podobný prípad v ostatných témach.Ide tiež o skonto dohodnuté zmluvne na tzv.zádržné-je to pojem, ktorý je zavedený u stavebných firiem a predstavuje časť peňazí z vyfakturovaných prác ako finančná zábezpeka na skryté závady počas záručnej doby , ktorá býva cca 62 .mesiacov a predstavuje zväčša sumu 10% .O túto sumu nám odberateľ zaplatí menej so svojej pohľadávky.Doplatí nám ju po tých cca 62.mesiacoch .Ale teraz sme sa z odberatelom dohodli, že nám zádržné uvolní už po 12.mesiacoch, ale so skontom 1% -čiže uvolní nám nie 10 % ale len 9 % -vedel by mi niekto poradiť ako to zaúčtovať ,práce boli uskutočnené v roku 2009 a dohoda o skorom uvolnení sa podpísala teraz.Ďakujem
ALIBABKA
14.04.10,06:15
Nevie mi nikto poradiť?Prosím