janes
14.04.09,09:05
Poprosil by som o radu:
Ako sa dá pozrieť akciový leták METRA v Maďarsku na webe? Na WWW stránke metro.hu, je potrebné zadať číslo karty. Z bežnou kartou ktorú používam na Slovensku sa leták nedá prezrieť. V diskusiách na tejto stránke som čítal,že sa to dá len s tzv. "zlatou kartou" resp. poskytol by niekto číslo zlatej karty na takýto účel?
Ďakujem. Janes.
peter kkk.
14.04.09,20:31
na nakupovanie v madarskom metre potrebujes madarsku metro kartu takze neviem na ci ma vyznam studovat ich akciovy letak na webe pokial tam nemozes nakupovat...ak nezabudnem a nik ma nepredbehne tak sa ti mozem opytat ako ju ziskat
Excise Duty
15.04.09,04:09
na nakupovanie v madarskom metre potrebujes madarsku metro kartu takze neviem na ci ma vyznam studovat ich akciovy letak na webe pokial tam nemozes nakupovat...ak nezabudnem a nik ma nepredbehne tak sa ti mozem opytat ako ju ziskat
Metrokarta oprávňuje na nákup v sieti METRO/MAKRO na celom svete!
janes
15.04.09,04:44
V METRE v Maďarsku vystavia na informáciách jedno dňovú kartu na nákup, na základe predloženia slovenskej karty a občianského preukazu. Nie je prevda,že sa tam nedá nakupovať so slovenskou kartou.
velvet
15.04.09,05:16
V METRE v Maďarsku vystavia na informáciách jedno dňovú kartu na nákup, na základe predloženia slovenskej karty a občianského preukazu. Nie je prevda,že sa tam nedá nakupovať so slovenskou kartou.

súhlasím, bola som tam :D
ale nič moc...Maďari to majú riešené ako maloobchod, takže je tam plno ľudí a mne osobne to ide na nervy :o...chladiarenských vecí tam majú plno, ale ostatného potravinového tovaru oveľa menej druhov ako u nás...ak to nie je práve v akcii, tak tam nemáš oveľa lepšie ceny ako u nás...pred Veľkou nocou som natrafila na akciu kde boli morčacie prsia v prepočte 3,50 € a pár iných drobností...oveľa lepšie som nakúpila v Tescu, kde bol aj lepší prístup predavačiek k ľuďom /Slovákom/ :)
Excise Duty
15.04.09,05:49
Treba si prečítať tretí bod odspodu a je to jasné:
http://www.metro.sk/index.php?page_id=128
MarcelkaT
15.04.09,06:37
[quote=janes;1018098]V METRE v Maďarsku vystavia na informáciách jedno dňovú kartu na nákup, na základe predloženia slovenskej karty a občianského preukazu. Nie je prevda,že sa tam nedá nakupovať so slovenskou kartou.
.................................................. ................
Áno, vystavia jedňovú kartu a je lepšie platiť kartou ako v hotovosti. Akurát majú lacnejšiu elektroniku a ostatný tovar ako v našom Metre-u nás väčší sortiment. Cenové malý rozdiel, podľa toho čo chceš. Kúpila som morčacie prsia, ktoré mali akciovú cenu.
Chobot
15.04.09,06:42
Treba si prečítať tretí bod odspodu a je to jasné:
http://www.metro.sk/index.php?page_id=128

Nie je to jasné, lebo tam nepíšu postup. Áno, môžeš využiť kartu, ale nemôžeš ísť priamo nakupovať. Musíš si vybaviť na mieste buď maďarskú nákupnú kartu, alebo s tou našou slovnenskou pri vchode si vypýtaš denný preukaz (či lístok) a s tým môžeš nakupovať, ako napísal(a) janes. Nemôžeš platiť len s našou kartou. Viem, lebo naši chodia do Metra v HU a majú aj tú maďarskú. Nie je problém si ju vybaviť, dajú ju na počkanie na základe kópie nášho živnostenského listu alebo výpisu z OR, nerobia žiadne caviky.

Obdobne to bolo v AT.
Excise Duty
15.04.09,07:07
Nie je to jasné, lebo tam nepíšu postup. Áno, môžeš využiť kartu, ale nemôžeš ísť priamo nakupovať. Musíš si vybaviť na mieste buď maďarskú nákupnú kartu, alebo s tou našou slovnenskou pri vchode si vypýtaš denný preukaz (či lístok) a s tým môžeš nakupovať, ako napísal(a) janes. Nemôžeš platiť len s naišou kartou. Viem, lebo naši chodia do Metra v HU a majú aj tú maďarskú. Nie je problém si ju vybaviť, dajú ju na počkanie na základe kópie nášho živnostenského listu alebo výpisu z OR, nerobia žiadne caviky.

Obdobne to bolo v AT.
Ale veď v druhom odstavci toho tretieho bodu je zrozumiteľne napísané:

Platí slovenská karta aj v inej krajine? Našu zákaznícku kartu môžete využiť v 29 krajinách, teda všade, kde nadnárodná skupina METRO Group prevádzkuje viac ako 615 samoobslužných veľkoobchodných centier METRO či Makro.
V zahraničnom centre Vám pracovníci zákazníckej recepcie na základe predloženia slovenskej METRO-karty a cestovného pasu vystavia jednodennú kartu, ktorá Vám umožní plnohodnotný nákup.
Ja už roky používam rakúsku kartu a presne takto to funguje, keď ju predložím v našom Metre alebo maďarskom Metre.
layla
15.04.09,09:45
A kde je nablizsie madarske metro od Bratislavy? Asi v Gyori, ze?
Chobot
15.04.09,11:35
Ale veď v druhom odstavci toho tretieho bodu je zrozumiteľne napísané:

Platí slovenská karta aj v inej krajine? Našu zákaznícku kartu môžete využiť v 29 krajinách, teda všade, kde nadnárodná skupina METRO Group prevádzkuje viac ako 615 samoobslužných veľkoobchodných centier METRO či Makro.
V zahraničnom centre Vám pracovníci zákazníckej recepcie na základe predloženia slovenskej METRO-karty a cestovného pasu vystavia jednodennú kartu, ktorá Vám umožní plnohodnotný nákup.
Ja už roky používam rakúsku kartu a presne takto to funguje, keď ju predložím v našom Metre alebo maďarskom Metre.

Aha, ten druhý odstavec som prehliadol. Sorry. Máš pravdu. Ale na postupe sme sa zhodli.;)
pasuliatko
15.04.09,11:50
moja susedka bola v Maďarsku na nákupe v Metre a normálne jej vzali Slovenskú Metro kartu.
Excise Duty
15.04.09,14:37
Aha, ten druhý odstavec som prehliadol. Sorry. Máš pravdu. Ale na postupe sme sa zhodli.;)
Jasné.
Excise Duty
15.04.09,14:38
A kde je nablizsie madarske metro od Bratislavy? Asi v Gyori, ze?
Áno.
Anonymka
19.05.09,08:10
No ja tak viem, že tam na základe metro karty vystavia návštevnú kartu,či ako sa to volá... jednorázový vstup... A čo ak si chcem vybaviť kartu tam? VIem, že treba im zobrať aspoň overenú kópiu živnostenského a daňového osvedčenia... No a jak je to s nákupom a DPH ak som plátca, nevie niekto?
mazanova
19.05.09,18:51
co sa v mad. metre oplati kupit?
u.erika
19.05.09,19:03
No ja tak viem, že tam na základe metro karty vystavia návštevnú kartu,či ako sa to volá... jednorázový vstup... A čo ak si chcem vybaviť kartu tam? VIem, že treba im zobrať aspoň overenú kópiu živnostenského a daňového osvedčenia... No a jak je to s nákupom a DPH ak som plátca, nevie niekto?
Zober si so sebou aj DPH kartu, a zaregistrujú Ťa, ako platiteľa, môžeš nakupovať bez DPH.
Posco
23.05.09,20:56
Bol by niekto taky dobry a poskytnut cislo karty na ucel prezeranie letakov na nete?
Moze byt aj sukromna sprava.
Velmi by mi tym pomohol.
Velmi pekne dakujem.
maria.n
26.05.09,06:08
Ahojte,ja chcem ísť prvýkrát niečo kúpiť do Metra alebo Tesca v Maďarsku. Chcela by som radu, či si nemusím vymeniť peniaze, môžem platiť kartou? Vy to ako praktizujete?
Zita5
26.05.09,06:10
Ahojte,ja chcem ísť prvýkrát niečo kúpiť do Metra alebo Tesca v Maďarsku. Chcela by som radu, či si nemusím vymeniť peniaze, môžem platiť kartou? Vy to ako praktizujete?

Môžete kľudne platiť aj kartou .