pietro25
14.04.09,09:18
Ahojte,
chcel by som vas poprosit o radu.
Sme firma ktora chce nieco predat zahranicnemu odberatelovi, co je oslobodene od DPH. Lenze na produkte, ktory chce predat sa podielaju aj ine firmy, ktore si DPH uplatnovat musia a my to od nich aj s DPH kupujeme. Takze v konecom dosledku tuto DPH zaplati firma, ktora bude tovar dalej predavat bez dane do zahranicia? Moze si tato firma, ktora je ako konecna firma co predava zahranicnemu odberatelovi uplatnovat nejaky odpocet DPH, alebo ma sumu na fakture navysit o DPH? Kto vlastne nakoniec tu DPH zaplati?
Poradte mi prosim, nejak mi to tu nesedí. Dakujem
Dáša_
14.04.09,07:23
Ak je firma, ktorá dodáva do zahraničia platcom DPH, tak si u nás uplatní DPH z toho, čo nakúpi. Takže jej vzdnikne s najväčšou pravdepodobnoťou nadmerný odpočet. DPh na sk v konečnom dôsledku nezaplatí nikto, lebo tovar sa nespotrebuje na slovensku, ale v zahraničí.
pietro25
14.04.09,08:05
Dakujem, takze by sa to malo fakturovat o sumu zvysenu o DPH, alebo bez DPH voci zahranicnemu odberatelovi ked nam to bude vratene? Ci nerozmyslam dobre? :) Resp. ja kúpim aj s danou, no zahranicnemu fakturujem bez dane a mne sa to dufam urcite vrati :)

A este jedna prosba:
keby sa nieco stalo a produkt by zostal u mna ze by som ho nefakturoval do zahranicia, tak celu DPH platim ja a nemozem si uplatnovat ziadny odpocet?
Ak tu pisem blbosti tak prepacte, ale nejak mi to skutocne nejde do hlavy. A dakujem
Dáša_
14.04.09,11:22
Dakujem, takze by sa to malo fakturovat o sumu zvysenu o DPH, alebo bez DPH voci zahranicnemu odberatelovi ked nam to bude vratene? Ci nerozmyslam dobre? :) Resp. ja kúpim aj s danou, no zahranicnemu fakturujem bez dane a mne sa to dufam urcite vrati :)

A este jedna prosba:
keby sa nieco stalo a produkt by zostal u mna ze by som ho nefakturoval do zahranicia, tak celu DPH platim ja a nemozem si uplatnovat ziadny odpocet?
Ak tu pisem blbosti tak prepacte, ale nejak mi to skutocne nejde do hlavy. A dakujem

ak do zahraničia fakturuješ inemu platcovi dph podľa ich zákonov, tak fakturujes bez dph. Tu dph, čo si na sk zaplatil svojmu dodavateľovi si nárokuješ na vrátenie vo svojom priznaní k dph.

Odpočet dph si uplatňuješ aj vtedy, keď tovar ostane na sklade, prípadne si nakúpiš veci na činnosť svojej firmy.

Vo všeobecnosti, dph vždy platí až koncový spotrebiteľ, neplatca DPH.