02Michaela
14.04.09,11:25
Ahojte poraďáci.
Mám taký zdravotný problém, možno mi budete vedieť poradiť. Mám problém s potením, ale nie celkovým, len na určitom mieste a to je podpazušie. Je to katastrofálne a neviem si stým poradiť. Z roka na rok je to horšie. Potím sa len a len tam. Najhoršie je, že som vyskúšala všetky druhy značiek antirespirantov, aj tie, kde reklamujú, že vydržia najviac. Na mne by teda mali urobiť tú reklamu a zistili by, že aj najodolnejší a 24 hodinový alebo aký je na mne absolútne neúčinný :o:D. Poraďte mi, čo s tým. Nie som tlstá a rada nosím aj obtiahnuté tričká (veď ide leto) :D, ale pri tomto potení pod pazuším, si to nemôžem dovoliť. Len si oblečiem také tričko a hneď je tam mapa ako svet a musíte uznať, že takto sa nedá chodiť po ulici. Skúšala som všetko, holiť aj neholiť, dávať respirant aj nedávať, sprejovať... nepomáha nič a je to stále horšie. A najhoršie to je, keď trochu znervóznejem, vtedy mi pot steká prúdom...:o Prosím poraďte mi.
pasuliatko
14.04.09,09:33
viem,že pomáha opich injekciami tuším botulotoxín:confused: skús zájsť za lekárom alebo kozmetičkou a oni ti poradia. ;) držím palce
pasuliatko
14.04.09,09:35
02Michaela
14.04.09,09:37
viem,že pomáha opich injekciami tuším botulotoxín:confused: sjús zájsť za lekárom alebo kozmetičkou a oni ti poradia. ;) držím palce
Dík. Tiež som o tom niečo počula, že vraj je to veľmi bolestivé :confused:, vpichujú sa vlastne nejaké jedy :mad: a efekt max. 5 rokov. :( Ale budem sa asi musieť po tom popýtať.
pasuliatko
14.04.09,09:41
Dík. Tiež som o tom niečo počula, že vraj je to veľmi bolestivé :confused:, vpichujú sa vlastne nejaké jedy :mad: a efekt max. 5 rokov. :( Ale budem sa asi musieť po tom popýtať.

to sa robí inzulínkami to je najtenšia ihla, je to možno bolestivé ale máš pokoj na dlho :) popýtaj sa na to a uvidíš.
Darina1234
14.04.09,09:45
Pomáha pitie šalvie - čaj, v lete môžem zaslat čerstvy
skill
14.04.09,10:20
Skus si vyluhovat šalviové listy v liehu (dostat ho v lekárni) a potierať podpazušie (možeš extrakt zriedit destilkou).Skus to v kombinácii s pitím tohto čaju
Blankake
14.04.09,12:35
Ešte by som odporučila dať si vyšetriť štítnu žľazu.
alla66
14.04.09,13:08
Vyskúšaj antiperspirant DRICLOR - dostaneš ho v lekárni, používa sa k ošetreniu kože so zvýšeným potením v podpazuší, na rukách a na nohách... Mala som ho na predpis od kožnej, je dostupný i bez lekárskeho receptu.
555
14.04.09,13:25
pocula som tiez o tom pripravku, ze vraj to super zabera, ale ze vraj to je riadne svinstvo. ze to uplne upcha pory, ale fakt zabera na 100%, snad to treba pouzit fakt iba vazne prilezitosti (nejake vazne akcie...)
alla66
14.04.09,13:36
Ktorý prípravok proti poteniu nie je svinstvo? Každý.... Potenie patrí k prirodzeným procesom organizmu. Je to spôsob, akým telo vylučuje škodlivé látky, reakcia na teplo, ale potíme sa aj zo stresu.....vyskytujú sa názory, že nie vždy je vhodné úplne odstrániť potenie v podpazuší, a tým výrazne obmedziť aj vylučovanie škodlivín z organizmu.
02Michaela
14.04.09,14:33
Tak kúpila som si ten Driclor. Vyskúšam a dám vedieť výsledok.
02Michaela
14.04.09,14:34
Ešte by som odporučila dať si vyšetriť štítnu žľazu.

To asi budem musieť, keďže to máme v rodine, problém so štítnou žľazou mala mama a aj sestra.
alla66
14.04.09,15:01
Tak kúpila som si ten Driclor. Vyskúšam a dám vedieť výsledok.




Tak rýchlo? :eek:

Dôkladne si prečítaj návod na použitie a dodržuj ho.:)

Návod na použitie.
Skôr než Driclor® použijete:
1. Presvedčite sa , či časti kože, na ktorú budete Driclor® nanášať sú perfektne suché.
Nepoužívajte ho na poranenú alebo podráždenú kožu!
2. Nekúpte, nesprchujte a neumývajte postihnuté miesta bezprostredne pred použitím Dricloru.
Používajte minimálne 1 hodinu po kúpeli, sprche alebo umytí.
3. Nepoužívajte depilačné krémy a nehoľte si podpazušie najmenej 24 hodín pred a po použití Dricloru.

Ako a kedy Driclor používať ?
1. Použitie si naplánujte ako poslednú činnosť pred spaním, keď ste už úplne v kľude.
2. Pred použitím Dricloru sa presvedčite, či je pokožka na miestach kam ho použijete úplne suchá.
3. Nasledujúci deň ráno umyte a osušte ošetrené miesta. DRICLOR počas dňa znovu nepoužívajte!
4. Driclor používajte zo začiatku každý večer, pokým pozorujete potenie počas dňa. Za určitú dobu môžete zistiť, že Vám postačuje použiť prípravok dvakrát do týždňa, neskôr jedenkrát v týždni resp. aj menej často.
Blankake
14.04.09,15:08
To asi budem musieť, keďže to máme v rodine, problém so štítnou žľazou mala mama a aj sestra.
To určite nezanedbaj. Mojej mame nedávno museli vyoperovať štítnu žľazu, roky sa na ňu liečila, jej otec mal s ňou tiež problémy. Ja som išla prvýkrát na vyšetrenie v tehotenstve, mala som výsledky na hranici normy, teraz našťastie nemám s ňou problémy, len chodím na pravidelné kontroly. Endokrinologičke spomeň aj to potenie.
Bionda
14.04.09,16:34
Inak z prírodných bylín bola osvedčená dubová kôra.
02Michaela
15.04.09,05:20
Tak včera večer som všetko urobila dľa návodu, teraz ráno tak isto, a musím podotknúť, že inak som už mala mapy ako svet a teraz nevišla ešte ani kapička. Uvidíme ako prebehne deň, keď sa trošku viac ponamáham, ale zatiaľ začínam byť spokojná.
alla66
15.04.09,06:26
Som rada. Uvidíme o týždeň, aké budú výsledky. Len dodržuj návod na použitie:-)
02Michaela
16.04.09,05:56
Som rada. Uvidíme o týždeň, aké budú výsledky. Len dodržuj návod na použitie:-)
Mám smutnú správu. Včera to bolo všetko O.K. celý deň ani kapička potu. Držala som sa návodu, keďže na začiatku kúri odporúčajú postup opakovať každý deň a neskôr len 1-2 razy do týždňa, podľa potreby. Tak ja som večer opätovne dodržala všetky úkony. No v noci som sa budila na strašné pálenie v podpazuší. Ráno som to všekto opláchla (umyla) to bola úľava, ale tak ma to bolí, že chodím s rukami na široko ako kulturista. Tak prvé mínus. Večer kúru vynechám, keďže na druhý deň sa objavila takáto reakcia.
alla66
16.04.09,18:27
Určite si dodržala postup? ...ráno umyť, suchá pokožka, nesmieš sa oholiť.... alebo, nedala si veľkú vrstvu Dricloru? Čítala som na nete, že i to je dôvodom pálenia.
02Michaela
17.04.09,06:10
Určite si dodržala postup? ...ráno umyť, suchá pokožka, nesmieš sa oholiť.... alebo, nedala si veľkú vrstvu Dricloru? Čítala som na nete, že i to je dôvodom pálenia.
No všetko podľa návodu, ale jedno zabudli v tom návode uviesť. V tom máš pravdu, akú veľkú vrstvu naniesť... Asi som dala viac ako prvý krát:confused:
alla66
17.04.09,06:30
Tak si daj len jemnú vrstvu...stačí len zľahka pretrieť...nechať zaschnúť...a ráno umyť. Uvidíme...
alla66
22.04.09,19:26
O2Michaela : Driclor pomáha? Nedráždi? Pochváľ sa....
pasuliatko
29.04.09,15:14
alla66
02.05.09,09:30
vidím, že si prihlásená....

O2Michaela : Driclor pomáha? Nedráždi? Pochváľ sa....
MucaPP
04.05.09,17:07
mne osobne vzdy driclor zaberie, ale snazim sa ho dat si ozaj len ked beriem nieco obtiahnute, lebo sa to uklada v tele. cheeeeeeeeemia...
02Michaela
12.07.09,08:41
vidím, že si prihlásená....

O2Michaela : Driclor pomáha? Nedráždi? Pochváľ sa....

No musím sa priznať, že v prvý deň áno, ale potom to ide zase rovnako, a je to dosť komplikované, lebo keď saoholíš, nemôžeš ho použiť 24 hodín (inak fakt pečie ako diví:o ), potom zase, keď ho použiješ, nemôžeš sa holiť najmenej 24 hodín. Trochu na hlavu, lebo v priemere tak prejde týždeň, a tie chĺpky treba (aspoň teraz v lete, keď ich je vidieť) často holiť. Čiže sa to dosť zložito kombinuje. Lebo keby mal dlhodobejší účinok, tak 3-5 dní, bolo by to super. Ale mne tak pomohol 1 deň a druhý to už začína, tretí je to už ako pred tým a to sa už treba holiť, čiže nie je možné ho znova použiť. Takže, neviem, čo na to povedať. Určite účinkuje, ale u mňa nie dlhodobo, čiže veľa sa mi tým nevyriešilo. A tiež zlé skúsenosti s tým, že aj keď som sa neholila 48 hodín pred jeho použitím, a večer som ho naniesla, niekedy ma tak piekol do rána, že to bolo neznesiteľné. A pritom, všetko som robila dľa návodu. No asi budem musieť vyskúšať aj niečo iné, ale čo?
alla66
12.07.09,09:02
No musím sa priznať, že v prvý deň áno, ale potom to ide zase rovnako, a je to dosť komplikované, lebo keď saoholíš, nemôžeš ho použiť 24 hodín (inak fakt pečie ako diví:o ), potom zase, keď ho použiješ, nemôžeš sa holiť najmenej 24 hodín. Trochu na hlavu, lebo v priemere tak prejde týždeň, a tie chĺpky treba (aspoň teraz v lete, keď ich je vidieť) často holiť. Čiže sa to dosť zložito kombinuje. Lebo keby mal dlhodobejší účinok, tak 3-5 dní, bolo by to super. Ale mne tak pomohol 1 deň a druhý to už začína, tretí je to už ako pred tým a to sa už treba holiť, čiže nie je možné ho znova použiť. Takže, neviem, čo na to povedať. Určite účinkuje, ale u mňa nie dlhodobo, čiže veľa sa mi tým nevyriešilo. A tiež zlé skúsenosti s tým, že aj keď som sa neholila 48 hodín pred jeho použitím, a večer som ho naniesla, niekedy ma tak piekol do rána, že to bolo neznesiteľné. A pritom, všetko som robila dľa návodu. No asi budem musieť vyskúšať aj niečo iné, ale čo?
mrkni toto: http://www.porada.sk/t114733-potenie-sa.html
bettylou
01.10.09,13:23
Vyskúšaj antiperspirant DRICLOR - dostaneš ho v lekárni, používa sa k ošetreniu kože so zvýšeným potením v podpazuší, na rukách a na nohách... Mala som ho na predpis od kožnej, je dostupný i bez lekárskeho receptu.

no dobre, som vyskúšala ale s akým výsledkom:eek:, som sa pod pazuchami prestala potiť ale zato všade naokolo - chrbát, prsia, spánky, slabiny dokonca aj podkolenami:---