svecova
14.04.09,12:04
neviete mi poradit, ci este existuje moznost vymeny stareho papiera za toaletny paier, hyg. vreckovky a pod?ak ano, ako to funguje?pocula som o tom, ze v meste chodili po panelakoch ale viac neviem..
mzdarka renca
14.04.09,10:18
neviete mi poradit, ci este existuje moznost vymeny stareho papiera za toaletny paier, hyg. vreckovky a pod?ak ano, ako to funguje?pocula som o tom, ze v meste chodili po panelakoch ale viac neviem..

Ak mám byť úprimná, o tejto možnosti výmeny som nikdy nič nepočula, ale možné je všetko:).
plada
14.04.09,10:21
Ahoj, neviem odkiaľ si, ja som z Bratislavy, práve minulý týždeň chodili a zbierali papier, no u nás na ulici na nich nereaguje nikto.
Možno si ľudia myslia, že sa to neoplatí. Inak tí "zberači" chodia tak raz za štvrťrok a dávajú aj oznam na bránu. Len na tom ozname nie je žiaden kontakt.
Plada
mzdarka renca
14.04.09,10:26
A dávali za starý papier ako protihodnotu toaletný papier, hygienické vreckovky a pod.?

Samotný zber papiera z domácnosti je v každej aj tej najzapadnutejšej dedinke, ale to je v rámci odvozu odpadu. Zbierajú aj plasty, kov, sklo a pod.
PotPalo
14.04.09,12:23
Aj u nás chodili, myslím že v sobotu, a dávali aj ten toaletný papier. Na bráne bol oznam že kedy budú chodiť a bolo tam aj telefónne číslo (už neviem aké).
Lenže keď odnesiete ten starý papier do zberu, za peniaze, ktoré dostanete si kúpite viac toaletného papieru, a navyše podľa vlastného výberu...

Už som to našiel, tu je to: http://www.ekoway.sk/ekoway-sk/vykup.php

Ešte treba rátať aj s tým, že teraz je krýza a za papier asi nedostanete nič, možno dokonca budete musieť zaplatiť!!! :(:(:(
pasuliatko
14.04.09,15:11
u nás sa robia také akcie,že dáš starý papier a oni ti za to dajú (podľa množstva prineseného papieru) napr, hyg. vreckovky alebo aj toaletný papier. treba sa podla mna opýtať niekde kde vykupujú papier.
pasuliatko
14.04.09,15:12
http://www.tento.sk/#
skús sa opýtať tu
mareko
15.04.09,13:47
neviete mi poradit, ci este existuje moznost vymeny stareho papiera za toaletny paier, hyg. vreckovky a pod?ak ano, ako to funguje?pocula som o tom, ze v meste chodili po panelakoch ale viac neviem..
Áno, existuje tento spôsob. napr. v MT a myslím aj v ZA to takto funguje už pekne dávno. Na vchodoch nájdeme letáčik kedy a koľkej bude auto pre "naším" panelákom. Vtedy vynosíte papier, naložia ho na auto, odvážia a dostanete namiesto euráčikov toaleťák alebo vreckovky v hodnote papiera. Robila to tak fy. Tento, ale aj iní. Je to obľúbený spôsob likvidávie zberového papiera. Nemusíte ho pracne nakladať do auta a voiť do zberne. :cool: