mada
12.07.05,19:16
Dobrý večer prajem, nenašla som odpoveď na môj problém vo vyhľadávaní, snažila som sa. Prosím, mohol by mi niekto poradiť, kedy podáva SZČO po prvý krát ročné zúčtovanie do zdrav. poisťovne? V poisťovni na moju otázku len pokrčili plecami a obávam sa, či som niečo neprešvihla. V roku 2003 som bola nezamestnaná, živnosť mám od 1. 09. 04, pri oznamovacej povinnosti mi vo všeob. zdrav. poisťovni určili platiť mesačné preddavky 420 ,- mesačne od 1. 09. 04, ktoré som aj platila, od 1. 01. 05 som platila preddavky 910,- mesačne. Podľa zákona by sa malo podávať ročné zúčtovanie do 31. 03., v mojom prípade v roku 2005. Je to správne? Snažila som sa zistiť v poisťovni, čo s tým no neposkytli mi info.
Ďakujem. Ešte by som dodala, že výpis aj výkaz som načas odovzdala a zatiaľ mi vyšlo naďalej platiť mesačné preddavky vo výške 910 Sk.
liba2
12.07.05,18:24
Ročné zúčtovanie preddavkov na zdravotné poistenie sa bude robiť prvý krát za rok 2005 v roku 2006. Nič si nezmeškala. Suma 910 Sk je správna. Prečítaj si aj tému "Nový zákon o zdr.poist." a iné podobné témy o zdrav.poistení, tam sa to viackrát a dopodrobna na príkladoch rozoberalo.
mada
13.07.05,13:25
Čítala som tému "Nový zákon o zdrav. poistení", našla som si tam veľa užitočných informácií, ale asi odpoveď na moju otázku som prehliadla. Je tam veľa informácií. Chcela som mať istotu, že mám všetko v poriadku, prvý rok podnikania nie je ľahký, človek musí cez všetko prejsť po prvý krát.
Ešte raz ďakujem veľmi ste ma potešili a utvrdili v tom, že keď sa človek už nemá na koho obrátiť, ešte je tu PORADA s dobrými a ochotnými ľuďmi.
DanielaSL
13.07.05,19:15
Dnes písali v Pravde , že sa uvažuje o zmene, že ročné zúčtovanie asi nebude, lebo je pre všetkých komplikované a aj tak nič moc nerieši. Tak držme palce , nech sa to stane a nekomplikujú nám život.

:)
liba2
13.07.05,19:52
To: Mada

Vyzerá to tak, že ešte by si sa chcela niečo opýtať. Tak naformuluj otázku. V tvojom prvom príspevku bolo tých otázok viac, určite si na niektoré odpoveď našla. Mnohí členovia Porady majú na túto tému rozsiahle vedomosti, iste ti poradia.




Čítala som tému "Nový zákon o zdrav. poistení", našla som si tam veľa užitočných informácií, ale asi odpoveď na moju otázku som prehliadla. Je tam veľa informácií. Chcela som mať istotu, že mám všetko v poriadku, prvý rok podnikania nie je ľahký, človek musí cez všetko prejsť po prvý krát.
Ešte raz ďakujem veľmi ste ma potešili a utvrdili v tom, že keď sa človek už nemá na koho obrátiť, ešte je tu PORADA s dobrými a ochotnými ľuďmi.
mada
14.07.05,08:49
Tému "Nový zákon o zdrav. poistení" som čítala ešte pred zadaním tejto témy. Sú tam rôzne príklady, ale na svoj som nenašla jednoznačnú odpoveď.
Zrekapitulujem: v roku 2003 som bola nezamestnaná, SZČO som od 1. 9. 04, za rok 2004 som nepodala ročné zúčtovanie, za rok 2005 by sa malo, ak nedôjde k zrušeniu tejto povinnosti, podať v roku 2006.
Mne išlo o ten rok 2004, ešte doplním, že zamestnancov zatiaľ nemám. Som len SZČO. Podľa zákona o zdrav. poistení som mala za ten rok 2004 podať ročné zúčtovanie do 31. 3. 2005? Inak si myslím, že je to zbytočné, ide len o to, splniť si povinnosť. Mňa zneistilo to, že mi na moju otázku nevedeli odpovedať ani v zdrav. poisťovni, ani moja účtovníčka, čas beží, a ak som mala zúčtovanie podať do 31. 3. 05, tak aby som nakoniec nemala problémy s poisťovňou.
Pekný deň.
ala13
14.07.05,09:03
Urcite si nemala podat rocne zuctovanie do ZP. Ale iba DU, a to vo forme danoveho priznania a do 31.3.2005. A do ZP sa podaval Vypis a Vykaz ale urcite nie Zuctovanie.
liba2
14.07.05,09:18
[QUOTE=mada]
Zrekapitulujem: v roku 2003 som bola nezamestnaná... O.K.

SZČO som od 1. 9. 04, za rok 2004 som nepodala ročné zúčtovanie... O.K.
Ročné zúčtovanie ZP je novinka, ktorá sa vzťahuje na rok 2005 - ak ju nezrušia - ako sama píšeš. Teda za rok 2004 sa nepodáva ročné zúčt.ZP. Za rok 2004 bolo treba odovzdať do ZP "Výpis z daňového priznania..." do 8.4.2005 a nedávno do 30.6.05 "Výkaz o preddavkoch na ZP".

Ak tieto veci máš splnené, nič si nezmeškala a zbytočne sa trápiš.:mee:http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
mada
14.07.05,09:30
Urcite si nemala podat rocne zuctovanie do ZP. Ale iba DU, a to vo forme danoveho priznania a do 31.3.2005. A do ZP sa podaval Vypis a Vykaz ale urcite nie Zuctovanie.
DU mám OK, aj výpis s výkazom, aj soc. poisťovňu.
A veľa študujem, pracujem a čítam poradu. A zákony.
Niekedy si myslím, že ma klepne z toho pepka. Otváram novú prevádzku a rozširujem služby.
Tak, ešte raz vďaka.
liba2
14.07.05,09:38
DU mám OK, aj výpis s výkazom, aj soc. poisťovňu.
A veľa študujem, pracujem a čítam poradu. A zákony.
Niekedy si myslím, že ma klepne z toho pepka. Otváram novú prevádzku a rozširujem služby.
Tak, ešte raz vďaka.-------------
Držím ti palce, nech sa ti darííííííííí
mada
14.07.05,13:26
[QUOTE=mada]
Zrekapitulujem: v roku 2003 som bola nezamestnaná... O.K.

SZČO som od 1. 9. 04, za rok 2004 som nepodala ročné zúčtovanie... O.K.
Ročné zúčtovanie ZP je novinka, ktorá sa vzťahuje na rok 2005 - ak ju nezrušia - ako sama píšeš. Teda za rok 2004 sa nepodáva ročné zúčt.ZP. Za rok 2004 bolo treba odovzdať do ZP "Výpis z daňového priznania..." do 8.4.2005 a nedávno do 30.6.05 "Výkaz o preddavkoch na ZP".

Ak tieto veci máš splnené, nič si nezmeškala a zbytočne sa trápiš.:mee:http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
Ročné zúčtovanie ZP je teda novinka, ktorá sa vzťahuje na rok 2005, tak toto som prehliadla a preto mi to nebolo jasné. Neviem, prečo mi to v ZP nemohli povedať.
Nuž, moja chyba, mala som pozornejšie študovať.
liba2, tie palce budem potrebovať držať a dobre tuho. Vďaka.