Mária.K.
14.04.09,12:57
Chcela by som sa opýtať skúsenejších poraďákov, ako majú byť správne vyhotovené faktúry na základe mandátnej zmluvy, keď osoba konajúca v mene a na účet mandanta (firmy, ktorú zastupuje na základe mandátnej zmluvy) zariaďuje pre neho určitú obchodnú záležitosť a odmena mandatára nebude účtovaná ako príjem zo závislej činnosti, ale ako príjem z podnikania. Ja si myslím, že je správne, aby príslušné účtovné doklady boli vyhotovené na meno mandanta (firmy, ktorú zastupuje) a potom aj príslušné záväzky vyplývajúce z konania mandatára bude uhrádzať mandant. Do účtovníctva mandatára bude vstupovať len príslušná odmena na základe mandátnej zmluvy. Opravte ma, prosím, ak si myslíte, že sa mýlim. Ďakujem za všetky názory.
JankaO
14.04.09,11:06
Podľa mňa je to takto správne. Už samotné znenie výkonu funkcie mandatára podľa OZ resp. ObCHZ, rieši kto je účastníkom záväzku.
Mária.K.
14.04.09,11:33
Podľa mňa je to takto správne. Už samotné znenie výkonu funkcie mandatára podľa OZ resp. ObCHZ, rieši kto je účastníkom záväzku.
Ďakujem za potvrdenie môjho názoru
SAIVI
27.01.10,08:20
Aký druh zmluvy by bol vhodný medzi spoločnosťami A a B, kde :
A - má povolenie na určitý druh činnosti
B - chce vykonávať predmetnú činnosť vo svojom mene na základe povolenia vydaného a registrovaného na spoločnosť A
SAIVI
27.01.10,09:38
..posuvam