owecka27
14.04.09,13:51
Milý poraďáci:)

Máte niekto skúsenosti s touto rastlinkou? Má také oranžové kvety v tvare - kalicha. Práve teraz ju možno vidieť v záhradách. Je to cibuľovina. JA som si ju nestihla zasadiť a ani ju už neviem zohnať ( ako jej cibuľu) poradíte teda ako sa pestuje, kde sa dajú cibulky zohnať ?

DAKUJEM
zena
14.04.09,12:11
Ľalie sú kráľovnou kvetín, ktoré vyžadujú slnečné miesto (okrem ľalie zlatohlavej - L. martagon). Cibule sa vysádzajú koncom augusta alebo v prvej polovici septembra. Rastliny kvitnú podľa druhu od mája do augusta. Cibuľe sú zložené z množstva delených cibuľových šupín. Pomocou cibuľovej šupiny si môžete veľmi lacno za 2-3 roky vypestovať vlastné kvetuschopné cibule.
Roľnícke družstvo Čereňa
16.04.09,08:19
Ak by ste uviedli aspon meilovu adresu, potom by som Vam mohla poradit s cibulkami.
owecka27
16.04.09,10:10
pekný deň:)

ľalie sú to neni. Kráľovská koruna zvaná aj korunkovka.

Toto je ten slávny kvietok .:)

http://www.agrobon.sk/mojazahrada/korunkovka.htm
verenka@azet.sk
16.04.09,12:04
Táto jarná kvetinka nemá rada ak sa často presádza vtedy ani nechce kvitnúť. Ak ju necháme na jej stanovisku viac rokov odvďačí sa pekným kvitnutím.
owecka27
16.04.09,13:15
ale zrejme už cibulku z nej nedostanem kupit? A kedy tu cibulku je treba zasadit ? dakujem :)
Roľnícke družstvo Čereňa
17.04.09,08:13
Ak sa mi ozvete, tak Vam nejaku vzkopem a poslem, ked odkvitnu
owecka27
27.04.09,15:03
Dakujem Vám pekne, len neviem ako mozem vám poslať súkromnú správu s mojim kontaktom ... a môžem sa spýtať skadiaľ ste?
či nie ste z blízkeho okolia
Fany
01.05.09,15:51
Júj, to by som bola aj ja veľmi rada. Mala som ju v záhradke, ale akosi zmyzla. Je možné poslať aj teraz?
Ďakujem.