habib
14.04.09,15:30
Dobry den,táto otázka bude trochu dlhá,pretože som ju neriešil ako si prečítate pár rokov,takže:

Mám 28rokov a ešte nikdy som nepodával daňové priznanie,pravda ale je že som na Slovensku ešte neodpracoval ani den,takže by ma zaujímalo,či mi hrozia nejaké pokuty,prípadné sankcie a či existuje niečo ako doba premlčania.
Takže moja situácia asi takto....moj príjem za celý ten čas je len zo zahraničia(ČR,Irsko),ani koruna zo Slovenska,nemám ale žiadny doklad o tom že som bol rezidentom v danom štáte,maximálne tak dokazy o tom že moje finančné ,,náklady,, vznikali tam(výpis z účtu,vyplatné pásky,zmluva na byt).
Plus by som ešte dodal že v Irsku som pracoval od septembra 2004 do februara 2006 a požiadal som o vrátenie dane za rok,resp. za 7týždnov roku 2006,a tieto mi boli následne aj vrátené,celý ostatný čas či už v ČR alebo Irsku som bol plátca dane a dane mi boli aj strhavané.
Takže to zhrniem,či mi hrazia sankcie,ako by sa mohlo stat že by sa pozreli práve na mna,ako je možné že za celé roky nechceli žiadne vysvetlenie?
A ako je to vlastne s povinnostou podávat daňové priznanie,ktoré človek podáva sám za seba,kedže je napr nezamestnaný,ale nie vedený na úrade práce.Dakujem