Mar.Tinaa
14.04.09,14:50
Vedeli by ste mi poradit ohladom riesenia objednavok a faktur? Mam tu taky pripad- moze si objednat pravnicka osoba nejaku sluzbu ale len telefonicky? Subjekt ma napriklad s.r.o. a konat moze tak, ze k obchodnemu menu prilozi peciatku a podpis. Plati aj tak objednavka. Ak pride faktura, tak ju musi zaplatit?
Tweety
14.04.09,13:04
Vedeli by ste mi poradit ohladom riesenia objednavok a faktur? Mam tu taky pripad- moze si objednat pravnicka osoba nejaku sluzbu ale len telefonicky? Áno, môže. Subjekt ma napriklad s.r.o. a konat moze tak, ze k obchodnemu menu prilozi peciatku a podpis. Plati aj tak objednavka. Ak pride faktura, tak ju musi zaplatit? Ak si služby objednal, tak je povinný ich aj zaplatiť.
Odpovede v texte.
Mar.Tinaa
14.04.09,13:07
Takze nemusi mat podpisanu a opeciatkovanu objednavku? DAlsia vec, faktura pride nepodpisana. Je to v poriadku?
Tweety
14.04.09,13:08
Takze nemusi mat podpisanu a opeciatkovanu objednavku? Nie, nemusí. DAlsia vec, faktura pride nepodpisana. Je to v poriadku? Je. Podpis nie je povinnou náležitosťou faktúry.
Odpovede v texte.
Mar.Tinaa
14.04.09,13:13
Dobre, ale potom to moze viacero ludi aj zneuzit, ak tam nie je podpis a peciatka, nie?
Tweety
14.04.09,13:15
Dobre, ale potom to moze viacero ludi aj zneuzit, ak tam nie je podpis a peciatka, nie?
Firmy to riešia tak, že telef. obj. si dávajú potvrdiť. ALe keď niekto chce niečo zneužiť, môže aj klasickú písomnú formu. Ide o tvoje obj., odberať. alebo pre Teba?