Dusan-fife
12.07.05,22:37
Chcem niekoho z Vás poprosiť o pomoc. S účtovaním DPH som sa stretol naposledy 4 roky dozadu. Sú odvtedy nejaké velké zmeny? Používam software KROS a mam dajaku nejasnost so zavazkami. Uctuje sa odpocet DPH pri doslych FA za tovar a pod. stale az po zaplatení FA? Lebo mne to ponuka program uctovat uz pri zadavani zavazku, tak tomu celkom nerozumiem.
ondrejvla
12.07.05,20:40
Chcem niekoho z Vás poprosiť o pomoc. S účtovaním DPH som sa stretol naposledy 4 roky dozadu. Sú odvtedy nejaké velké zmeny? Používam software KROS a mam dajaku nejasnost so zavazkami. Uctuje sa odpocet DPH pri doslych FA za tovar a pod. stale az po zaplatení FA? Lebo mne to ponuka program uctovat uz pri zadavani zavazku, tak tomu celkom nerozumiem.
No Dušan, rozhodne si prečítaj pozorne celý nový zákon o DPH! Odvtedy už bolo množstvo zmien, neriskuj účtovať bez poriadneho preškolenia.
DPH účtuješ pri zdaniteľnom plnení fa, ale to je len minimum zo zmien, ktoré boli.
Dusan-fife
12.07.05,20:47
Dik za info. Je zakon 222/2004 ten najnovší? Niektoré veci čo potrebujem som už preštudoval, ale toto mi nebolo jasné. Takže účtujem, ked dostanem FA? A platba nemá nič spoločné s DPH? Ď
Muška
12.07.05,20:48
Dušan, tak naozaj je neuveriteľné množstvo zmien v DPH. Prečítaj si nový zákon. Zúčastni sa nejakého školenia a budeš v obraze. Došlé faktúry sa účtujú do DPH podľa dátumu dodania tovaru, služby /nie podľa zaplatenia/. Ak je platba skôr ako dátum dodania - odpočet DPH sa účtuje dňom zaplatenia. Od 1.1.2005 sa môžeš rozhodnúť či zaúčtuješ DPH /aj pri hotovostných výdavkoch/ v danom mesiaci, alebo v nasledujúcom mesiaci. Pozor na opakované platby, platby za telekomunikácie a pod. atd,atd,atd....
Dusan-fife
12.07.05,21:11
Dušan, tak naozaj je neuveriteľné množstvo zmien v DPH. Prečítaj si nový zákon. Zúčastni sa nejakého školenia a budeš v obraze. Došlé faktúry sa účtujú do DPH podľa dátumu dodania tovaru, služby /nie podľa zaplatenia/. Ak je platba skôr ako dátum dodania - odpočet DPH sa účtuje dňom zaplatenia. Od 1.1.2005 sa môžeš rozhodnúť či zaúčtuješ DPH /aj pri hotovostných výdavkoch/ v danom mesiaci, alebo v nasledujúcom mesiaci. Pozor na opakované platby, platby za telekomunikácie a pod. atd,atd,atd....
Diky moc za varovanie. Prechadzam na DPH v predajniach potravín, dúfam, že to dajako zvládnem a nenarobím zbytočné chyby. Zatial tam nevyzerajú byť extra zložité účt. prípady, ale pravda je že toto ma celkom prekvapilo.Inak účtujem v JÚ, tak to dúfam naštudujem v pohode. Ešte raz Dik
Muška
12.07.05,21:14
Dušan, ak budeš mať konkrétny problém....stačí napísať...a dobré duše z Porady Ti určite radi pomôžu.
Veľa úspechov.