ela.d
14.04.09,19:34
Dobry den,
zaujimalo by ma, aky je rozdiel medzi dlazbou, ktora sa dava do kupelne a tou, ktora sa dava do kuchyne. Kupila som dlazbu, ktora bola v sekcii "kupelnova dlazba a obklady". Teraz chcem kupit do kuchyne, ale z tych co su urcene ako "kuchynska dlazba a obklady" si nejako nemozem vybrat. Stale sa mi najviac paci ta, ktoru som si vybrala do kupelne. Ako by vyzeralo, keby som si taku istu dlazbu dala aj do kuchyne? Vobec nevidim (ako laik) rozdiel opticky ani dotykovy v dlazbach urcenych do kupelne medzi tymi do kuchyne. Kupelnu a kuchynu mam vedla seba (jedna sa o rekonstrukciu, inak sa to nedalo riesit), takze by bolo hned viditelne, ze je dlazba rovnaka. V ostatnej casti domu chcem drevenu podlahu.
Este pre doplnenie, prestudovala som info o dlazbe, ktoru mam do kupelne, je skor matna (leskly je len obklad na steny), oteruvzdoronost ma PEI3, je mrazuvzdorna, nasiakavost max.0,5%, odolnost proti ohnu A1, odolnost proti tlaku 1300N. Pravdupovediac, nerozumiem tym cislam, ale skusim googlit.
Dakujem za odpovede :-)
220870
14.04.09,17:40
Kupelňové dlažby väčšinou bývajú v sete k obkladačkám.Sú viac lakované ,lesklé.Nie sú tak odolné voči škrabancom,nemajú takú povrchovú tvrdosť a oteruvzdornosť.