katjab
14.04.09,20:07
Dobrý večer!
Vie mi niekto poradiť, chceme predať ojazdené vozidlo, osobné údaje kupujúceho máme, dohoda bola, došlo k prepisu majiteľa vozidla v technickom preukaze, a medzitým kupujúci rozmyslel.
Čo v takomto prípade???
katjab
14.04.09,18:45
Ťažká otázka?
Chobot
15.04.09,07:28
Dobrý večer!
Vie mi niekto poradiť, chceme predať ojazdené vozidlo, osobné údaje kupujúceho máme, dohoda bola, došlo k prepisu majiteľa vozidla v technickom preukaze, a medzitým kupujúci rozmyslel.
Čo v takomto prípade???

A zaplatil vám už?

Čo presne znamená, že došlo k prepisu auta? VY ste ho odhlásili a on ho už prihlásil a dostal značky?

Tak ak je z vašej strany záujem, tak mu vráťte peniaze a nech vám prepíše späť auto. Ak s tým nesúhlasíte, tak mu nič nevracajte a on nech si auto nechá.
Chobot
15.04.09,07:30
Ťažká otázka?

Otázka je veru ťažká, lebo si uviedla málo detailov a neviem, na čo sa presne pýtaš (ako sa máš rozhodnúť?, ako postupovať na DI?, ako vymôcť peniaze?,....???).
katjab
15.04.09,07:58
Všetky údaje nám dal, ruka v ruke bola dohoda na kúpu vozidla, zatiaľ nič nezaplatil len sme dali na DI odhlásiť vozidlo a prihlásiť jeho do technického preukazu. Medzičasom zavolal, že si to rozmyslel a nekúpi od nás vozidlo.

T.č. už došlo ku kúpe vozidla, všetko OK, už aj zaplatené.
Ďakujem za vašu ochotu pomôcť, len som nevedela, čo s technickým preukazom keď je už zapísaný on ako držiteľ a predsa odstúpi od dohody.
Chobot
15.04.09,08:31
Všetky údaje nám dal, ruka v ruke bola dohoda na kúpu vozidla, zatiaľ nič nezaplatil len sme dali na DI odhlásiť vozidlo a prihlásiť jeho do technického preukazu. Medzičasom zavolal, že si to rozmyslel a nekúpi od nás vozidlo.

T.č. už došlo ku kúpe vozidla, všetko OK, už aj zaplatené.
Ďakujem za vašu ochotu pomôcť, len som nevedela, čo s technickým preukazom keď je už zapísaný on ako držiteľ a predsa odstúpi od dohody.

Keby náhodou nedošlo k dohode, tak on by si musel prihlásiť auto a zároveň ho odlhásiť na tvoje meno. Potom by si ho musela znovu prihlásiť na seba.
katjab
15.04.09,08:59
Ďakujem
Žabinka
15.04.09,15:10
Odhlásenie vozidla sa dá zrušiť, na DI vystavia nový TP, ako majiteľa zapíšu pôvodného vlastníka, platí sa za to poplatok, ale neviem koľko €, tento rok som to našťastie ešte nerobila.