Júlia Tanečková
14.04.09,21:30
Za účelom žiadosti o dávky v hmotnej núdzi potrebujem posledných 6 zaplatených dokladov-inkaso. Ale jedno, konkrétne z februára tohto roku neviem najísť, pravdepodobne sa zahodilo.:mad:
Bolo platené na pošte. Chcem sa opýtať, či mi niekto nevie povedať, či pošta náhodou neuchováva údaje o zaplatených šekoch, inkasách, či by nemohli dať potvrdenie, že inkaso bolo na danej pošte zaplatené.
Paula
14.04.09,19:41
Potvrdenie Ti myslím skôr vystavia na inkasnom stredisku.
Júlia Tanečková
14.04.09,19:54
Potvrdenie Ti myslím skôr vystavia na inkasnom stredisku.
Dakujem za odpoved. Len by som sa chcela spýtať, kde konkrétne sú inkasné strediská? Išlo o doklad sipo.
Paula
14.04.09,19:56
Tak to neviem, kde v Tvojom meste sa nachádza.
betka
14.04.09,20:01
Tak to neviem, kde v Tvojom meste sa nachádza.

PAuli, PAuli, vy ste maska:D:D, dala som si drink:---, a skončil kde nemal, :D
Paula
14.04.09,20:03
:D ....poutierať? ;)
danushka
14.04.09,20:07
PAuli, PAuli, vy ste maska:D:D, dala som si drink:---, a skončil kde nemal, :D
:D:D:D
Hlavne, že ste si ho dali...ten drink myslím.
Paula
14.04.09,20:13
Tak ešte idem späť vážne :cool:. Stalo sa mi pred mnohými rokmi, že som bola taká múdra, že som so zaplateným inkasom vyšla pred poštu, držiac ho v ruke...ale slabo a vetrisko odnieslo lístok do nenávratna. Ochotne mi na stredisku napísali doklad o zaplatení....priznám sa, že nemám ani poňatia o bydlisku strediska v súčasnosti ani v mojom meste :rolleyes:.

P.S.Na zdravie Janka a už nemprskaj :)
betka
14.04.09,20:36
P.S.Na zdravie Janka a už nemprskaj :)

A kto by si nedal :D:D. Serin... som sa s novými výkazmi za 1q a furt mi niečo nevychádzalo. A od radosti, že som našla, som si kázala pred chvíľou načapovať:--- Dnes ťahám skoro už 16-tu hodinu a už by som aj to nejaké vajce ako kvoka vysedela. :D:D:D
02Michaela
15.04.09,05:06
Dakujem za odpoved. Len by som sa chcela spýtať, kde konkrétne sú inkasné strediská? Išlo o doklad sipo.

Neviem ako u Vás, ale u nás je to stredisko priamo na pošte. Treba sa len spýtať pri okienku a určite Vám vysvetlia na ktorom poschodí v pošte sedia (ak u Vás nejde len o pobočku pošty). Väčšinou sedia na hlavnej pošte, u nás v MI sú na 3 poschodí inkasná služba (SIPO), kde sa tiež nahlasujú koncesionárske poplatky...

Tiež poberám dávku v hmotnej núdzi, ale je mi čudné, že od Vás žiadajú SIPO za 6 mesiacov. Mňa len žiadali zájsť na bytový podnik a doniesť potvrdenie, že na nájomnom nemám žiaden dlh a že si nájom platím poctivo a pravidelne. Ja som vôbec nedokladovala inkasné lístky za 6 mesicov :eek:. To mi je novota.
02Michaela
15.04.09,05:15
mimotemy

Nedá mi nepoznamenať, keď už poberám túto dávku, z času na čas musím k pani na sociálku, kde medzi našimi "spoluobčanmi" sa tlačím aj 2 hodiny. Je mi však čudné, že ja ako biela som musela doniesť všetky potvrdenia, aby mi mohla byť vyplácaná dávka v hmotnej núdzi, kde samozrejme na vlastné uši som počula a videla, že naši spoluobčania poberajú takéto dávky bez dokladovania potvrdení a tie potom nosia priebežne. Nie je toto diskriminácia? A to musím ešte napísať, že práve vo chvíli, keď som bola u pani "sociálnej pracovníčky" vošli policajti, kde prišli zisťovať, koľko berie dávku ten a ten róm, lebo majú po 2 autá na leasing :eek:. Ježiši, ja nemám auto a oni berú dávky a majú autá na leasing! Keď som sa opýtala, prečo im teda nezastavia dávku, tak mi pracovníčka odpovedala, že nemôžu! A predstavte si, mne zastavila dávku, lebo im neprišlo z polície potvrdenie, že auto bolo zošrotované, a pracovníčka tvrdila, že mám auto. Viete si predstaviť tú hanbu na pošte? Za mnou tlupa "spoluobčanov" (ktorí v živote nerobili) a mne bielej zastavili dávku (čo som robila 12 rokov) lebo mali bordel v papieroch?!:confused: Neuveriteľné! Mne peniaze môžu zastaviť aj keď mám všetky povtrdenia, "spoluobčanom diskriminovaným" nemôže aj keď majú autá na leasing!!! Toto mi je štát!!!!:eek::eek:
Júlia Tanečková
15.04.09,06:42
Neviem ako u Vás, ale u nás je to stredisko priamo na pošte. Treba sa len spýtať pri okienku a určite Vám vysvetlia na ktorom poschodí v pošte sedia (ak u Vás nejde len o pobočku pošty). Väčšinou sedia na hlavnej pošte, u nás v MI sú na 3 poschodí inkasná služba (SIPO), kde sa tiež nahlasujú koncesionárske poplatky...

Tiež poberám dávku v hmotnej núdzi, ale je mi čudné, že od Vás žiadajú SIPO za 6 mesiacov. Mňa len žiadali zájsť na bytový podnik a doniesť potvrdenie, že na nájomnom nemám žiaden dlh a že si nájom platím poctivo a pravidelne. Ja som vôbec nedokladovala inkasné lístky za 6 mesicov :eek:. To mi je novota.

Dakujem, budem hladať na hlavnej pošte.
Bývame v rodinnom dome, preto to od nás žiadajú, aby sme zdokladovali, že platíme výdavky na bývanie a koľko. čo som pozerala sú dva typy tých tlačiví, ak človek býva v byte a ak v dome. My sme museli ísť aj na obecný úrok potvrdiť že paltíme za smeti, psa, domovú daň.
Júlia Tanečková
15.04.09,06:45
mimotemy

Nedá mi nepoznamenať, keď už poberám túto dávku, z času na čas musím k pani na sociálku, kde medzi našimi "spoluobčanmi" sa tlačím aj 2 hodiny. Je mi však čudné, že ja ako biela som musela doniesť všetky potvrdenia, aby mi mohla byť vyplácaná dávka v hmotnej núdzi, kde samozrejme na vlastné uši som počula a videla, že naši spoluobčania poberajú takéto dávky bez dokladovania potvrdení a tie potom nosia priebežne. Nie je toto diskriminácia? A to musím ešte napísať, že práve vo chvíli, keď som bola u pani "sociálnej pracovníčky" vošli policajti, kde prišli zisťovať, koľko berie dávku ten a ten róm, lebo majú po 2 autá na leasing :eek:. Ježiši, ja nemám auto a oni berú dávky a majú autá na leasing! Keď som sa opýtala, prečo im teda nezastavia dávku, tak mi pracovníčka odpovedala, že nemôžu! A predstavte si, mne zastavila dávku, lebo im neprišlo z polície potvrdenie, že auto bolo zošrotované, a pracovníčka tvrdila, že mám auto. Viete si predstaviť tú hanbu na pošte? Za mnou tlupa "spoluobčanov" (ktorí v živote nerobili) a mne bielej zastavili dávku (čo som robila 12 rokov) lebo mali bordel v papieroch?!:confused: Neuveriteľné! Mne peniaze môžu zastaviť aj keď mám všetky povtrdenia, "spoluobčanom diskriminovaným" nemôže aj keď majú autá na leasing!!! Toto mi je štát!!!!:eek::eek:
To je tá "nespravodlivosť" im dajú všetko, lebo sa ich boja.
misoft
15.04.09,16:34
Tomu sa vraví "pozitívna diskriminácia" - po našom - preferovanie "chráneného druhu" obyvateľstva.