apuke
14.04.09,22:31
Zdravim,
potrebujem poradit ohladne mensich oprav na zakladovej platni, ktorej povrch sa na niektorych miestach "pouvolnoval" (miestami az do 2-3 cm hlbky a velkostou su tie flaky nieco medzi pol metrom a metrom). Doska bola liata minuly rok na jesen. Ja som teraz na jar poodstranoval tie uvolnene kusy az po pevny beton.
Viem, ze v stavebninach dostanem kupit sanacny pripravok od napr. BAUMIT-U (sucha zmes) BETON-SANI(ci take cosi) specialne pre taketo pripady, ale je to sakra-drahe.:(
Zalezi mi na tom len preto, ze sa bude izolovat proti vlhkosti ipou a na taketo hrbolate ju natavovat nemozem.
Vie mi niekto z Vas poradit nejaky fajny recept na nejaku vhodnu cementovu stierku s kremicitym pieskom, pripadne preosiatym strkom s ktorou by som si to pekne povyrovnaval-pomery miesania, z coho?, plastifikator, voda a pod..
A aj ci mam tie vyspravovane flaky pred tym napenetrovat, a ked tak cim?

Vopred dakujem, dufam, ze sa niekto najde, kto mi bude vediet pomoct.
220870
15.04.09,03:36
Dajte nejaké fotto.Betón sa zvykne olupovať cca do hĺbky 0,5 max 1cm a aj to len extrémnych prípadoch.2-3 cm je neprípustné.Inak vyrovnať sa to dá obyčajným poterovým betónom môžete pridať duvilax,taktiež duvilaxom napenetrovať.
Poter na vysprávky:piesok (ak sú to krátery tak ako píšete 2-3 cm) 0-4-ka riečny jeden plný fúrik piesku cca rozmiešať s 25kg cementu cca 3dcl duvilax.
apuke
15.04.09,19:57
Dakujem Vam za bleskovu odpoved.
Prikladam aj foto. Ta kôpka úplne vzadu nie je z betonu z dosky, len to co je blizsie.
A podla Vas z toho plastifikatora by som tam nemal šprcnúť?

Diky
220870
16.04.09,03:34
Videl som už všeličo ale toto tu vyzerá veľmi biedne.Si tipnem ,betón zarábaný doma v kombinácii s dolomitickým pieskom 0-4-ka.Mal by to vidieť niekto ,kto sa tomu rozumie priamo na mieste.
apuke
16.04.09,05:32
Nie, nebol zarabany doma a aj kvalitovo bol ok.Viem, ze to povrchovo vyzera seredne, ale kvoli usporam som to realizoval svojpomocne a taketo esteticko-technicke upravy su danou za to. Nosili nam ho domiesavace, len povrchovo nie je dokonaly. Nikdy predtym som dosku v zivote nebetonoval (a teda ani jeden z nas, co sme tam boli).
chandler
16.04.09,05:53
:) ako v tej rozpravke A je to :)
ak je ako hovoris tak to asi bude v pohode .... a opravis to ako radi 220870

podla tej fotky to vyzera naozaj dost strasne :)
220870
16.04.09,18:47
je to ťažko posúdiť z tej fotografie.Aký betón to potom doviezli?B 10-nu.Alebo moc riedky?Zopakujem bude najlepšie ak sa na to priamo na mieste pozrie niekto kto sa tomu rozumie.Ak sa ten betón dá vysekať murárskym kladivom do hĺbky možno sa to bude musieť sanovať.
hrotko
17.04.09,06:47
Nie, nebol zarabany doma a aj kvalitovo bol ok.Viem, ze to povrchovo vyzera seredne, ale kvoli usporam som to realizoval svojpomocne a taketo esteticko-technicke upravy su danou za to. Nosili nam ho domiesavace, len povrchovo nie je dokonaly.

Nikdy predtym som dosku v zivote nebetonoval (a teda ani jeden z nas, co sme tam boli).




je to ťažko posúdiť z tej fotografie.Aký betón to potom doviezli?B 10-nu.Alebo moc riedky?Zopakujem bude najlepšie ak sa na to priamo na mieste pozrie niekto kto sa tomu rozumie.Ak sa ten betón dá vysekať murárskym kladivom do hĺbky možno sa to bude musieť sanovať.

Naostri jeden krompáč .
Zakaľ.
Vysekaj všetko , čo nedrží.
Tak , aby minimálna hrúbka nebola menej , ako 3 cm.
Nerob "do stratena " !!
Napenetruj : cementové mlieko + do 10 % Duvilaxu.
Vyrovnaj "ostrejším" poterom .
Polievaj do vyzretia.
Môžeš dávať izoláciu.
Miloš Mičega - CIMOM TN
17.04.09,18:25
Zdravim,
potrebujem poradit ohladne mensich oprav na zakladovej platni, ktorej povrch sa na niektorych miestach "pouvolnoval" (miestami az do 2-3 cm hlbky a velkostou su tie flaky nieco medzi pol metrom a metrom). Doska bola liata minuly rok na jesen. Ja som teraz na jar poodstranoval tie uvolnene kusy az po pevny beton.
Viem, ze v stavebninach dostanem kupit sanacny pripravok od napr. BAUMIT-U (sucha zmes) BETON-SANI(ci take cosi) specialne pre taketo pripady, ale je to sakra-drahe.:(
Zalezi mi na tom len preto, ze sa bude izolovat proti vlhkosti ipou a na taketo hrbolate ju natavovat nemozem.
Vie mi niekto z Vas poradit nejaky fajny recept na nejaku vhodnu cementovu stierku s kremicitym pieskom, pripadne preosiatym strkom s ktorou by som si to pekne povyrovnaval-pomery miesania, z coho?, plastifikator, voda a pod..
A aj ci mam tie vyspravovane flaky pred tym napenetrovat, a ked tak cim?

Vopred dakujem, dufam, ze sa niekto najde, kto mi bude vediet pomoct.



Možno konštatovať, že je to statečne do......é.
Nech je už ako je, doporučujem nasledovný postup, ktorým podľa mňa nič nepokazíš. Nekazil by som to ďalej, nesekal by som. Samozrejme, že sa to dá opraviť novým vyrovnávacím poterom po celej ploche tak ako radia iní poradáci, ale pravdepodobne si budeš musieť siahnuť do vrecka, lebo sám to neurobíš.

1. Budeš zakladať zvyslé konštrikcie. Pod tieto dáš izoláciu nasucho s presahom, resp. s podliatim maltou. Pod izoláciu jemne viac podhodíš malty (trochu nadnesieš izoláciu). Normálne budeš murovať ďalej.

2. Po založení celej stavby (obvod. múrov aj priečok) ti vzniknú menšie plochy na vyrovnávanie - miestnosti.

3. Počas uskutočňovania stavby ti vždy zostane nejaký materiál naviac, myslím tým maltu. Po častiach tie malé plochy dorovnáš.

4. Ten vyrovnávací poter nemá žiadnu inú funkciu než ako ochrana izolácie proti preseknutiu zospodu.

5. Podľa foto ti spodná voda nehrozí, takže netreba sa báť.

6. Jednoznačne by som to riešil takto a je to úplne, ale úplne OK.


Pozn. : Radím na porade v legislatívnej oblasti, ale mám za sebou ako majster a stavbyvedúci stavby od 100 tis až po 92 mil (tá drahšia už v 1993). To uvádzam len preto, že viem o čom píšem. Ja osobne by som to riešil takto. V súčasnosti mám x stavieb ako stavebný dozor.
PS : Mimochodom riešil by som ešte jednu vec. Ten kto by mi spravil taký poter, resp. zarovnanie betónu by u mňa už nedostal ani krompáč na kopanie :).
To ale v tvojom prípade nejde.


CIMOM


____________________________________________
Za ocenenie vopred ďakujem, ak niekto nesúhlasí, nech mi to uvedie prosím písomne.