MAGAMA
15.04.09,08:30
Dobrý deň, v DP typ A som si v riadku 33 prirátala k poistnému ktoré sa týkalo závislej činnosti aj preukázateľne zaplatené poistenie na dobrovoľné NP, potvrdenie ktorého som priložila ako prílohu k DP. Dnes som dostala výzvu z DU, v ktorej ma vyzývajú na oprave riadku č. 33, V-oddiel DP - citujem: zdaniteľné príjmy zo závislej činnosti znížené o poistné a príspevky, ktoré je povinný platiť zamestnanec - jedná sa len o povinné poistenie nie dobrovoľné - par.5 ods. 8 zákona č. 595/2003 Z.z v zn.n.p. a následne opravu riadku č. 65. Existuje usmernenie podľa ktorého som postupovala, ale teraz ho neviem nikde nájsť, poradíte mi ako argumentovať tetuške na DU????
MAGAMA
15.04.09,10:56
...už som si to vydiskutovala, ale tetuška bola neoblomná v tom, že je chyba uvádzať zaplatené dobrovolné nemocenské poistenie v riadku 33 aj napriek tomu, že som jej ukázala pokyn DRSR z www stránky drsr. Jej stanovisko bolo také, že ona je povinná upozorniť ma na chybu, (ona to považuje stále za chybu) a že mám rátať v prípade kontroly zo sankciami ale keďže trvám na svojom, tak mi DP akceptuje také aké som ho podala. Tak som si pokyn vytlačila a budem dúfať, že ho pri prípadnej kontrole nebudem potrebovať :-)