olifko
15.04.09,09:53
Môj výborný sused si pozdĺž celej záhrady na plot zavesil takú zelenú clonu, aby som mu "nečumel" do záhrady. Mne to však ráno (až do cca 12:00) cloní do polovice skleníka a na jablone, ktoré mám na tej strane. To, že si pred pár rokmi postavil bez môjho súhlasu asi 3m dlhý múr priamo pri mojich malinách som predýchal, ale toto sa mi už ozaj nepáči! Nedá sa s nim vôbec rozprávať, o čom značí aj to, že sa ma nespýtal, či si tú clonu môže zavesiť. Mimochodom sme ten plot stavali kedysi na polovicu. Čiže je spoločný.

Okrem toho má vo svojej záhrade asi 5 psov pod mojim oknom a ďalších minimálne desiatych vzadu. A smrdí to teda neskutočne. Keď som ho na to oslovil ma poslal do p... a nemienil sa o tom baviť.Ale to už je zas o inom.

Prosím poraďte! Ďakujem!!!
arizona
15.04.09,13:30
Myslím, že tá tkanina prepúšťa dosť svetla,nemala by uškodiť.
Mne za tou tkaninou krásne kvitnú kvety,aj rastú stromky.

Kvôli tým psom môžeš poslať sťažnosť na prešetrenie na hygienu a Obecný úrad.Ak vadia viacerým susedom,spojte sa.Veď na chov toľkých psov musí vytvoriť podmienky...

Inak, buď rád,aspoň ťa sused nevidí,ale ani Ty jeho. Máš súkromie zadarmo.;)
piggos
15.04.09,18:42
Čo máš robiť?.:confused:.no keby bol ten plot celý jeho nemohol by si robiť nič..ale ty píšeš že ten plot je spoločný no zdá sa že ten tvoj sused na to veľmi rýchlo zabudol..nemáš to ľahké..no ak je plot aj tvoj myslím si že máš právo do toho zasahovať aj ty..ako? ja neviem...s takým človekom ako je tvoj sused,ktorý si myslí že mu patrí všetko a je vulgárni a nemá záujem riešiť problémy je naozaj veľmi ťažké niečo riešiť...Zrejme si človek ktorý nemá rád konflikty a preto radšej prehltneš slinu, zatneš zuby a necháš mu nech si robí čo sa mu zachce aj keď ťa to vo vnútri riadne serie..a zase mu robiť presne to isté čo robí on tebe to môže skončiť horšie to hej..neviem fakt ako to riešiť...ak chceš mať sním pokoj musíš bojovať.pozri ste ako v ringu on do teba mláti a ty len stojíš.:eek:ak však chceš prežiť musíš sa brániť a opätovať útok..plot je aj tvoj a máš naň také isté právo ako on..a za tým si treba ísť...veľa šťastia
wabi
15.04.09,19:35
Reagovať na takého magora nemusí viesť k ničomu dobrému, iba sa konflikt vystupňuje.
Máš aj inú robotu a načo strácať čas.
Možno by bolo dobré pozerať na veci s tej lepšej stránky... Cez textíliu aspoň nevidíš... ale cítiš ďalej... Odsťahovať sa?:mad:
Pomsta a vzájomné prieky to neriešia.:cool: