Bagram
15.04.09,10:00
Sused bezdôvodne útočí a nadáva deťom, ktoré sa hrajú pred panelákom. Vadí mu ich prítomnosť. Niektorí z rodičov ho podľa všetkého za to zažalovali. Preto, že bývam najbližšie, začal útočiť na mňa aj na môjho maloletého syna, že sme ho my „udali“. Začalo sa to rôznymi primitívnymi útokmi (zablokovanie bytového tlačidla na spoločných zvončekoch v zatlačenej polohe, prepichnutie kolesa synovho bicykla spínacím strojčekom, namazanie držiaka štítku vchodových dverí vazelínou. Vyvrcholilo to keď nám do bezpečnostnej vložky dverí do bytu nastrkal kúsky dreva. Musel som kúpiť novú bezpečnostnú vložku. Nadával, že som sviňa, špina atď. a napľul mi do tváre. Všetkým ľuďom z vchodu rozpráva, že som ho udal... Takých nepochopiteľných útokov z jeho strany bolo ďaleko viac. Na jeho primitívne škodenie však nemám priame dôkazy (nebol prichytený pri čine). Ďalej som rozhodnutý postupovať v súlade s platnými zákonmi. Chcem očistiť svoje meno pred krivým obvinením.
Fairy
15.04.09,08:12
S niektorými ľuďmi sa jednoducho nedá vyjsť. U nás sa také niečo nahlasuje na Obecný úrad. Aj keď mám pocit, že s tým asi tiež nepohnú. (podľa mojej osobnej skúsenosti) Potom ostáva polícia. Veď to je obťažovanie a omedzovanie.
Alebo (v krajnom prípade) treba to susedovi vysvetliť ručne a stručne. Aj keď nie som za takéto jednanie, ale niekedy už fakt nič iné nepomôže.
Bagram
15.04.09,12:23
Mal som v úmysle aj riešenie ručne a stručne, ale ten človek je úbožiak. Nechcem mu takto ublížiť, aj keď by mu to bolo treba ako soľ. Nie je až taký starý, ako je chorý. Má rakovinu a musí bojovať sám so sebou.
hanelie
15.04.09,12:35
to ho však neoprávňuje konať tak ako koná - treba jednať rázne a nekompromisne sa mu postaviť zoči voči -
Fairy
16.04.09,03:23
Rakovina je svinstvo, ale nikoho neospravedlňuje v jeho správaní. Treba si s ním rázne pohovoriť. Zober dvoch susedov a vydiskutujte si to s ním - zatiaľ ústne. Sám nechoď. Čo keď raz v tom svojom hneve sa jeho agresivita vystupňuje a napadne nejaké dieťa. Aj potom ho budeš ospravedlňovať jeho chorobou ? Treba mu dať rázne najavo, čo a ako.
Alebo to skúste inou cestou. Zoberte ho na pivo, ako to už chlapi robia, a tam si s ním podebatujte. Povedzte si svoje a možno aj on sa rozhovorí. Snáď nájdete riešenie.
Držím palce.
kaco11
16.04.09,03:45
Co sa tyka tej rakoviny aj moja svokra ju ma a berie tabletky ktore vyrazne ovplyvnuju jej psychiku. V pribalovom letaku je dokonca napisane ze mozu zapricinit samovrazedne sklony a pod. Takze je dost mozne ze za cast nalad on ani nemoze. Nebolo by na skodu skusit opacnu vec. Sprav zo svojho nepriatela svojho priatela. Da sa tym ziskat a mat navrch. Kamaratka to tak spravila s kolegynou v praci,ktora jej ublizovala recami. Dnes prezije tyzdenne jednu kavu s nou a ma pokoj a ziadne nervy.
Bagram
16.04.09,10:59
Uz sa stalo, že napadol synových kamarátov. Navrieskal na nich a doslova ich skopal bezdôvodne zo schodov. Keď mali bicykle vo vestibule tak im prerezal plášte. Už som rozhodnutý udať ho na policii keď si o to koleduje...
tutiola
17.04.09,09:55
Neviem, či to pomôže, ale jeden nikdy nevie. Skúste to na schôdzi nájomníkov, ale tak aby nevedel čo všetko sa bude prejednávať. Inak vám tam nepríde. Ak to nepomôže pri najbližšom ublížení na zdravý zajdite na lekárske ošetrenie, aby ste mali o tom dokumenáciu a skúste mu pohroziť, že ho udáte teraz naozaj. Ak výstraha nepomôže urobte to naozaj. Skúste to ešte v dobrom, lebo skutočne nie je nič horšie, ako nepriateľský sused. Skúste to prípadne cez jeho príbuznych. Tá policia nech je poslednou možnosťou. Prajem pevné nervy.
tutiola
25.07.09,07:27
Uz sa stalo, že napadol synových kamarátov. Navrieskal na nich a doslova ich skopal bezdôvodne zo schodov. Keď mali bicykle vo vestibule tak im prerezal plášte. Už som rozhodnutý udať ho na policii keď si o to koleduje...
Ako si pokročil so susedom. Máš už zaslúžený pokoj, alebo bojuješ ďalej?