bobino38
15.04.09,11:36
Dobrý deň.
potreboval by som poradiť, ako si z powerpoint prezentácie stiahnutej z netu, vytiahnem zvuk a prekopírujem na disk.
Chobot
15.04.09,11:33
Dobrý deň.
potreboval by som poradiť, ako si z powerpoint prezentácie stiahnutej z netu, vytiahnem zvuk a prekopírujem na disk.

Veľmi jednoducho. Otvor si prezentáciu v Power Pointe, z menu Súbor vyber "Uložiť ako..." a tam zvoľ možnosť "Webová stránka *.html". Po uložení budeš mať jeden súbor .htm a pri ňom adresár s rovnakým názvom ako tento súbor. V tom adresári nájdeš jeden súbor vo formáte .wav - to je tá hudba, použitá v prezentácii.

Pokiaľ je prezentácia samospúšťacia (s koncovkou .pps), prepíš najprv koncovku na .ppt, aby sa prezentácia nespúšťala, ale otvorila na editáciu.
regain
28.08.10,17:22
Dobry den.
Vie mi niekto poradit ci sa da nejak vytiahnut zvukova stopa z pps prezentacie powerpointu? Ak hej tak ako? Mam totiz jednu prezentaciu s vybornou melodiou,ktoru by som si rad dal do mobilu a nikde na nete ju neviem najst.
Prip. ako si spravim zaznam zvuku pri prehravani prezentacie.Akym programom...
Dakujem za rady.
Chobot
28.08.10,18:26
Dobry den.
Vie mi niekto poradit ci sa da nejak vytiahnut zvukova stopa z pps prezentacie powerpointu? Ak hej tak ako? Mam totiz jednu prezentaciu s vybornou melodiou,ktoru by som si rad dal do mobilu a nikde na nete ju neviem najst.
Prip. ako si spravim zaznam zvuku pri prehravani prezentacie.Akym programom...
Dakujem za rady.

Dá sa. V prvom rade ale musíš zmeniť typ súboru z .pps na .ppt (prepíšeš koncovku súboru), aby sa to neotváralo automaticky ako prezentácia, ale v aplikácii Power Point na editáciu.

Potom je to uži jednoduché - stačí uložiť prezentáciu ako HTML stránku (cez voľbu "Uložiť ako"). Vtedy sa zvuk uloží do samostatného súboru.
zamestnankyna
28.08.10,18:49
Aj ja chcem prezentáciu s dobrou melódiou, podel sa s nami.
Marína
28.08.10,20:20
Nech sa páči, môžeš si vybrať:) http://www.porada.sk/t90364-ccc-krasne-prezentacie.html
regain
29.08.10,08:55
No mne to treba tusim uplne po lopate... ako to ulozim ako HTML? Inak neviem ci som prepisal koncovku... ziadna sa mi nejak nezobrazuje-neviem kde si nastavim zobrazovanie koncovky.Iba som subor premenoval na .ppt ???
Marína
29.08.10,09:18
Ty si neprepísal koncovku súboru pps na ppt ale ppt doplnil. Prikladám ti tvoj súbor vo formáte ppt, tiež aj návod, ako máš súbor uložiť, aby si sa dostal k pesničke. Ak uložíš vo formáte htm/html(webová stránka), súbor sa rozšifruje a vznikne adresár, v ktorom nájdeš pesničku vo formáte wav pod názvom soundxxx, kde xxx je číslo.
marjankaj
29.08.10,09:30
No mne to treba tusim uplne po lopate... ako to ulozim ako HTML? Inak neviem ci som prepisal koncovku... ziadna sa mi nejak nezobrazuje-neviem kde si nastavim zobrazovanie koncovky.Iba som subor premenoval na .ppt ???
Stačí, keď si otvoríš najprv powerpoint. V menu dáš otvoriť súbor pps, ten sa ti automaticky nespustí a potom si ho dáš ULOŽIŤ AKO(alebo SAVE AS) a vyberieš si z možností.
zamestnankyna
29.08.10,12:42
fedor39
20.05.11,15:06
Dobrý deň,
poradí mi niekto, ako získať zvuk zo súboru PowerPoint PPS ? Existuje nejaký konverzný program, ktorý by to bol schopný urobiť?
Ďakujem
marjankaj
20.05.11,18:03
Dobrý deň,
poradí mi niekto, ako získať zvuk zo súboru PowerPoint PPS ? Existuje nejaký konverzný program, ktorý by to bol schopný urobiť?
Ďakujem

Kupodivu ide to urobiť programom POWERPOINT.:)

1. Otvoríš si powerpoint
2. Dáš otvoriť súbor
3. vyberieš si ten svoj súbor pps
4. Dáš to uložiť ako web stránku.
V podadresári sú všetky fotky a aj hudba.

Ak by bolo treba heslo, tak si ho musíš zistiť.
fedor39
21.05.11,18:11
Ďakujem, navrhnuté riešenie je geniálne jednoduché a perfektne funguje.