31Jankal
15.04.09,11:53
Ahojte poradáci. Teraz robím výkazy do SP a zistila som že mi nenačítava všetky poistné. Vo februári sme prijali dôchodkynu na DPC. Ona je 10 v poradí a načítava mi stále len 9 ludí. Čo mám s tým spraviť? Takto mi to spravilo aj za február a teraz som to zistila. Poradte ak viete
Sabadka
15.04.09,10:08
Ahojte poradáci. Teraz robím výkazy do SP a zistila som že mi nenačítava všetky poistné. Vo februári sme prijali dôchodkynu na DPC. Ona je 10 v poradí a načítava mi stále len 9 ludí. Čo mám s tým spraviť? Takto mi to spravilo aj za február a teraz som to zistila. Poradte ak viete
Keď si nahadzovala nového zamestnanca, všade si upravila dátumy? Keď definuješ samotný pracovný pomer u daného zamestnanca, tak tam musíš nastaviť dátumy aj percentá za zamestnanca aj zamestnávateľ pri poistnom a potom ti to už bude počítať riadne.
lenkak
15.04.09,19:12
Pozri si ako máš nastavené poistné u tej dôchodkyni.
31Jankal
17.04.09,09:05
poistné som už predefinovala a aj tak mi to neberie.
Sabadka
17.04.09,09:20
poistné som už predefinovala a aj tak mi to neberie.
Nestačí predefinovať len poistné, ale musíš tam zadať aj dátum. Ak si ju brala v marci tak tam daj začiatok platnosti 03/2009.
31Jankal
20.04.09,05:10
zadala som tam aj dátum platnosti 01/2009 a nič. Nenačítalo mi to stále len 9 ľudí a ja potrebujem 10.
mysimis
20.04.09,07:09
Ani Ti nenačíta viac ako 9 ľudí, ak máš viac ako 9 zamestnancov už musíš všetko posielať cez elektronickú poštu do SP a preto Ti to ani nanačíta. Nezostáva Ti nič iné ako navštíviť SP, vyžiadať prístup na elektornické zasielanie výkazov a poslať to internetom.
31Jankal
20.04.09,09:36
Sabadka, dakujem za poradenie, podarilo sa mi to, až ked som to dala znova prepočítať výplatu a znova napočítať úhrady poistného. Ale čo s februárom? Tam to je tiež zle a aj zlé odvody. Robí to 1,30 eur. Podám opravný a doplatíme?Dakujem
mysimis to viem že nad 9 zamestnancov treba elektronicky, ale mi tam už máme zahrnutých aj tých,kt. skončili prac.pomer.
sysula
20.04.09,09:58
Sabadka, dakujem za poradenie, podarilo sa mi to, až ked som to dala znova prepočítať výplatu a znova napočítať úhrady poistného. Ale čo s februárom? Tam to je tiež zle a aj zlé odvody. Robí to 1,30 eur. Podám opravný a doplatíme?Dakujem
mysimis to viem že nad 9 zamestnancov treba elektronicky, ale mi tam už máme zahrnutých aj tých,kt. skončili prac.pomer.

Áno, podaj dodatočný mesačný výkaz a doplať. ;)
Sabadka
20.04.09,09:59
Sabadka, dakujem za poradenie, podarilo sa mi to, až ked som to dala znova prepočítať výplatu a znova napočítať úhrady poistného. Ale čo s februárom? Tam to je tiež zle a aj zlé odvody. Robí to 1,30 eur. Podám opravný a doplatíme?Dakujem
mysimis to viem že nad 9 zamestnancov treba elektronicky, ale mi tam už máme zahrnutých aj tých,kt. skončili prac.pomer.
Tak sme to predsa len doriešili. Teší ma to. Aj február oprav tak ako si opravovala marec. Daj znova prepočítať poistné aj za zamestnávateľa, urob opravné hlásenie a rozdiel doplať. Daj vedieť či ti to prešlo. pá:---:---:D:D
31Jankal
20.04.09,10:06
bude tam aj nejaká pokuta?
31Jankal
20.04.09,10:17
Sabadka dakujem prešlo to všetko, aj opravný som spravila za február. Ešte raz vdaka. a bude aj pokuta?
Sabadka
21.04.09,04:31
Sabadka dakujem prešlo to všetko, aj opravný som spravila za február. Ešte raz vdaka. a bude aj pokuta?
Neverím. Ja som nemala a stalo sa mi to čo tebe, že po opravnom som doplácala, sa mi zdá že to bol aj dlhší časový úsek ako tvoj, ale bolo to už pred pár rokmi. Ten jeden mesiac by to nemali brať až tak vážne. základ, že si to opravila a doplatilila. pá
Maaaria
03.05.09,07:51
poradaci,
pocita niekto z vas zrazky zo mzdy - exekucia priamo v MRP, da sa to niekde nastavit aby ciastka na zrazenie bola vo vyplatnej paske?
mysimis
03.05.09,09:02
Nadefinuješ si to cez číselníky - mzdový číselník - práca s mzdovým číselníkom - zrážky po zdanení.
Maaaria
09.05.09,12:45
ďakujem za odpoveď, aj keď oneskorene.
skúšala som to cez tie číselníky, ale keď dám zrážky po zdanení a vytvorím novú položku Zrážky zo mzdy-exekúcia, tak ďalej neviem čo, či mám dať konkrétnu sumu alebo nadefinovať vzorec, ktorý neviem nadefinovať. Nie som v tomto moc zdatná. Viete poradiť tak povediac polopatisticky :-(
ďakujem
lenkak
09.05.09,19:44
priamo v pracovnom pomere daného zamestnanca si nastavíš účet, poprípade výšku exekúcie ak bude nemenná, Ak ju budeš každý mesiac počítať, tak potom priamo vo výpočte mzdy si zadáš čiastku exekúcie.
Maaaria
10.05.09,07:28
ďakujem už to mám nastavené
31Jankal
15.05.09,05:32
Dobrý den, zamestnankyna mi odišla na PN a potrebujem do SP poslať nejaké potvrdenie o jej príjme.
Môžete mi poradiť či sa to nedá vytlačiť cez mzdy v MRP a kde? Ešte som to nerobila.
Poradte mi vlastne aké tlačivá tam ešte potrebujem. Dakujem
Lenka1979
15.05.09,05:39
Dobrý den, zamestnankyna mi odišla na PN a potrebujem do SP poslať nejaké potvrdenie o jej príjme.
Môžete mi poradiť či sa to nedá vytlačiť cez mzdy v MRP a kde? Ešte som to nerobila.
Poradte mi vlastne aké tlačivá tam ešte potrebujem. Dakujem
Máš MRP mzdy cez Win alebo DOS?
Ak cez DOS- pôjdeš do - Mzdy-Tlačové zostavy-Potvrdenie o príjme a vyberieš si konkrétneho zamestnanca.
Ak cez WIN-neviem, počkaj si na iné odpovede.
Lenka:)
katka50
15.05.09,05:55
Dobrý den, zamestnankyna mi odišla na PN a potrebujem do SP poslať nejaké potvrdenie o jej príjme.
Môžete mi poradiť či sa to nedá vytlačiť cez mzdy v MRP a kde? Ešte som to nerobila.
Poradte mi vlastne aké tlačivá tam ešte potrebujem. Dakujem
Vo Win pôjdeš na Výstupy- Ostatné - potvrdenie pre uplatnenie nároku ND.
31Jankal
15.05.09,08:14
Dakujem mám to WIN. Už som to našla ale teraz neviem čo mám napísať do 3.bodu. Počítač mi vypísal 1.2.4.6.8.bod.
A ktorý bod sa má ešte vyplniť? Dakujem
vema
26.05.09,11:43
Prosím Vás, potrebujem si nakonfigurovať v MRP tvorbu sociálneho fondu, neviem ako, mám program v dose. Pomôže mi niekto?
m.aj.a
01.06.09,20:08
Môže ti pomôcť tento link zo stránky MRP: http://upgrade.mrp.sk/faqwebpages/FaqAnswer.aspx?cislo=188 :)
Zuzy
02.06.09,10:13
Prosím Vás, mám takýto problém: máme nastavené u všetkých zamestnancov základný plat + výkonnostný príplatok, ale keď robím mzdu, výkonnostné mi program neprepočítava, napr. keď bol PN, alebo Dov. berie tú istú sumu, čo mám zadefinované, mám MRP DOS, dá sa to niekde nastaviť?
Zuzy
02.06.09,13:37
Prosím Vás nevie mi niekto pomôcť, je to súrne, ďakujem
31Jankal
19.06.09,09:20
Dobrý den, v pondelok mi končí jeden zamestnanec. Potrebujem poradiť čo všetko môžem vytlačiť v MRP pri výpovedi a hlavne AKO? Dakujem
Tamila
19.06.09,09:48
Dobrý den, v pondelok mi končí jeden zamestnanec. Potrebujem poradiť čo všetko môžem vytlačiť v MRP pri výpovedi a hlavne AKO? Dakujem
MRP -WIN :
Pracovné pomery - otvoríš konkrétneho zamestnanca - základné informácie - vypíšeš kolónky, hlavne dátum výstupu a dôvod ukončenia PP
Výstupy - personalistika - zápočtový list - aktuálny zamestnanec
Výstupy - tlačové formuláre, zmluvy - dohoda o skončení PP - potvrdíš akt. zamestnanca - doplníš údaje, ktoré potrebuješ, uložíš a vytlačíš

Výstupy - poistné - registračný list pre SP (ak posielaš elektronicky tak export reg. listu)
Výstupy - poistné - zmena platiteľa na ZP (ak elektronicky tak export zmeny)
Ja tlačím zmenu platiteľa na ZP pre všetky poisťovne z programu, aj keď tam nie je hlavička konkrétnej ZP.

Dúfam, že som na niečo nezabudla.
Anja111
19.06.09,09:53
Ja tlačím zmenu platiteľa na ZP pre všetky poisťovne z programu, aj keď tam nie je hlavička konkrétnej ZP.

Dúfam, že som na niečo nezabudla.
V rolovátku je: VšZP, Dôvera, SZP, UNION a APOLLO.
Tamila
19.06.09,10:13
Áno, je to tam, ani som to nevšimla, kedy to tam pribudlo. Vďaka.
31Jankal
01.07.09,07:45
Dobrý den, poradte mi prosím ked mi už zamestnanec nepracuje od polovice mája mám mu urobiť nejakú výplatu za jún, niečo ponahadzovať do výplaty? Viem že je to blbosť čo sa pýtam ale pre istotu. Ci aspon nula tam nemá byť. Dakujem
Lenka1979
01.07.09,07:47
Dobrý den, poradte mi prosím ked mi už zamestnanec nepracuje od polovice mája mám mu urobiť nejakú výplatu za jún, niečo ponahadzovať do výplaty? Viem že je to blbosť čo sa pýtam ale pre istotu. Ci aspon nula tam nemá byť. Dakujem

Nepracuje alebo ukončil pracovný pomer? Čerpá dovolenku, je PN? Málo info, ťažko poradiť.
Tamila
01.07.09,07:48
Upresni zadanie, nechápem, prečo nepracuje, je PN, má absenciu, alebo neplatené voľno?
31Jankal
01.07.09,07:54
Prepáčte, je PN. Dakujem za upozornenie
Tamila
01.07.09,08:03
Ak je PN, tak vystavíš mzdu, urobíš dochádzku. V otvorenej mzde pridáš PN do okna Nemoc a vypočítaš. Prvých 10 dní ti vypočíta náhradu, neskôr podľa dĺžky PN nulovú mzdu.
31Jankal
01.07.09,08:10
ale on si tých 10 dni čo platí zamestnávateľ vyčerpal už v máji, aj tak to mám nahodiť? Nezačne mi znova načítavať nových 10 dní čo má preplatiť zamestnávateľ?
Tamila
01.07.09,08:16
Nedá ti znova 10 dní náhradu, opýta sa ťa - pokračovanie PN z minulého mesiaca? Dáš áno a už ti nenapočíta náhradu.
31Jankal
01.07.09,08:24
Dakujem, zobralo mi to tak ako ste napísali
31Jankal
08.07.09,10:04
Ahojte, prijali sme nového zamestnanca a potrebujem do programu nahodiť danový bonus. Ako? Hladala som to a nemôžem to tam nikde nájsť. Dakujem za pomoc
lenkak
08.07.09,13:10
v karte zamestnanca nahoď údaje o deťoch. Potom v pracovnom pomere daného zamestnanca nastavíš u detí bonus.
Dav
17.07.09,05:01
problém s výkazmi MRP a DÚ - návod na riešenie http://upgrade.mrp.sk/faqwebpages/FaqAnswer.aspx?cislo=349
Správna šírka Prehľadu - postup v linku.
Valika
17.07.09,09:52
Pekný horúci den prajem, mám zamestnanca na neplatenom voľne od 01.07.09 do 19.07.09. do SP som to hlasila cez RL. ako mám postupovať pri výplate za 7/09 za obdobie ked mal neplatené voľno? dakujem.
Marína
17.07.09,09:56
Pekný horúci den prajem, mám zamestnanca na neplatenom voľne od 01.07.09 do 19.07.09. do SP som to hlasila cez RL. ako mám postupovať pri výplate za 7/09 za obdobie ked mal neplatené voľno? dakujem.
Pri zadávaní dochádzky zadáš činnosť č. 9 - Neplatené voľno ospravedlnené
Valika
28.07.09,06:58
Dakujem prajem pekný den. pri výpočte mzdy dám načítať dochádzku, len problém mám prísť na to, aký je vymer.základ za to NV do ZP.
Tamila
28.07.09,07:29
Pri neplatenom voľne je VZ do zdravotnej poisťovne minimálna mzda.
V MRP keď nahodíš do dochádzky neplatené voľno, pri výpočte mzdy ti vypočíta odvod do ZP samo. V otvorenej mzde si potom pozri úplné údaje mzdy, klikni na zdravotné poistné a uvidíš to tam.
Vlastas
28.07.09,08:37
Kto mi poradí? ako nastavím / MRP WIN / pri dohode brig.práci študenta aby mi pri exporte do PÚ zaúčtovalo odvod dane z analitiky, ktorú mám vytvorenú na dohody:účtujem: 1.hlav.prac.pomer 521010/331010
2.odvod dane 331010/342010
3.dohody: 521020/331020
4.odvod dane 331020/342010
pri 4. neviem nastaviť, aby sa to účtovalo automaticky,
program účtuje:331010/342010. Vlasta
Tamila
28.07.09,08:52
Musíš si opraviť predkontáciu v mzdovom programe:
Výstupy - export do PÚ - vzorové účty
Nájdeš si číslo položky Dohoda i brig.práci študentom - ja mám č. 214 a dáš si opraviť a nastavíš vlastnú analytiku
Vlastas
28.07.09,09:07
Tamina, analytiku na 214 mám v poriadku, ale na daň-mesačné zálohy č. 1200 tam to neviem pôridať,aby účtovalo 331010/342010 a 331020/342010

prepáč Tamila
Tamila
28.07.09,09:33
Myslím si, že to asi nepôjde, lebo sa nedajú nastaviť dve predkontácie na jednu položku. Tá daň sa tam nedá rozčleniť. To si budeš musieť asi preúčtovať ručne v PÚ. Ja mám analytiku pre daň rozdelenú na daň - mesačné zálohy a zrážková daň.
Janiela
30.07.09,08:52
Dobrý deň, prosím vás o radu. Včera som podala prehľady na DÚ. Dnes mi pracovníčka úradu volala, ohľadom nesprávnych tlačív, ktoré jej neberie skener. Porovnala som si tlačivká a ozaj, nesedia rozmery. Mám problém, pretože, ak ich nahodím cez xml alebo fdf chce aj dátumy odvodov dane alebo aj zrazenia zrážkovej dane. Som ochotná ich doplniť, ale tu je znova problém, pretože ma práve tá istá pracovníčka upozornila, že pokiaľ nebola zrazená ani odvedená daň tak dátumy sa nevpisujú. Bez dátumov mi tlačivo nevytlačí. A mám ešte jeden problém, ak opravené prehľady nepodám ešte dnes, tak nebudú firmám ktoré mi neorazia a nepodpíšu prehľad, načas vyplatené bonusy - sú napr na dovolenke. Som aj nahnevaná aj nešťastná. Poradíte mi niekto??
Valika
10.08.09,10:28
Pekný den prajem, poradíš Tamila prosím? viem že VZ pri NV je min. mzda.
Zamestnanec odpracoval v 7/09 10 dní po 8 hod./2,82 teda jeho HM je 225,60 €. 10 dní mal NV. Aký bude jeho vymer.základ do ZP? Dakujem za rýchlu pomoc.
Valika
10.08.09,10:51
Neporadí mi nikto? MRP mi vypočíta VZ 312,43 a neviem odkiaľ
abel
10.08.09,10:59
Valika, a čo mal ešte ostatné dni? Júl mal 23 pracovných dní. Uveď aj presný dátum, kedy pracoval, a odkedy dokedy bolo NV.
Valika
10.08.09,11:04
v dochádzke zamestnanca mám nastavené NV od 1.-17.7.09, potom má 10 dní odpracovaných. pri výpočte mzdy som dala načítať z dochadzky.
Tamila
10.08.09,11:33
Od 1. do 17. 7. je NV - to nie je 10 ale 13 dní NVa má odpracované 10 dní.
Mne vychádza VZ na Zp min. mzda 1,698 x 184 hodín ´= 312,43
Tamila
10.08.09,11:35
Keď je zamest. odmeňovaný hodinovou mzdou, vypočíta sa z hodinovej min. mzdy
Valika
10.08.09,11:37
Tak ty si super, vdaka krásne pomohla si mi. áno pomýlila som sa 13 dní je NV už som celkom domotaná. Takže tak to ráta MRP? ej ej zasa som sa niečo naučila. Veselý den prajem.
Valika
10.08.09,11:37
DAKUJEM VELMI PEKNE ešte raz.
Valika
10.08.09,11:42
a počet dní vo výkaze do ZP uviesť 31 akoby to NV ani nebolo? dakujem
piškotka
10.08.09,11:45
Prajem pekný deň. Chcela by som poprosiť o radu. Máme jednu zamestnankyňu, ktorá pobera starobný dôchdok a 31.7.2009 bol ukončený pracovný pomer.Požiadala o vyplatenie odchodného, môžem jej vyplatiť ochdodné v ľubovovľnej výške alebo len vo výške priemerného mesačného zárobku??? A ešte jedna vec, ako si to zadám v MRP aby mi to správne vypočítalo odvody do SP a ZP??????????,, Ďakujem za všetky rady
Valika
10.08.09,11:47
odchodné som zahliadla v Zákonníku práce tuším je 2 mesačné
katka50
10.08.09,11:55
Prajem pekný deň. Chcela by som poprosiť o radu. Máme jednu zamestnankyňu, ktorá pobera starobný dôchdok a 31.7.2009 bol ukončený pracovný pomer.Požiadala o vyplatenie odchodného, môžem jej vyplatiť ochdodné v ľubovovľnej výške alebo len vo výške priemerného mesačného zárobku??? A ešte jedna vec, ako si to zadám v MRP aby mi to správne vypočítalo odvody do SP a ZP??????????,, Ďakujem za všetky rady
A je to jej 1. skonč. PP po priznaní starob. dôchodku ? Ak áno-patrí jej odchodné vo výške jej priemer. mesač. zárobku. Poistné sa z odchodného nezráža - iba sa zdaní.
Tamila
10.08.09,12:03
Viď príspevok :
Odmena pri odchode do starob.dôchodku a VZ

Podľa toho sa odchodné započítava do vym. základu.


Prosím, poraďte mi, ako mám vložiť príspevok, na ktorý chcem upozorniť. ďakujem
katka50
10.08.09,12:07
Viď príspevok :

Podľa toho sa odchodné započítava do vym. základu.
Pozor, nepleť si odmenu pri odchode do dôchodku a odchodné!
Odchodné nie je odmena - Zákonník práce § 76 ods.6.
piškotka
10.08.09,12:21
Citát:
Pôvodca textu príspevku: piškotka
Prajem pekný deň. Chcela by som poprosiť o radu. Máme jednu zamestnankyňu, ktorá pobera starobný dôchdok a 31.7.2009 bol ukončený pracovný pomer.Požiadala o vyplatenie odchodného, môžem jej vyplatiť ochdodné v ľubovovľnej výške alebo len vo výške priemerného mesačného zárobku??? A ešte jedna vec, ako si to zadám v MRP aby mi to správne vypočítalo odvody do SP a ZP??????????,, Ďakujem za všetky rady

A je to jej 1. skonč. PP po priznaní starob. dôchodku ? Ak áno-patrí jej odchodné vo výške jej priemer. mesač. zárobku. Poistné sa z odchodného nezráža - iba sa zdaní.

Áno, je to jej 1. pracovný pomer. Mňa tiež trochu poplietla informácia SP, kde sa uvádza, že odmena pri odchode do starobného dôchodku sa počíta do VZ ale odstupné podľa soc.zákona sa do VZ nezapočítava!!!?????????!!!!
A ešte ako to zadefinujem v MRP mzdy???????
katka50
10.08.09,12:24
Citát:
Pôvodca textu príspevku: piškotka
Prajem pekný deň. Chcela by som poprosiť o radu. Máme jednu zamestnankyňu, ktorá pobera starobný dôchdok a 31.7.2009 bol ukončený pracovný pomer.Požiadala o vyplatenie odchodného, môžem jej vyplatiť ochdodné v ľubovovľnej výške alebo len vo výške priemerného mesačného zárobku??? A ešte jedna vec, ako si to zadám v MRP aby mi to správne vypočítalo odvody do SP a ZP??????????,, Ďakujem za všetky rady

A je to jej 1. skonč. PP po priznaní starob. dôchodku ? Ak áno-patrí jej odchodné vo výške jej priemer. mesač. zárobku. Poistné sa z odchodného nezráža - iba sa zdaní.

Áno, je to jej 1. pracovný pomer. Mňa tiež trochu poplietla informácia SP, kde sa uvádza, že odmena pri odchode do starobného dôchodku sa počíta do VZ ale odstupné podľa soc.zákona sa do VZ nezapočítava!!!?????????!!!!
A ešte ako to zadefinujem v MRP mzdy???????
Mala by si to mať v Číselníku-mzdový číselník-práca so mzd.číselníkom-príplatky pred zdanením.
ALDA
10.08.09,12:26
Citát:
Pôvodca textu príspevku: piškotka
Prajem pekný deň. Chcela by som poprosiť o radu. Máme jednu zamestnankyňu, ktorá pobera starobný dôchdok a 31.7.2009 bol ukončený pracovný pomer.Požiadala o vyplatenie odchodného, môžem jej vyplatiť ochdodné v ľubovovľnej výške alebo len vo výške priemerného mesačného zárobku??? A ešte jedna vec, ako si to zadám v MRP aby mi to správne vypočítalo odvody do SP a ZP??????????,, Ďakujem za všetky rady

A je to jej 1. skonč. PP po priznaní starob. dôchodku ? Ak áno-patrí jej odchodné vo výške jej priemer. mesač. zárobku. Poistné sa z odchodného nezráža - iba sa zdaní.

Áno, je to jej 1. pracovný pomer. Mňa tiež trochu poplietla informácia SP, kde sa uvádza, že odmena pri odchode do starobného dôchodku sa počíta do VZ ale odstupné podľa soc.zákona sa do VZ nezapočítava!!!?????????!!!!
A ešte ako to zadefinujem v MRP mzdy???????

V číselníku mzdy -poistné si zadáš VZ.
Tamila
10.08.09,12:27
Keď chceš iba zdaniť, tak cez mzdové číselníky - príplatky pred zdanením - dáš pridať a vložíš - odstupné - konkrétna číselná hodnota. Potom už len pri výpočte mzdy dáš do tejto kolonky sumu.
piškotka
10.08.09,12:27
Takže si to zadám do tohto čiselníka, zdaním to a nepočítam žiadne odvody????????
katka50
10.08.09,12:29
Takže si to zadám do tohto čiselníka, zdaním to a nepočítam žiadne odvody????????
Keď otvoríš číselník ako som Ti písala-odchodné by tam malo byť zadané.
piškotka
10.08.09,12:30
Keď otvoríš číselník ako som Ti písala-odchodné by tam malo byť zadané.
otvorila som ten číselník, ale nie je to tam zadané. Asi si to musím navoliť sama
Lenka1979
10.08.09,12:33
otvorila som ten číselník, ale nie je to tam zadané. Asi si to musím navoliť sama

áno, to si musíš navoliť sama ako pridanie novej položky.
Tamila
10.08.09,12:34
Áno, to tam pridáš ako som písala vyššie.
piškotka
10.08.09,12:35
Ďakujem za všetky rady a posledný krát sa chcem uistiť, odvody do SP a ZP z toho neplatím??????????????????????? Pýtam sa už tretí krát, ale platí dôveruj ale preveruj .ďakujem vopred všetkým za pomoc,ochotu a trpezlivosť
Tamila
10.08.09,12:37
Ak ide o odstupné, z toho sal platí iba daň.
piškotka
10.08.09,12:38
Ďakujem
31Jankal
11.08.09,07:50
Dobrý den, zamestnankyna si dáva výpoved dohodou. Dá sa všetko čo potrebuje ohľadom výpovede vytlačiť z počítača z MRP? Poradte mi prosím aj čo konkrétne potrebuje a ako to vytlačiť.
Dakujem
Lenka1979
11.08.09,08:03
Dobrý den, zamestnankyna si dáva výpoved dohodou. Dá sa všetko čo potrebuje ohľadom výpovede vytlačiť z počítača z MRP? Poradte mi prosím aj čo konkrétne potrebuje a ako to vytlačiť.
Dakujem


Dá sa vytlačiť dohoda o skončení PP a zápočtový list, odhláška do ZP.
31Jankal
11.08.09,09:35
Môžete mi poradiť kde to nájdem?Ešte som sa dočítala že potrebujem aj výstupný list - zápočet rokov, prehľad o vyplatenej mzde a zrazených preddavkoch, evidenčný list dôchodkového poistenia kt. treba odovzdať do SP
Lenka1979
11.08.09,09:40
Môžete mi poradiť kde to nájdem?Ešte som sa dočítala že potrebujem aj výstupný list - zápočet rokov, prehľad o vyplatenej mzde a zrazených preddavkoch, evidenčný list dôchodkového poistenia kt. treba odovzdať do SP

Dohoda o skončení PP - Personalistika- Pracovné pomery (postavíš sa na daného zamestnanca)- Funkcie a vyberieš si z ponuky

Zápočtový list - Mzdy- Tlačové zostavy - Zápočtový list

Odhláška do ZP - Mzdy - Zdravot., Soc. pois. - vyberieš si Zdravot. poist. - "Odhláška"

Potvrd. o zrazených predd.na daň zo ZČ.- Mzdy-Dane - Potvrdenie o ZP na daň zo ZČ

Ev.list dôch.poist. - Mzdy- Zdravot., Soc. pois.- vyberieš- Soc.poist.- ELDP

Toto je v MRP DOS, ak máš Win verziu, toto všetko neplatí.
31Jankal
11.08.09,09:42
A ešte jedna zamestnankyna mi ukončila marodku k 31.júlu a hned išla na dovolenku, dnes som sa to dozvedela papier do SP si zaniesla sama ale musím ju prihlásiť naspať do ZP, dá sa to vytlačiť z MRP? Kde?
Dakujem
Tamila
11.08.09,09:47
Ak myslíš oznámenie o zmene platiteľa - ukončenie PN:
Výstupy - poistné - zmena platitela poist. na ZP
Vyberieš si tlač. zostavu - oznámenie pre konktrétnu ZP


Ešte doplním, že by si mala mať kópiu ukončenia PN.
Lenka1979
11.08.09,09:47
A ešte jedna zamestnankyna mi ukončila marodku k 31.júlu a hned išla na dovolenku, dnes som sa to dozvedela papier do SP si zaniesla sama ale musím ju prihlásiť naspať do ZP, dá sa to vytlačiť z MRP? Kde?
Dakujem

Z akého dôvodu ju ideš ešte raz prihlasovať? Maródka a dovolenka nie sú ukončenie PP.
31Jankal
11.08.09,09:57
Lebo ked nastupovala na PN tak som to oznamovala ZP a teraz to potrebujem znova oznámiť že k 31.júlu PN ukončila. Ci to sa nerobí? Už mám z toho šalát
Lenka1979
11.08.09,10:00
Lebo ked nastupovala na PN tak som to oznamovala ZP a teraz to potrebujem znova oznámiť že k 31.júlu PN ukončila. Ci to sa nerobí? Už mám z toho šalát

Ja predpokladám, že je v riadnom pracovnom pomere, keď začína PN: zamestnávateľ vypláca prvých 10 dní PN náhradu príjmu dočasnej pracovnej neschopnosti, od 11-teho dňa vypláca nemocenské Soc. poisťovňa (predkladáš jej potvrdenie o príjme), do ZP to vôbec nemusíš oznamovať - poistné odvedieš za dobu počas ktorej riadne pracovala.
Tamila
11.08.09,10:01
Áno, pošleš oznámenie o zmene platiteľa - viď príspevok 82
31Jankal
11.08.09,10:03
Dakujem. Budem sa tomu venovať už až zajtra. Musím sa ponáhľať za malým. Pekný den Vám prajem
Tamila
11.08.09,10:29
Zákon 580/2004 § 24 b)
platiteľ poistného je povinný oznámiť písomne zmenu platiteľa poistného do 8 dní, pri dôvodoch podľa § 11 odst. 8 do konca kal. mesiaca nasledujúceho po mesiaci, v ktorom došlo k zmene (v bode n) sa oznamuje poberanie náhrady príjmu, nemocenského, ošetrovného alebo materského).

Takže podľa môjho názoru treba poslať na ZP oznámenie o zmene platiteľa poistného.
Lenka1979
11.08.09,11:44
Zákon 580/2004 § 24 b)
platiteľ poistného je povinný oznámiť písomne zmenu platiteľa poistného do 8 dní, pri dôvodoch podľa § 11 odst. 8 do konca kal. mesiaca nasledujúceho po mesiaci, v ktorom došlo k zmene (v bode n) sa oznamuje poberanie náhrady príjmu, nemocenského, ošetrovného alebo materského).

Takže podľa môjho názoru treba poslať na ZP oznámenie o zmene platiteľa poistného.


... takže prosím vyveďte ma z omylu:
mám zamestnaného pracovníka na pracovnú zmluvu od 01.01.2009, 11.08.2009 začne PN-ku (je stále mojim zamestnancom), som povinná oznámiť ZP že ten dotyčný zamestnanec maróduje? Lebo ja to nerobím, a to som mala aj kontrolu zo ZP a nič mi nevytkli. Robí to niekto z Vás? :eek:
Veď predsa keď mi zamestnanec začne maródovať, vyplácam mu prvých 10 dní náhradu príjmu, a na zdravotné poistenie odvediem poistné zo skutočne odvedenej práce (zo skutočného vymer. základu).
Nem chápem...:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
Marína
11.08.09,11:56
... takže prosím vyveďte ma z omylu:
mám zamestnaného pracovníka na pracovnú zmluvu od 01.01.2009, 11.08.2009 začne PN-ku (je stále mojim zamestnancom), som povinná oznámiť ZP že ten dotyčný zamestnanec maróduje? Lebo ja to nerobím, a to som mala aj kontrolu zo ZP a nič mi nevytkli. Robí to niekto z Vás? :eek:
Veď predsa keď mi zamestnanec začne maródovať, vyplácam mu prvých 10 dní náhradu príjmu, a na zdravotné poistenie odvediem poistné zo skutočne odvedenej práce (zo skutočného vymer. základu).
Nem chápem...:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
Lenka, nebudem hovoriť za iných ale predpokladám, že každý odosiela Oznámenie na ZP, je to povinnosť. Oznámením oznamuješ ZP, že sa v období PN stáva poistencom štátu, preto sa aj volá Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného na verejné zdravotné poistenie.
Tamila ti citovala ustanovenie zákona o ZP, v ktorom sa táto povinnosť uvádza.
Tamila
11.08.09,11:58
Od prvého dňa Pn, OČR sa oznamuje na ZP zmena platiteľa.
Keď oznamuješ začiatok alebo koniec prac. pomeru dávaš kód zmeny "2" a keď oznamuješ PN,OČR - kód zmeny "1O".

Bola by som rada, keby sa k tomuto ešte niekto pripojil.
Marína
11.08.09,12:03
Od prvého dňa Pn, OČR sa oznamuje na ZP zmena platiteľa.
Keď oznamuješ začiatok alebo koniec prac. pomeru dávaš kód zmeny "2" a keď oznamuješ PN,OČR - kód zmeny "1O".

Bola by som rada, keby sa k tomuto ešte niekto pripojil.
Vyjadrila som sa, viď nôj predch. príspevok.;)
Lenka1979
11.08.09,12:11
Dievčatá, ďakujem Vám, ste super.;)
31Jankal
12.08.09,03:32
Dievčatá ste veľmi zlaté, už som to vyskúšala ide to len mi nejde RLFO nevyhadzuje mi tú osobu, ale to už vypíšem aj rukou. Ešte mi chýba evidenčný list dôchodkového poistenia ten tam nenájdem? Alebo ho netreba?
31Jankal
12.08.09,04:30
Ešte mám problém s MRP mzdy. Všade mi nahadzuje nie dnešný dátum ale spred mesiaca teda 12.7.2009. Ako to prehodím? Dakujem
31Jankal
12.08.09,04:38
A ešte na tom oznámení o poistencoch tam treba dať aký dátum ked mi zamestnanec skončil PN 31.júla?
A platnosť zmeny aké písmenko?
abel
12.08.09,05:26
Ak bol zamestnanec PN do 31. júla 2009, v oznámení uvedieš:
kód = 1O (1 ako poistenec štátu, O ako osoba, ktorá poberá náhr. príjmu, nemocenské, ošetrovné alebo materské...
platnosť zmeny = K (koniec)
dátum zmeny = 31.07.2009

Tieto kódy sú okrem príspevku 91 aj v každom oznámení na druhej strane tlačiva.
Tamila
12.08.09,06:01
Dievčatá ste veľmi zlaté, už som to vyskúšala ide to len mi nejde RLFO nevyhadzuje mi tú osobu, ale to už vypíšem aj rukou. Ešte mi chýba evidenčný list dôchodkového poistenia ten tam nenájdem? Alebo ho netreba?
Janka, napíš, či končí iba PN alebo aj pracovný pomer. Lebo ak iba PN, tak netreba RLFO ani ELDZ. Inak ELDZ sa dá tlačiť v MRP. Napíš najskôr bližšie info.

Ak skončil PN a nie prac. pomer, tak sa NEDÁVA RLFO ani ELDZ!
Dáva sa IBA oznámenie o zmenách.
31Jankal
12.08.09,08:05
To je tak,že teraz k 31.júlu skončila PN a k 20 augustu si dáva výpoved dohodou. Takže potrebujem aj to vedieť aj to, aby som si to dopredu pripravila a naučila sa to. Nevadí to ked to oznámenie o ukončení PN zanesiem do ZP až teraz?
A ešte Vás poprosím o ELDZ cez MRP
31Jankal
12.08.09,10:17
Prosím pomôžte mi dotiahnuť to už do konca. Dakujem
Tamila
12.08.09,10:31
V pracovných pomeroch si otvoríš uvedenú zamestnankyňu, vpíšeš jej dátum ukončenia Potom dáš Výstupy - tlačové formuláre, zmluvy - dohoda o skončení pracovného pomeru - vypíšeš, vytlačíš.
ELDZ:
Výpočet - ELDZ - vysvietiš konkrét. zamestnanca - agenda - načítať údaje o poistnom. Potom - Výstupy . ELDZ 2004 a vyberieš výstupnú zostavu - najlepšie č. 01, nemusíš sa triafať do tlačiva a SP ju berie.
Zápočtový list vytlačíš - výstupy - personalistika - záp. list.
31Jankal
13.08.09,07:39
Dakujem Tamila. Ale od tadialto mi to nejde. Výstupy.ELDZ 2004 to tam nemôžem nikde nájsť.
Tamila
13.08.09,07:54
Výstupy - ostané - evid. list dôch. zabezp. (2004)
31Jankal
13.08.09,08:06
Dakujem už som to našla. A tento ELDZ ten treba poslať do SP spolu s odhláškou?
Takže zhrniem to,
vytlačím jej dohodu o skončení PP dohodou §60 bez odstupného
vytlačím jej zápočtový list
vytlačím ELDZ
pošlem odhlášku do ZP aj do SP
To by malo byť všetko, opravte ma ak mi niečo chýba.
Dakujem
Tamila
13.08.09,08:10
ELDZ posielam do SP po vyplatení poslednej mzdy spolu so sprievodným listom, kde mi potvrdia prevzatie. RLFO musíš poslať hneď, takže sa to nedá naraz, ibaže by si už vedela jej mzdu.
31Jankal
13.08.09,08:12
a čo je to za sprievodný list? Ona bude mať dovtedy dovolenku tak to nieje problém už vyrátať mzdu
Tamila
13.08.09,08:22
List adresovaný na SP zhruba v tomto znení:

VEC:
Odoslanie evidenčného listu dôch. poistenia

Firma xy Vám odosiela evidenčné listy dôch. poistenia pracovníkov:
Meno: Rodné číslo: Prac. pomer od - do:


Vybavuje:
tel.



Potvrdenie prevzatia:
zanetka68
13.08.09,08:27
V sprievodnom liste musí byť uvedené:

1. názov a sídlo organizácie
2. menný zoznam zamestnancov zoradený podľa abecedy s ich rodnými číslami a obdobím začiatku a ukončenia PP
3. meno a tel. kontakt na mzdovú účtovníčku
4. dátum odoslania ELDP
Lenka1979
13.08.09,08:27
mimotemy... dá sa dať súhlas alebo bodík... :rolleyes::rolleyes::rolleyes:
31Jankal
13.08.09,08:28
nedá sa to poslať poštou? Musí sa tam ísť osobne?
zanetka68
13.08.09,08:29
Ja to pošlem vždy poštou doporučene.
Tamila
13.08.09,08:32
Ja chodím osobne, aby som mala potvrdené prevzatie, pretože ELDZ je dôležitý doklad. Možno by sa dalo aj poštou, keby ti späť poslali potvrdené prevzatie.
31Jankal
13.08.09,08:36
Dakujem Vám veľmi za pomoc, nieje to až také zložité ako som si myslela, ked máte dobrých ľudí kt. vám pomôžu. Ešte raz vdaka
zanetka68
13.08.09,08:36
Prepáč Tamila, iba drobná oprava. Teraz už to nie je ELDZ ale ELDP. ;)


Ja chodím osobne, aby som mala potvrdené prevzatie, pretože ELDZ je dôležitý doklad. Možno by sa dalo aj poštou, keby ti späť poslali potvrdené prevzatie.
Tamila
13.08.09,08:41
Prepáč Tamila, iba drobná oprava. Teraz už to nie je ELDZ ale ELDP. ;)
Máš pravdu, ale mne vždy v hlave utkvie pôvodný názov a neviem sa ho zbaviť. Ale aj v MRP to majú ELDZ:D
Vďaka.
zanetka68
13.08.09,08:43
Ja som bola telefonicky usmernená priamo Sociálnou poisťovňou, pretože ja som tiež použila výraz ELDZ. :D
Lenka1979
13.08.09,08:50
Ja som bola telefonicky usmernená priamo Sociálnou poisťovňou, pretože ja som tiež použila výraz ELDZ. :D

... keby len také "chybičky krásy" boli... :D
zanetka68
13.08.09,08:53
mimotemyKeby SP radšej včas naháňala neplatičov.
Lenka1979
13.08.09,08:55
mimotemyKeby SP radšej včas naháňala neplatičov.

mimotemy... ona naháňa platičov :mee:
zanetka68
13.08.09,08:58
mimotemyPracovala som vo firme, ktorá nezaplatila odvody za 6 mesiacov a nič sa nestalo okrem formálnych listov od SP. Teraz už nie je po majiteľovi ani stopa.
misolga
19.08.09,12:04
ak zamestnávateľ namiesto gastrolístkov prispieva zamestnancom : Príspevok na stravovanie - vo výške 1,98 Eur (55% z 3,60 Eur ) v mzdovom číselníku MRP túto položku nemám, pridám si ju ako príplatok pred zdanením? Ďakujem..
Anja111
19.08.09,12:26
ak zamestnávateľ namiesto gastrolístkov prispieva zamestnancom : Príspevok na stravovanie - vo výške 1,98 Eur (55% z 3,60 Eur ) v mzdovom číselníku MRP túto položku nemám, pridám si ju ako príplatok pred zdanením? Ďakujem..
Áno.
misolga
19.08.09,19:55
Vďaka Anja za odpoveď a ešte si chcem upresniť pri nahodení tejto položky do číselníka-tento príspevok na stravovanie netvorí vymeriavací základ pre sociálne poistenie, pre zdravotné poistenie áno a je zdaňovaný mesačnou sadzbou- predavkovou daňou a tak ma napadlo že ku koncu roka suma takýchto vyplatených príspevkov na stravovanie môže ale ovplyvniť výšku príjmu -kde základ dane do výšky 4025,70 Eur /ročne- kedy je možné vyplatiť tzv.zamestnaneckú prémiu-zápornú daň..(Ak presiahne základ dane za rok 2009 sumu 4025,70 Eur tak stráca nárok na túto prémiu..)
Anja111
20.08.09,04:34
Vďaka Anja za odpoveď a ešte si chcem upresniť pri nahodení tejto položky do číselníka-tento príspevok na stravovanie netvorí vymeriavací základ pre zdravotné a sociálne poistenie, je zdaňovaný mesačnou sadzbou- predavkovou daňou a tak ma napadlo že ku koncu roka suma takýchto vyplatených príspevkov na stravovanie môže ale ovplyvniť výšku príjmu -kde základ dane do výšky 4025,70 Eur /ročne- kedy je možné vyplatiť tzv.zamestnaneckú prémiu-zápornú daň..(Ak presiahne základ dane za rok 2009 sumu 4025,70 Eur tak stráca nárok na túto prémiu..)
Súhlasím. Preto by asi bolo vhodnejšie zabezpečiť zamestnancom stravovanie, alebo im poskytovať stravné poukážky (gastrolístky)...
Olinka1
20.08.09,04:48
Ja tak viem, že príspevok na stravovanie sa pripočítava k VZ na zdravotné poistenie. Ako je to ?
Anja111
20.08.09,04:56
Ja tak viem, že príspevok na stravovanie sa pripočítava k VZ na zdravotné poistenie. Ako je to ?
Otázka v téme je, podľa mňa, zameraná na zdaňovanie... A finančný príspevok na stravovanie podlieha zdaneniu.
Finančný príspevok na stravovanie, poskytnutý zo zdrojov sociálneho fondu sa nezapočítava do VZ pre ZP.
Finančný príspevok na stravovanie, ktorý nie je poskytnutý zo SF, sa započítava do vymeriavacieho základu zamestnanca na zdravotné poistenie.
vema
11.09.09,18:19
Prosím Vás v programe MRP /dos/, chcem poslať výkaz elektronicky a stále mi vyhadzuje že nemám orientačné číslo. Kde v programe sa zadáva orientačné číslo? Je tam adresa a ulica , ale nemám tam ponuku orientačné a súpisn číslo. Neviem či si berie adresu z identifikácie firmy, alebo kde to mám zadaŤ?
vema
12.09.09,10:36
Prosím Vás v programe MRP /dos/, chcem poslať výkaz elektronicky a stále mi vyhadzuje že nemám orientačné číslo. Kde v programe sa zadáva orientačné číslo? Je tam adresa a ulica , ale nemám tam ponuku orientačné a súpisn číslo. Neviem či si berie adresu z identifikácie firmy, alebo kde to mám zadaŤ?Nikto mi nevie poradiť?
Tamila
12.09.09,12:50
Ja mám síce WIN, neviem ako je to v DOSe, ale skús to orientačné číslo dať do ulice, asi to bude brať z identifikácie firmy.
vema
12.09.09,15:42
Ja mám síce WIN, neviem ako je to v DOSe, ale skús to orientačné číslo dať do ulice, asi to bude brať z identifikácie firmy.
Ďakujem Tamila, nešlo to nijako, museli sme vstúpiť priamo do hotového súboru a opraviť to na tvrdo. Zrejme to ide aj inak, ale neviem ako.
jalenka
23.10.09,11:47
Dobrý deň. Včera som su upgradla mzdy na poslednú verziu, chcela som si vytlačiť výkaz pre DDS/DDP., ale vo výstupoch bolo uvedené len export výkazy do formátu.....
Výkazy do soc a zdrav.poisťovne sú tam uvedené a pod nimi je uvedené export výkazu soc a zdrav.poisťovne do formátu.... ale výkaz pre DDS/DDP mi tam nejak chýba. Keď kliknem teda na export výkazu pre DDS/DDP uvádza, že chýba verifik. údaj poisťovne, ale doteraz som sa s tým nestretla.
Pred upgrade tam ten výkaz pre DDP/DDS bol:). Poraďte prosím
31Jankal
06.11.09,10:17
Dobrý den, poprosím Vás ako zistím v mrp mzdy koľko mi mal zamestnanec péčiek za rok. Pri vystavovaní mzdy to dávam ako platené voľno. Dakujem
Daggmar
06.11.09,11:19
Ahojte poradáci. Teraz robím výkazy do SP a zistila som že mi nenačítava všetky poistné. Vo februári sme prijali dôchodkynu na DPC. Ona je 10 v poradí a načítava mi stále len 9 ludí. Čo mám s tým spraviť? Takto mi to spravilo aj za február a teraz som to zistila. Poradte ak viete

Máš správne nastavené poistné pri dotyčnej osobe? V sekcii pracovné pomery si klikneš na pracovníka, otvoria sa ti prac. podmienky,kliknes na poistné. Musíš tam mať -nadefinované- pri konkretnych poisteniach , ktore sa pri nom platia.
Daggmar
06.11.09,11:28
Dobrý den, poprosím Vás ako zistím v mrp mzdy koľko mi mal zamestnanec péčiek za rok. Pri vystavovaní mzdy to dávam ako platené voľno. Dakujem

Otvorene Mzdy, postaviš sa na konkretneho zamestnanca - dáš vystupy - ročný prehlad mzd. položky - aktualny prac. pomer - stlačíš ukážka a vtedy vyberáš položku zo mzdy, ktorú potrebuješ a stlačíš výber.
Maaaria
10.11.09,13:08
ahojte poradaci, opat sa na vas obraciam.
mam na vas dve otazocky.
1,ako exportujete subor do VŠZP? staci zadat fciu:export pre ZP a potom stlacim "do suboru".........?staci to? mate s tym skusenost
2,a este neviem zadat cislo platitela pri mesacnych vykazoch. Kde sa to zadava v MRP??? presla som to cele a neviem si rady.
dakujem velmi pekne za odpoved
lenkak
10.11.09,13:16
1. Výstupy - poistné - export výkazu pre zp - do súboru - ok-nastavím si cestu kde chcem aby sa mi súbor uložil.
2. Číselníky - mzdový čísleník - práca so mzdovým číselníkom - poistné, 2x klikneš na danú poisťovňu - údaje poisťovne - doplníš - ok.
Maaaria
10.11.09,13:21
super, konecne to mam spravne nastavene. dakujem
31Jankal
08.12.09,08:20
Dobrý den, zamestnávateľ všetkým zamestnancom dáva výpovede ku koncu roka. Majú 2 mesačnú výpovednú lehotu teda do 28.2.2010. Potrebujem poradiť aké doklady vytlačím cez MRP a či sa tam dá vyrátať aj odchodné. Poradte mi ako na to. Dakujem všetkým
Marína
08.12.09,09:16
Dobrý den, zamestnávateľ všetkým zamestnancom dáva výpovede ku koncu roka. Majú 2 mesačnú výpovednú lehotu teda do 28.2.2010. Potrebujem poradiť aké doklady vytlačím cez MRP a či sa tam dá vyrátať aj odchodné. Poradte mi ako na to. Dakujem všetkým
Janka, ako na odstupné nájdeš tu http://www.porada.sk/t15738-odstupne-v-mrp-mzdy_win.html
Vytlačíš všetko, čo súvisí s ukončením PP každého zamestnanca
- registračný list FO
- zmena platiteľa poistného na ZP
- ELDP
- zápočtový list
- mzdový list
- potvrdenie o zdaniteľnej mzde
- sumarizácia miezd
- doklad o preddavkoch na ZP
.
.
.
atd. Všetky zostavy máš na výber vo výstupoch.
31Jankal
05.01.10,12:12
Teraz mi zamestnankyna doniesla očr na dieťa od 4.1.2010. Chcela som si vytlačiť potvrdenie o príjme pre SP ale stále mi tam ešte ráta rok 2008 je to v poriadku? Ak nie tak mi poradte ako to zmeniť. Dakujem
Daggmar
05.01.10,12:15
Teraz mi zamestnankyna doniesla očr na dieťa od 4.1.2010. Chcela som si vytlačiť potvrdenie o príjme pre SP ale stále mi tam ešte ráta rok 2008 je to v poriadku? Ak nie tak mi poradte ako to zmeniť. Dakujem

Rozhodujúcim obdobím je predchádzajúci rok, čiže v tvojom prípade už 2009. Máš správne dané obdobie ?
Anja111
05.01.10,12:21
Teraz mi zamestnankyna doniesla očr na dieťa od 4.1.2010. Chcela som si vytlačiť potvrdenie o príjme pre SP ale stále mi tam ešte ráta rok 2008 je to v poriadku? Ak nie tak mi poradte ako to zmeniť. Dakujem
Si nastavená v januári 2010?
31Jankal
11.01.10,06:55
Ahojte, už som spravila výplaty za mesiac december 2009 a teraz si chcem vytlačiť potvrdenie o príjmoch ale nijako mi tam nevyrátava tú zamestnaneckú prémiu. Kolonky sú tam, aj krížik že bol odpracovanýž celý rok ale nič viac. Ci má nárok alebo nemá. Treba to rátať manuálne? Ako ste na tom vy? Dakujem
Tamila
11.01.10,08:33
V MRP ešte nezapracovali zamestnaneckú prémiu do programu.
Andyke
11.01.10,08:56
Zamestnaneckú prémiu budeš uplatňovať až v ročnom zúčtovaní
31Jankal
11.01.10,09:13
Dakujem vám, nemáte náhodou info kedy to tam zapracujú? A bude to v ročnom zúčtovaní alebo len v potvrdení o príjme?
Tamila
11.01.10,09:16
Volala som do MRP, treba to iba sledovať u nich, kedy to zapracujú do programu. Nevedeli mi to presne povedať.
31Jankal
22.01.10,07:09
Ahojte, už je to zapracované do programu? Neviete prosím Vás?
Anja111
22.01.10,08:53
Ahojte, už je to zapracované do programu? Neviete prosím Vás?
Zatiaľ nie...
margaretka71
25.01.10,16:27
Akú máte najnovšiu verziu programu MRP? Ja mám 6.12.009 a na január 2010 mi prepočítalo priemer iba 1,6802. To nieje minimálny hodinový zárobok platný od 1.1.2010? Môže byť, že ešte neurobili aktualizáciu programu? Neviete niekto?
katka50
25.01.10,16:34
Akú máte najnovšiu verziu programu MRP? Ja mám 6.12.009 a na 1.Q.2010 mi prepočítalo priemer iba 1,6754. To nieje minimálny hodinový zárobok platný od 1.1.2010? Môže byť, že ešte neurobili aktualizáciu programu? Neviete niekto?
Aktualizácia programu by mala byť do konca januára.:( Vo verzii 6.12.009 je minimálna mzda platná do 31.12.2009, neaktualizovaná Žiadosť o RZD...Ináč táto verzia ja najnovšia...
margaretka71
25.01.10,16:38
No veď práve, to mi program vyhodil sám, že verzia je najaktuálnejšia. Tak si počkáme na novú. Ďakujem
Kazu
27.01.10,12:08
Doteraz som robila mzdy v DOS. Teraz som si objednala vo WIN. Síce viem, že je to pokrokovejšie a vraj aj pohodlnejšie, ale no... no..... Čo myslíte, budem v tom veľmi plávať kým tomu prídem na všetky mušky?:D
Tamila
27.01.10,12:15
Aj ja som začínala v DOS-verzii a prešla som na WIN bez problémov. Zvykneš si rýchlo na ovládanie, ale je to oveľa lepší program.
Kazu
27.01.10,12:23
Aj ja som začínala v DOS-verzii a prešla som na WIN bez problémov. Zvykneš si rýchlo na ovládanie, ale je to oveľa lepší program.

To si ma ukľudnila.:) Ale keby niečo, však tu je Porada, no nie? :---
Zoltán Kovács
27.01.10,12:55
Čo sa týka konfortu, nedá sa porovnať DOS s WIN....
Lenka1979
28.01.10,11:40
Robí prosím Vás ešte niekto mzdy v DOS-e? Mám problém s vystavením Potvrdenia o príjmoch zo závislej činnosti za r.2009. Na obrazovke mám aj zamestnaneckú prémiu, no do tlače mi to nedáva... Mám aktualizovanú verziu 7.12d, (dnes som ju aktualizovala...) vďaka za názory.
Lenka1979
28.01.10,12:46
...posúvam...
Lenka1979
28.01.10,20:20
...no..aspoň viem..že s tým nemám problém sama. Takže chyba bude asi v softe..počkám ešte..uvidím... :)
Braňo
28.01.10,21:31
Prosím Vás o pomoc pri generovaní výkazov mi hádže chybu : couldn´t convert variant type (String) into (Double).

Vie mi niekto poradiť, čo mám nastaviť, aby mi to nehádzalo a generovalo výkazy ? Chyba mi nastala po aktualizácii na verziu 6.20 (Mzdy)
Andyke
28.01.10,21:52
Skús kliknúť na : Údržba údajov - optimalizovať údaje
katka50
29.01.10,05:11
Hurááá !:)Dnes bola zverejnená nová verzia programu MRP 6.20.001, ktorá obsahuje:

MRP Mzdy a personalistika 6.20 Win - zmeny oproti verzií 6.12
================================================== ===========
1) Zmena hodnoty minimálnej mzdy 307,70 € v prípade zamestnancov
odmeňovaných mesačnou mzdou resp. 1,768 €/hod v prípade ostatných
zamestnancov.

2) Hodnota odpočítateľnej položky na zamestnanca zostáva rovnaká
ako v roku 2009 t.j. 4025,70 €.

3) Minimálny vymeriavací základ na sociálne poistné nie je určený.

4) Zmena hodnoty minimálneho 307,70 € a maximálneho vymeriavacieho
základu 2169,09 € pre zdravotné poistné.

5) Evidovanie žiadostí o vykonanie ročného zúčtovania dane zamestnanca
(Výpočet -> Dane -> Žiadosť o vykonanie zúčtovania). Pre tlač zaevidovanej
žiadosti vytvorená tlačová zostava "Žiadosť o vykonanie roč. zúčt.
dane (2009)". Predloha tlačovej zostavy "Zoznam zamestnancov ktorí podali
žiadosť".

6) Predloha tlačovej zostavy "Žiadosť o vykonanie RZZP (2009)".

7) Sprievodca, ktorý sa spúšťa po prvom spustení aktualizovanej verzie
umožní vykonať presun poistencov zrušených poisťovní (Spoločná zdravotná
poisťovňa, APPOLO) do Všeobecnej zdravotnej poisťovne a poisťovne Dôvera.

8) Upravený spôsob zadávania adresy zamestnanca a zamestnávateľa. Pre
zadanie ulice sa zobrazí dialógové okno v ktorom je možné zadať názov
ulice, orientačné a súpisné číslo.
Lenka1979
29.01.10,05:39
Hurááá !:)Dnes bola zverejnená nová verzia programu MRP 6.20.001, ktorá obsahuje:

MRP Mzdy a personalistika 6.20 Win - zmeny oproti verzií 6.12
================================================== ===========
1) Zmena hodnoty minimálnej mzdy 307,70 € v prípade zamestnancov
odmeňovaných mesačnou mzdou resp. 1,768 €/hod v prípade ostatných
zamestnancov.

2) Hodnota odpočítateľnej položky na zamestnanca zostáva rovnaká
ako v roku 2009 t.j. 4025,70 €.

3) Minimálny vymeriavací základ na sociálne poistné nie je určený.

4) Zmena hodnoty minimálneho 307,70 € a maximálneho vymeriavacieho
základu 2169,09 € pre zdravotné poistné.

5) Evidovanie žiadostí o vykonanie ročného zúčtovania dane zamestnanca
(Výpočet -> Dane -> Žiadosť o vykonanie zúčtovania). Pre tlač zaevidovanej
žiadosti vytvorená tlačová zostava "Žiadosť o vykonanie roč. zúčt.
dane (2009)". Predloha tlačovej zostavy "Zoznam zamestnancov ktorí podali
žiadosť".

6) Predloha tlačovej zostavy "Žiadosť o vykonanie RZZP (2009)".

7) Sprievodca, ktorý sa spúšťa po prvom spustení aktualizovanej verzie
umožní vykonať presun poistencov zrušených poisťovní (Spoločná zdravotná
poisťovňa, APPOLO) do Všeobecnej zdravotnej poisťovne a poisťovne Dôvera.

8) Upravený spôsob zadávania adresy zamestnanca a zamestnávateľa. Pre
zadanie ulice sa zobrazí dialógové okno v ktorom je možné zadať názov
ulice, orientačné a súpisné číslo.

:rolleyes:hm.. snáď urobia zmenu aj cez DOS :o
31Jankal
29.01.10,07:31
Ja som si tiež chcela stiahnuť aktualizáciu cez pomoc aktualizácia programu a vyhodilo mi, že je tam nová aktualizácia a nasledne mi vyhodilo technická porucha, že mám skúsiť nasledujúci pracovný den, vyhadzuje to ešte niekomu?
Nechce mi to zobraziť, tak ak to tu bude 2x tak sorry
katka50
29.01.10,07:35
Ja som si tiež chcela stiahnuť aktualizáciu cez pomoc aktualizácia programu a vyhodilo mi, že je tam nová aktualizácia a nasledne mi vyhodilo technická porucha, že mám skúsiť nasledujúci pracovný den, vyhadzuje to ešte niekomu?
Nechce mi to zobraziť, tak ak to tu bude 2x tak sorry
Mne to informatik nainštaloval okolo 8,30 a prešlo to.:rolleyes:
Tamila
29.01.10,07:52
Chcela som si stiahnuť novú verziu, ale vyhadzuje mi to, že je distribúcia programu dočasne pozastavená do nasledujúceho dňa. Asi sa im vyskytla nejaká porucha.
31Jankal
29.01.10,08:36
Chcela by som si v mzdách preklopiť rok 2009 do roku 2010. Ako sa to robí? Dakujem
31Jankal
29.01.10,09:46
Je tu niekto kto sa v tom vyzná?
31Jankal
29.01.10,10:08
1. Asi nikto si nerobí rok 2010 zvlášť.
2. Už som si stiahla novú aktualizáciu, už to išlo, ale pozerala som ročné zúčtovanie a stále je tam staré tlačivo z r.2008, ako ste na tom?
Tamila
29.01.10,11:15
Chcela by som si v mzdách preklopiť rok 2009 do roku 2010. Ako sa to robí? Dakujem
Mzdy sa nepreklápajú - pokračuje sa stále.
Braňo
29.01.10,19:40
V dnešnej verzii 6.20.003 už uvedené chyby nie sú.
pajbelko
02.02.10,09:10
Ahojte, mate niekto z vas zamestnanca na rodicovskej dovolenke? Ako ma spravne vyzerat vyplatny listok v MRP win? Ja mam na nom:

kalendarne dni vsetkych nemoci spolu
penazna pomoc v materstve - dni
priemer-dovolenka
k vyplate - 0

Je to tak spravne, mam tam aj zadavat zmluvny plat, napriek tomu, ze zamestnancovi nie je nic vyplacane?
Dakujem za radu.
31Jankal
03.02.10,11:34
A stále tam chýba tlačivo na RZD. Ci to má tak byť?
Dav
03.02.10,11:37
A stále tam chýba tlačivo na RZD. Ci to má tak byť?
Nemá to tak byť, ale píše upozornenie, že zatiaľ nie je k dispozícii
Tamila
03.02.10,11:37
A stále tam chýba tlačivo na RZD. Ci to má tak byť?
Vyzerá to tak, že to RZD tam ešte nie je.
margaretka71
05.02.10,07:02
Robili ste už niekto mzdy za 01/2010? Ja mám taký prípad, že:
Odpracované - 3 dni
Paragraf - 1 deň
Dovolenka - 3 dni
Od 14.1. PN-ka /DVZ 9,7253, vylúčené dni 0/
Základná mesačná mzda 315 Eur.
Priemer za dovolenku 1,768

Pri výpočte mzdy mi vypočíta rozdielny vymeriavaci základ u ZP ako v SP, v ZP je o niečo vyšší, neviem prečo? Nemôžte niekto nahodiť tieto údaje do programu a skúsiť ako to vypočíta vám? Bola by som rada.
pavla.p
05.02.10,07:13
Ahojte, mate niekto z vas zamestnanca na rodicovskej dovolenke? Ako ma spravne vyzerat vyplatny listok v MRP win? Ja mam na nom:

kalendarne dni vsetkych nemoci spolu
penazna pomoc v materstve - dni
priemer-dovolenka
k vyplate - 0

Je to tak spravne, mam tam aj zadavat zmluvny plat, napriek tomu, ze zamestnancovi nie je nic vyplacane?
Dakujem za radu.
V personalistike má tento zamestnanec zmluvný plat zadaný, zrejme je to jeho plat pred odchodom na MD, resp. rod.príspevok. Takže na výplatnom lístku Ti to zostane. Nevidím v tom žiadny problém. Je to zmluvný plat, nie je to úhr.príjmov.
Daggmar
05.02.10,07:43
Vyzerá to tak, že to RZD tam ešte nie je.

Mám verziu 6.20.003 a RZD tam už je ....
katka50
05.02.10,07:52
Mám verziu 6.20.003 a RZD tam už je ....
Aj ja mám verziu 6.20.003, ale pri spustení výpočtu RZD za r. 2009 mi vyhodí tabuľku, že RZD pre r. 2009 zatiaľ nie je k dispozícii.
Daggmar
05.02.10,07:54
Nemajú ešte zapracovanú zamestnaneckú premiu tak preto ... a majú čas, do 15.2. sa majú odovzdať len žiadosti o RZD ...
Tamila
05.02.10,07:56
Robili ste už niekto mzdy za 01/2010? Ja mám taký prípad, že:
Odpracované - 3 dni
Paragraf - 1 deň
Dovolenka - 3 dni
Od 14.1. PN-ka /DVZ 9,7253, vylúčené dni 0/
Základná mesačná mzda 315 Eur.
Priemer za dovolenku 1,768

Pri výpočte mzdy mi vypočíta rozdielny vymeriavaci základ u ZP ako v SP, v ZP je o niečo vyšší, neviem prečo? Nemôžte niekto nahodiť tieto údaje do programu a skúsiť ako to vypočíta vám? Bola by som rada.

Skúsila som to nahodiť a vyšlo mi ozaj ZP o pár centov vyšší VZ ako na SP.
Neviem zatiaľ prečo.
Tamila
05.02.10,08:22
Prepočítala som tie VZ a vyšlo mi, že do SP počíta skutočný VZ a do ZP je prepočítaný z minimálnej mzdy, nakoľko do ZP je od 1.1. stanovený minimálny VZ 307,70 a do SP je minimálny VZ 0.
MáriaPaM
05.02.10,08:55
Stiahla som verziu 6.20.004 a stále mi chýba Doklad o preddavkoch na zdravotné poistenie. A ten má termín do 7.2.
Andyke
05.02.10,09:11
Ale ten Doklad o predd. na zdrav.poist. už bol vo verzii 6.20.003 - ja som už vydávala zamestnancom.
Daj vystaviť komu potrebuješ a pozri na monitore vo výstupoch.
MáriaPaM
05.02.10,09:20
No aj ja som už vydávala, lebo termín tlačil, ale mýlilo ma že je stále len 2008.
Lebo ak sa aj nemení, zvyknú dať že "doklad...2006,7"
margaretka71
05.02.10,11:11
Prepočítala som tie VZ a vyšlo mi, že do SP počíta skutočný VZ a do ZP je prepočítaný z minimálnej mzdy, nakoľko do ZP je od 1.1. stanovený minimálny VZ 307,70 a do SP je minimálny VZ 0.

Ďakujem za odpoveď, skúšala som sa napasovať aj ja z výpočtom podľa minimálneho vymeriavacieho základu , ale nejako som sa nemohla k tej ich výške dopočítať, nevieš mi napísať ako k tej výške vymeriavacieho základu presne prišli?
Tamila
05.02.10,11:19
Mne to vyšlo presne, keď som počítala VZ na ZP:
(307,70 : 21 dni za január ) x 9 dní
Tých 9 dní = 3 odpracované, 1P, 3D, 2 SV.
margaretka71
05.02.10,11:36
Tak ešte raz ďakujem , už mi to je jasné. Prajem pekný deň.
Gabriella
09.02.10,18:11
Zdravím poraďáci, vie mi niekto poradiť, ako zadám do MRP WIN
odmenu pri životnom jubileu? Odvody sa z nej neplatia, len sa
zdaňuje. Keď to zadám cez mzdový číselník bez konkrétnej sumy,
tak mi to do mzdy zahrnie, ale ráta mi z toho aj odvody. Kde robím chybu?
Ďakujem za rady.
Zoltán Kovács
09.02.10,18:15
Zdravím poraďáci, vie mi niekto poradiť, ako zadám do MRP WIN
odmenu pri životnom jubileu? Odvody sa z nej neplatia, len sa
zdaňuje. Keď to zadám cez mzdový číselník bez konkrétnej sumy,
tak mi to do mzdy zahrnie, ale ráta mi z toho aj odvody. Kde robím chybu?
Ďakujem za rady.

Treba vytvoriť novú položku cez "Práca s číselníkom" do položiek príplatky. A zadefinovať ju tak, aby do VZ zdrav.post. a soc.poist. nevstupoval, len do základu dane.
Gabriella
11.02.10,08:36
Skúšala som. Položka tam je vytvorená "Odmena-prac.jub.-plná výška". Pri oprave položky som zaškrtla obe ponuky - teda sumarizovať položku v zostavách aj zobrazovať v páskach. Ale sú tam ešte ďalšie možnosti, kde je napevno zaškrtnuté "možno započítať do vymeriavacích základov" a to sa mi nedá odstrániť,
opraviť. Stále to ráta do vym.základov na poistné. Kde sa to dá zadefinovať, aby to nevstupovalo do základov?
Už to skúšam všelijako tretí deň. Ďakujem.
Tamila
11.02.10,08:44
Keď si tú položku v mzd,. číselníku rozklikneš, nájdeš tam vymeriavací základ, fajkami si vyberieš položky, ktoré idú do VZ a bez fajky, ktoré neidú.
Gabriella
11.02.10,09:07
Tá pôvodná položka v číselníku bola zamrznutá. Vytvorila som rovnanú novú a v tej sa už dalo nadefinovať neplatiť poistné.
Konečne!
Ešte raz ďakujem...
31Jankal
12.02.10,08:42
Ešte sme stále bez RZD za r.2009? Neviete náhodou kedy to aktualizujú?
halu
15.02.10,12:50
Už je to aktualizované, zatiaľ som to neskúšala.
Dav
15.02.10,13:16
Už je to aktualizované, zatiaľ som to neskúšala.
Odskúšala som - pri Žiadosti hlási chybu, ale urobí zúčtovanie v poriadku. Ešte idem pre istotu prepočítať, či dôjdem k rovnakému číslu ako program.
pajbelko
15.02.10,18:37
Dobry den, pri aktualizacii som neurobila prevod zdravotnych poistovni, neviete ako sa to spusta niekde priamo v programe? Pri robeni miezd za januar mi totiz vypocitava poistne do povodnych poistovni :(. Taktiez mi robi vystupy na povodne vykazy. Dakujem za pomoc.
Lenka1979
15.02.10,18:39
Dobry den, pri aktualizacii som neurobila prevod zdravotnych poistovni, neviete ako sa to spusta niekde priamo v programe? Pri robeni miezd za januar mi totiz vypocitava poistne do povodnych poistovni :(. Taktiez mi robi vystupy na povodne vykazy. Dakujem za pomoc.

Máš mzdy cez Win alebo DOS?
pajbelko
15.02.10,18:41
Máš mzdy cez Win alebo DOS?

WIN
Daggmar
15.02.10,19:19
Dobry den, pri aktualizacii som neurobila prevod zdravotnych poistovni, neviete ako sa to spusta niekde priamo v programe? Pri robeni miezd za januar mi totiz vypocitava poistne do povodnych poistovni :(. Taktiez mi robi vystupy na povodne vykazy. Dakujem za pomoc.

Musíš ručne priamo v prac. pomeroch zamestnancov - ideš do poistné - otvoríš zdravotné a musíš k 12/2009 ukončiť poistné v napr. SZP a nahodiť nové od 01/2010 ako napr. VSZP. A tak isto aj pri Apollo, za každého zamestnanca zvlasť.
lenkak
15.02.10,20:23
Dá sa to aj takto jednoduchšie:
nastavíš sa na pracovné pomery- pôjdeš na agenda- legislatívne zmeny- a spodný riadok nastavenie od 01/2010
Spustí sa ten istý sprievodca.
Bavi
16.02.10,07:00
Odskúšala som - pri Žiadosti hlási chybu, ale urobí zúčtovanie v poriadku. Ešte idem pre istotu prepočítať, či dôjdem k rovnakému číslu ako program.

Mám zamestnanca s príjmom 2667,68 a odvodmi 355,08. V RZD mu nedá zamestnaneckú prémiu, aj keď v žiadosti som ju zaškrtla. Nevieš mi, prosím, poradiť prečo? Podmienky má splnené. Je potrebné ešte niečo urobiť? ZD v RZD program vykazuje 0, pričom by mal byť 3072,96 EUR. Vopred ďakujem za rady!:confused:
halu
16.02.10,07:08
Ja mám podobný prípad, ale mne dá ZD na uplatnenie nezamestnaneckej prémie 3692,40 Eur a zamestnaneckú prémiu 157,04 Eur.
Vlastas
16.02.10,07:51
Mám iný problém pri RZD. Študent ktorý pracoval 6-8/09 mi priniesol žiadosť na vykonanie RZD. Ale nedá sa mi zadať žiadosť v MRP WIN. Pri postupe:
Výpočet-dane-žiadosť mi vyskočia len zamestnanci k 31.12.09 a spätne sa mi žiadosť nedá /alebo to neviem/vyhotoviť. Pri výpočet-dane-RZD sa mi zobrazia všetci zamestnanci v roku 2009, ale keďže nemá tento zamestnanec vystavenú
v programe žiadosť - výpočet mi program nevykoná. PROSÍM PORAĎTE.
katka50
16.02.10,07:54
Mám iný problém pri RZD. Študent ktorý pracoval 6-8/09 mi priniesol žiadosť na vykonanie RZD. Ale nedá sa mi zadať žiadosť v MRP WIN. Pri postupe:
Výpočet-dane-žiadosť mi vyskočia len zamestnanci k 31.12.09 a spätne sa mi žiadosť nedá /alebo to neviem/vyhotoviť. Pri výpočet-dane-RZD sa mi zobrazia všetci zamestnanci v roku 2009, ale keďže nemá tento zamestnanec vystavenú
v programe žiadosť - výpočet mi program nevykoná. PROSÍM PORAĎTE.
V hornej časti je filter. Odklikni filner vypnutý a zobrazia sa všetci zamestnanci a vytlač Žiadosť z programu.
Daggmar
16.02.10,07:57
Mám iný problém pri RZD. Študent ktorý pracoval 6-8/09 mi priniesol žiadosť na vykonanie RZD. Ale nedá sa mi zadať žiadosť v MRP WIN. Pri postupe:
Výpočet-dane-žiadosť mi vyskočia len zamestnanci k 31.12.09 a spätne sa mi žiadosť nedá /alebo to neviem/vyhotoviť. Pri výpočet-dane-RZD sa mi zobrazia všetci zamestnanci v roku 2009, ale keďže nemá tento zamestnanec vystavenú
v programe žiadosť - výpočet mi program nevykoná. PROSÍM PORAĎTE.

Musíš nahodiť jeho žiadosť o RZD do programu a potom to pojde. Dáš výpočet - dane - žiadosť.
Vlastas
16.02.10,09:06
V hornej časti je filter. Odklikni filner vypnutý a zobrazia sa všetci zamestnanci a vytlač Žiadosť z programu.

Výborne, funguje. Už je to v poriadku. Dík
Bavi
16.02.10,09:18
Mám zamestnanca s príjmom 2667,68 a odvodmi 355,08. V RZD mu nedá zamestnaneckú prémiu, aj keď v žiadosti som ju zaškrtla. Nevieš mi, prosím, poradiť prečo? Podmienky má splnené. Je potrebné ešte niečo urobiť? ZD v RZD program vykazuje 0, pričom by mal byť 3072,96 EUR. Vopred ďakujem za rady!:confused:
Vie niekto pomôcť?:mee:
31Jankal
16.02.10,09:21
Dobrý den akurát som si stiahla aktualizáciu a chcela som si povytláčať RZD po novom, ale stále mi vyhadzuje pri výpočte, že je to už vyrátané. Ale ja som to rátala ešte pred aktualizáciou aj som to uložila a teraz to neviem opraviť. Poradte mi prosím
31Jankal
16.02.10,09:31
Dobrý den akurát som si stiahla aktualizáciu a chcela som si povytláčať RZD po novom, ale stále mi vyhadzuje pri výpočte, že je to už vyrátané. Ale ja som to rátala ešte pred aktualizáciou aj som to uložila a teraz to neviem opraviť. Poradte mi prosím
Ešte k tomu:
Ked si dám výpočet-dane- žiadosť o vykonanie zúčtovania, a ked kliknem na určitého človeka tak mi vyhodí existuje zúčtoavnie dane, žiadosť nemôžno upravovať.
A ked si dám výpočet - dane - RZD a ked kliknem na určitého človeka tak mi vyhodí zamestnanec nepožiadal o vykonanie zúčtovania, chcete sa prepnúť do agendy - výpočet dane - žiadosť o vykonanie ........
a takto stále dookola
Daggmar
16.02.10,09:38
Ešte k tomu:
Ked si dám výpočet-dane- žiadosť o vykonanie zúčtovania, a ked kliknem na určitého človeka tak mi vyhodí existuje zúčtoavnie dane, žiadosť nemôžno upravovať.
A ked si dám výpočet - dane - RZD a ked kliknem na určitého človeka tak mi vyhodí zamestnanec nepožiadal o vykonanie zúčtovania, chcete sa prepnúť do agendy - výpočet dane - žiadosť o vykonanie ........
a takto stále dookola

Musíš zrušiť vyúčtovanie dane a potom môžeš robiť opravy v žiadosti a znovu urobiť nanovo výpočet RZD.
Ano - chcete sa prepnúť do agendy - výpočet dane - žiadosť o RZD / treba ju tam aj uložiť.
katka50
16.02.10,09:55
Vie niekto pomôcť?:mee:
A nieje to dôchodca ?
MáriaPaM
16.02.10,09:55
No tak sme sa predsa dočkali aj aktuálneho dokladu o výške príjmu a preddavkoch na poistné za rok 2009. Škoda že po termíne. Aspoň že už naťahuje správne úhrn preddavkov na poistné zamestnávateľa.
31Jankal
16.02.10,10:01
Musíš zrušiť vyúčtovanie dane a potom môžeš robiť opravy v žiadosti a znovu urobiť nanovo výpočet RZD.
Ano - chcete sa prepnúť do agendy - výpočet dane - žiadosť o RZD / treba ju tam aj uložiť.
cez to áno mi to nejde, ukáže mi to zase dookola to isté že už existuje zúčtovanie dane, atd
Daggmar
16.02.10,10:03
Musiš dať najprv zmazať pôvodné vyúčtovanie dane u toho konkrétneho zamestnanca.
31Jankal
16.02.10,11:28
a to ako vymažem, prosím o postup dakujem
heja3
16.02.10,11:29
Mne to nejak čudne vypočítava zam.prémiu.Veď posúďte:
Príjmy: 4471,16
Poistné: 597,11 rozdiel 3874,05
Zam prémia by mala byť: 4025,70-3874,05=151,65*19%=28,82 a mne to stále hádže 28,91 - čím to môže byť?
sysula
16.02.10,11:30
a to ako vymažem, prosím o postup dakujem

Výpočet - Dane - Ročné zúčtovanie dane - Kliknúť pravým tlačidlom na ZC a dať vymazať. ;)
Daggmar
16.02.10,11:32
a to ako vymažem, prosím o postup dakujem

Ročné zúčtovanie dane - postaviš sa na konkretneho zamestnanca - hore v lište máš znamienko - /minus/ na to klikneš a dáš áno.
31Jankal
16.02.10,12:08
Problém. Nenačítava ZP, podmienky uplatnenia nemám zaškrnuté v RZD ani počet mesiacov, čo som vôbec v žiadosti nenašla.
Dav
17.02.10,05:45
Problém. Nenačítava ZP, podmienky uplatnenia nemám zaškrnuté v RZD ani počet mesiacov, čo som vôbec v žiadosti nenašla.
Bola vydaná nová verzia miezd ( dnes ráno alebo včera večer), skús ju nainštalovať.
heja3
17.02.10,06:41
Mne to nejak čudne vypočítava zam.prémiu.Veď posúďte:
Príjmy: 4471,16
Poistné: 597,11 rozdiel 3874,05
Zam prémia by mala byť: 4025,70-3874,05=151,65*19%=28,82 a mne to stále hádže 28,91 - čím to môže byť?

Dnes už je to v poriadku - aktualizácia, ale skontrolujte si to.
31Jankal
17.02.10,07:19
Problém. Nenačítava ZP, podmienky uplatnenia nemám zaškrnuté v RZD ani počet mesiacov, čo som vôbec v žiadosti nenašla.
Stále mi to isté robí, vôbec nič sa nezmenilo, čo zle robím? Ako ste na tom vy?
Bavi
17.02.10,07:22
Dnes už je to v poriadku - aktualizácia, ale skontrolujte si to.
Myslím si, že nie je. Pozrite sa aké čísla to vykazuje!!!
Toto je report po výpočte da ne v RZD v MRP
Zamestnanec požiadal o zamestnaneckú prémiu
Bol v prac. pomere aspoň 6 mesiacov: áno
Dosiahol príjem aspoň 6-nás. min. mzdy: áno
Splnil ďalšie podmienky: áno
Splnil všetky podmienky: áno

Počet mesiacov = 12
Pre výpočet sa použije 12-násobok min. mzdy: 3*692,40 €
Základ dane pre určenie zamest. prémie = 3*199,20 €
Rozdiel nezdan. časti a základu dane = 826,50 €
Vypočítaná daň = 157,04 €
Zamestnanecká prémia = Počet mesiacov x Vypočítaná daň / 12
Zamestnanecká prémia = 12 x 157,04 / 12
Zamestnanecká prémia po zaokrúhlení = 157,04 €

Výsledný preplatok/nedoplatok vrátane daňového bonusu a zamest. prémie = 157,04 €
31Jankal
17.02.10,07:30
mne nenačítava ani mesiace ani ZP? iba preddavkovú dan
Bavi
17.02.10,07:32
Tento mail som poslala do MRP včera a napriek tomu to urobili takto.Neviem?
"Dobrý deň,

po zadaní výpočtu dane mi zamestnanecká prémia naskočila v RZD. Je tam však chybne uvedená suma ZD v r. 07, ktorá má byť 3.072,96 a NIE 3.546 EUR



http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/tlaciva_danovych_priznani/data/zuctovanie2009.pdf



3) Uvádza sa základ dane z riadku 01, ak je najmenej vo výške 12 – násobku minimálnej mzdy a zároveň nižší ako nezdaniteľná časť
základu dane na daňovníka podľa § 11 v znení § 52g zákona. Ak je základ dane z riadku 01 nižší ako suma 12 - násobku minimálnej
mzdy a súčasne najmenej vo výške 6 - násobku minimálnej mzdy, uvádza sa základ dane zo sumy 12 - násobku minimálnej mzdy.

Pomôcka na zdaňovacie obdobie roku 2009:
NČZD na daňovníka podľa § 11 ods. 2 písm. a) v znení § 52g ods. 1 písm. a) bodu 1 zákona = 4 025,70 €
6 - násobok minimálnej mzdy = 1 773 €
12 - násobok minimálnej mzdy = 3 546 €
Základ dane pri sume 12-násobku minimálnej mzdy = 3 072,96 €
Max. výška zamestnaneckej prémie = 181,03 €"
Bavi
17.02.10,07:33
mne nenačítava ani mesiace ani ZP? iba preddavkovú dan
Zadaj si vpravo hore Výpočet dane
Daggmar
17.02.10,07:37
mne nenačítava ani mesiace ani ZP? iba preddavkovú dan

ZP som ešte nerobila, ale klasické RZD bez ZP ano a všetko bolo v poriadku.
Bavi
17.02.10,07:37
no a JE TO!!!
Už mi naskočili dobré čísla:
Zamestnanec požiadal o zamestnaneckú prémiu
Bol v prac. pomere aspoň 6 mesiacov: áno
Dosiahol príjem aspoň 6-nás. min. mzdy: áno
Splnil ďalšie podmienky: áno
Splnil všetky podmienky: áno
Počet mesiacov = 12
Pre výpočet sa použije 12-násobok min. mzdy: 3 546,00 €
Základ dane pre určenie zamest. prémie = 3 072,96 €
Rozdiel nezdan. časti a základu dane = 952,74 €
Vypočítaná daň = 181,02 €
Zamestnanecká prémia = Počet mesiacov x Vypočítaná daň / 12
Zamestnanecká prémia = 12 x 181,02 / 12
Zamestnanecká prémia po zaokrúhlení = 181,03 €
Výsledný preplatok/nedoplatok vrátane daňového bonusu a zamest. prémie = 181,03 €:):):):):)
31Jankal
17.02.10,07:54
Zadaj si vpravo hore Výpočet dane
dakujem už mi to zobralo, idem to ešte manuálne prepočítať.
31Jankal
18.02.10,10:24
Už som si to aj uložila, všetko a išla som len tak naoko vyskúšať urobiť mzdu za január a nezobralo mi ani ZP ani vrátený preplatok na dani. Treba to urobiť manuálne?
Tamila
18.02.10,10:29
V mzde - agenda - načítať ročné zúčtovanie dane.
pingino
18.02.10,21:14
Myslím si, že nie je. Pozrite sa aké čísla to vykazuje!!!
Toto je report po výpočte da ne v RZD v MRP
...
Pre výpočet sa použije 12-násobok min. mzdy: 3*692,40 €


3692,40 / 12 = 307,70 Eur
Bavi zrejme si pocital uz rocne zuctovanie dane za rok 2010
Tamila
19.02.10,08:10
Už som si to aj uložila, všetko a išla som len tak naoko vyskúšať urobiť mzdu za január a nezobralo mi ani ZP ani vrátený preplatok na dani. Treba to urobiť manuálne?
Ešte ma napadla jedna možnosť načítania RZD do mzdy. Otvoríš výpočet RZD, agenda - načítanie roč. zúčt. dane do mzdy - výber - všetci, označení, alebo aktuálny zamestnanec.
Dav
19.02.10,08:13
Ešte ma napadla jedna možnosť načítania RZD do mzdy. Otvoríš výpočet RZD, agenda - načítanie roč. zúčt. dane do mzdy - výber - všetci, označení, alebo aktuálny zamestnanec.
Nastavenie obdobia december 2009, aktuálna verzia, žiadosť o vykonanie RZ, výpočet RZ
Zuzy
19.02.10,10:11
Dobrý deň prajem, prosím Vás všimol to niekto, že MRP DOS nedobre vypočíta zamestnaneckú prémiu? Zamestnanec má základ dane 3471,41 EUR-, odp. pol. 4025,70 pri tomto by mal zamestnanec dostať ZP 105,32 a program počíta 181,03. Čo na to poviete?
Zuzy
19.02.10,11:16
Dobrý deň prajem, prosím Vás všimol to niekto, že MRP DOS nedobre vypočíta zamestnaneckú prémiu? Zamestnanec má základ dane 3471,41 EUR-, odp. pol. 4025,70 pri tomto by mal zamestnanec dostať ZP 105,32 a program počíta 181,03. Čo na to poviete?

Prosím Vás, nikto nerobí v MRP DOS?
vema
20.02.10,13:23
Ešte ma napadla jedna možnosť načítania RZD do mzdy. Otvoríš výpočet RZD, agenda - načítanie roč. zúčt. dane do mzdy - výber - všetci, označení, alebo aktuálny zamestnanec.
Prosm Vás a v DOSE ako načítam ročné vyučtovanie do výplat?
Zuzy
21.02.10,10:01
Prosm Vás a v DOSE ako načítam ročné vyučtovanie do výplat?

A program ti dobre vypočíta tú zam. prémiu?
Tamila
22.02.10,07:37
Prosm Vás a v DOSE ako načítam ročné vyučtovanie do výplat?

Už dlho robím vo WIN, ale kedysi sa RZD v DOSe robilo: otvoriť mzdu - paramentre výpočtu - načítať RZD.
vema
22.02.10,10:57
Už dlho robím vo WIN, ale kedysi sa RZD v DOSe robilo: otvoriť mzdu - paramentre výpočtu - načítať RZD.
Tamila ďakujem, už som na to prišla, trochu som sa potrápila, ale podarilo sa.:)
Gabriella
25.02.10,08:57
Prosím vás, kde sa v MRP WIN v mzdách dajú aktualizovať adresy
zdravotných poisťovní a čísla účtov?
lenkak
25.02.10,09:00
Číselníky-mzdový-práca so mzdovým číselníkom-poistné- klikni na konkrétnu poisťovňu a tam dopíš potrebné údaje.
Gabriella
25.02.10,09:16
Ďakujem...mám to.
halu
04.03.10,08:40
Potrebovala by som poradiť, zamestnancovi zrážam DDS a zrazenú čiastku mi neťahá do potvrdenia o zdaniteľnej mzde. Pracujem v MRP WIN.
Anja111
04.03.10,09:00
Urobila som RZD (http://) bývalému zamestnancovi. TPP ukončil 30.6.2009 a odvtedy bol na UP, takže požiadal o RZD (http://)... Má nárok na vyplatenie zamestnaneckej prémie, ale neviem ako to dostať do mzdy... Program (MRP WIN) ma nepustí urobiť výpočet mzdy, lebo zamestnanec nie je v PP... Keď dám načítať z RZD (http://), tak mu to načíta, ale nie k výplate... Nezahrnie to ani do Výplatnice miezd...
Alebo to musíme vyplatiť len na základe RZD (http://) cez PPD?
Prosím, poraďte mi. Vopred ďakujem.
lenkak
04.03.10,09:17
Načítala si mu RZD do mzdy?
Máš odznačené vystavovať mzdu zamestnancom v stave?
Anja111
04.03.10,09:20
Načítala si mu RZD do mzdy?
Máš odznačené vystavovať mzdu zamestnancom v stave?
Áno, načítala...
A to je kde, že "vystavovať mzdu zamestnancom v stave"?
lenkak
04.03.10,09:22
Nastavenie - program - Spoločné nastavenie - tam to nájdeš
Anja111
04.03.10,09:23
Moc, moc ďakujem. Idem to vyskúšať.