Matko82
15.04.09,12:51
pekný den všetkým chcel by som poprosit nejaku milú osobu, čo jej nerobí problém preložit par viet do AJ,s prekladom mojho abstraktu k diplomovke. Je to len par viet tak by som bol velmi vdačný ak by mi s tým niekto pomohol...DAKUJEM...

ABSTRAKT

Práca sa zaoberá základným teoretickým vyčlenením pojmov práca, trh práce, nezamestnanosť, a vplyvu nezamestnanosti na rôzne skupiny obyvateľstva ako aj na ekonomiku daného regiónu. Podrobnejšie spracováva vývoj nezamestnanosti na základe jednotlivých štruktúr nezamestnanosti na úrovni Slovenskej republiky a Prešovského kraja s dorazom na vývoj nezamestnanosti v okrese Poprad v období rokov 2001-2008.

Kľúčové slová: Práca, trh práce, nezamestnanosť, miera nezamestnanosti, štatistka, rizikové skupiny, okres Poprad, demografia, Úrad práce...
Chobot
15.04.09,14:18
pekný den všetkým chcel by som poprosit nejaku milú osobu, čo jej nerobí problém preložit par viet do AJ,s prekladom mojho abstraktu k diplomovke. Je to len par viet tak by som bol velmi vdačný ak by mi s tým niekto pomohol...DAKUJEM...

ABSTRAKT

Práca sa zaoberá základným teoretickým vyčlenením pojmov práca, trh práce, nezamestnanosť, a vplyvu nezamestnanosti na rôzne skupiny obyvateľstva ako aj na ekonomiku daného regiónu. Podrobnejšie spracováva vývoj nezamestnanosti na základe jednotlivých štruktúr nezamestnanosti na úrovni Slovenskej republiky a Prešovského kraja s dorazom na vývoj nezamestnanosti v okrese Poprad v období rokov 2001-2008.

Kľúčové slová: Práca, trh práce, nezamestnanosť, miera nezamestnanosti, štatistka, rizikové skupiny, okres Poprad, demografia, Úrad práce...

The thesis is concerning the basic theoretical definition of the work, labour market, unemployment and about the influence of the unemployment on the various group of citizens as well as on the economy of the relevant region. It presents in details the evolution of the unemployment based on the particular structures of unemployment abreast of SLovak Republic and the Prešov Region with stress to the evolution of unemployment in the district of Poprad in the years 2001-2008.

Keywords: Work, labour market, unemployment, rate of unemployment, statistics, risk groups, district of Poprad, demography, Labour Office,..
kyky
18.04.09,12:28
Dobrý deň. chcela by som sa opýtať takto virtuálne, či by bol niekto ochotný preložiť abstrakt do angličtiny. vopred ďakujem :)

Abstrakt

Cieľom práce je posúdiť vplyv sociálneho prostredia na rozvoj osobnosti dieťaťa. Práca hodnotí jednotlivé aspekty rodiny ako jej funkcie, výchovu, starostlivosť a prostredie v rodine. Obsahuje teoretické zdôvodnenia vplyvu školy na vývoj dieťaťa a v neposlednom rade dopad sledovania televízie. Vo výskumnej časti sa zameriava na analýzu rodiny a činnosti spojené s dieťaťom, ktorá je vykonaná formou dotazníka. Záver práce je poukázaním na kladný prístup k dieťaťu a to nielen v spoločnom trávení voľného času.
Chobot
19.04.09,21:07
Dobrý deň. chcela by som sa opýtať takto virtuálne, či by bol niekto ochotný preložiť abstrakt do angličtiny. vopred ďakujem :)

Abstrakt

Cieľom práce je posúdiť vplyv sociálneho prostredia na rozvoj osobnosti dieťaťa. Práca hodnotí jednotlivé aspekty rodiny ako jej funkcie, výchovu, starostlivosť a prostredie v rodine. Obsahuje teoretické zdôvodnenia vplyvu školy na vývoj dieťaťa a v neposlednom rade dopad sledovania televízie. Vo výskumnej časti sa zameriava na analýzu rodiny a činnosti spojené s dieťaťom, ktorá je vykonaná formou dotazníka. Záver práce je poukázaním na kladný prístup k dieťaťu a to nielen v spoločnom trávení voľného času.

Ak ešte nie je neskoro, tak tu je:

The aim of my thesis is to evaluate the influence of the social environment on the development of the child’s personality. The thesis describes the particular aspects of the family as it’s functions, education, child care and setting in the family. It contains theoretical substantiation of the influence of the school on child’s development as well as influence of watching TV. In the research part the thesis is focused on analysis of the family and of the activities connected with child that is realized in the form of questionnaire. The conclusion of the thesis shows the positive access to the child not only spending the free time together.