clare11
15.04.09,14:33
Na kedy sa plánuje zmena daňového bonusu v roku 2009. Viem, že momentálne od 1.1. 2009 je 19,32€.
veronikasad
15.04.09,12:35
Na kedy sa plánuje zmena daňového bonusu v roku 2009. Viem, že momentálne od 1.1. 2009 je 19,32€.
Zmena výšky DB súvisí so zmenou životného minima - od 1.7.2009
clare11
15.04.09,13:39
Ďakujem:).
maska2
17.04.09,10:31
Zmena výšky DB súvisí so zmenou životného minima - od 1.7.2009
Ahojte poraďáci.Môžete mi poradiť? Poberám DB mesačne , som zamestnaná.Môžem vo Vyhlásení podpísať zmenu, že ho nechcem teraz dostávať , ale v ročnom zúčtovaní si ho vyberiem celý? Musím ho brať mesačne / vychádza mi príjem/? Káže tak zákon? Ďakujem, Andrea:confused:
mzdarka renca
17.04.09,10:35
Ahojte poraďáci.Môžete mi poradiť? Poberám DB mesačne , som zamestnaná.Môžem vo Vyhlásení podpísať zmenu, že ho nechcem teraz dostávať , ale v ročnom zúčtovaní si ho vyberiem celý? Musím ho brať mesačne / vychádza mi príjem/? Káže tak zákon? Ďakujem, Andrea:confused:

Je to len a len na tvojom rozhodnutí, či ho budeš poberať mesačne, alebo si ho pri RZD uplatníš celý naraz.
maska2
17.04.09,10:36
Ďakujem za radu a názor.Andrea
piškotka
21.04.09,05:23
Ahojte. Viete mi prosím Vás povedať, či je vyplácanie DB obmedzené počtom detí? Mám jedného zamestnanca a ten ich má 7. Môže poberať bonus na všetky???????
drobeceva
21.04.09,05:51
Ahojte. Viete mi prosím Vás povedať, či je vyplácanie DB obmedzené počtom detí? Mám jedného zamestnanca a ten ich má 7. Môže poberať bonus na všetky???????
Počet detí nie je obmedzený. Ak spĺňa všetky ostatné podmienky, tak môže brať na všetky. Ja mám z-ca, čo má 6 detí.
katka50
21.04.09,05:51
Ahojte. Viete mi prosím Vás povedať, či je vyplácanie DB obmedzené počtom detí? Mám jedného zamestnanca a ten ich má 7. Môže poberať bonus na všetky???????
DB nie je obmedzený počtom detí. Pri splnení ostatných podmienok má nárok na DB na všetky deti.
piškotka
21.04.09,05:53
Ďakujem Vám za rýchlu odpoveď.
veronikasad
21.04.09,05:55
Ahojte poraďáci.Môžete mi poradiť? Poberám DB mesačne , som zamestnaná.Môžem vo Vyhlásení podpísať zmenu, že ho nechcem teraz dostávať , ale v ročnom zúčtovaní si ho vyberiem celý? Musím ho brať mesačne / vychádza mi príjem/? Káže tak zákon? Ďakujem, Andrea:confused:
Môžeš si uplatniť DB aj v RZD. V prípade, že by sa vyskytla dlhodobejšia PN-ka a nesplníš podmienku príjmu vo výške 6-násobku min.mzdy, nárok na DB ti nevznikne. Ak sa však vypláca mesačne, vyplatený DB sa nevracia. Ak už máš podmienku 6-násobku min.mzdy splnenú - nie je problém.
tttt
21.04.09,13:03
Ak som zamestnancovi omylom neuplatnila dan. bonus, aj ked splnil podmienky, mozem ho doplatit nasledujuci mesiac 2x (aky predpis v tom brani?), alebo musim pockat na rocne zuctovanie? Dakujem.
bazalka
22.04.09,07:47
rada by som sa opýtala či zamestnanec musí každým rokom žiadať Z-teľa o DB formou žiadosti. Ďakujem
drobeceva
22.04.09,08:16
rada by som sa opýtala či zamestnanec musí každým rokom žiadať Z-teľa o DB formou žiadosti. Ďakujem
stačí, ak Ti každý rok predloží potvrdenie o návšteve školy
Tweety
22.04.09,08:18
rada by som sa opýtala či zamestnanec musí každým rokom žiadať Z-teľa o DB formou žiadosti. Ďakujem
Nie, nemusí, ak nenastali zmeny, na prísl. rok to podpíše vo Vyhlásení a hotovo. Ak je to dieťa už po skončení povinnej školskej dochádzky, každoročne donesie potvrdenie o návšteve školy a tým je nárok na DB preukázaný.
mzdarka renca
22.04.09,11:43
Ak som zamestnancovi omylom neuplatnila dan. bonus, aj ked splnil podmienky, mozem ho doplatit nasledujuci mesiac 2x (aky predpis v tom brani?), alebo musim pockat na rocne zuctovanie? Dakujem.

Nemôžeš doplatiť zamestnancovi DB, ak nebol z nejakých dôvodov uplatnený v predchádzajúcom mesiaci. Doplatí sa pri RZD za rok 2009.
bazalka
22.04.09,12:02
Nie, nemusí, ak nenastali zmeny, na prísl. rok to podpíše vo Vyhlásení a hotovo. Ak je to dieťa už po skončení povinnej školskej dochádzky, každoročne donesie potvrdenie o návšteve školy a tým je nárok na DB preukázaný.
vďaka :o))
tttt
23.04.09,08:56
Nemôžeš doplatiť zamestnancovi DB, ak nebol z nejakých dôvodov uplatnený v predchádzajúcom mesiaci. Doplatí sa pri RZD za rok 2009.
Tiez si myslim, ze nemozem. ale okolite mzdarky, aj konzultantka v softipe mi vravi, ze mozem. Mas takuto skusenost konzultovanu s DU?
Dakujem
veronikasad
23.04.09,08:59
Tiez si myslim, ze nemozem. ale okolite mzdarky, aj konzultantka v softipe mi vravi, ze mozem. Mas takuto skusenost konzultovanu s DU?
Dakujem
Bolo by to možné iba opravou výplaty za daný mesiac - ak sa ti dá do neho ešte vstúpiť /nemáš ho uzatvorený/. Tým sa ti ale zmení aj prevodný príkaz na daň.
mzdarka renca
23.04.09,09:09
Tiez si myslim, ze nemozem. ale okolite mzdarky, aj konzultantka v softipe mi vravi, ze mozem. Mas takuto skusenost konzultovanu s DU?
Dakujem
Aj ja mám Softip a možné to je len vtedy, ak opravíš jeho mzdu v predchádzajúcom mesiaci. Je to dosť komplikované, ale na hotline ti poradia, alebo ti poradí ako na to aj tvoja konzultantka.
janka.jana1
23.04.09,11:03
Ahojte.

Prosím vás, ja by som sa chcela spýtať.

Zamestnankyňa poberá daňový bonus na dcéru, dcéra normálne študuje, ale sa jej v týchto dňoch narodilo bábätko, je slobodná mamička.

Zamestnankyňa na túto svoju dcéru aj naďalej normálne poberá daňový bonus, nemá to žiadny vplyv???

Dakujem.
veronikasad
23.04.09,11:49
Ahojte.

Prosím vás, ja by som sa chcela spýtať.

Zamestnankyňa poberá daňový bonus na dcéru, dcéra normálne študuje, ale sa jej v týchto dňoch narodilo bábätko, je slobodná mamička.

Zamestnankyňa na túto svoju dcéru aj naďalej normálne poberá daňový bonus, nemá to žiadny vplyv???

Dakujem.
nemá prerušené štúdium ? Alebo neprešla na externé ? Nárok na DB má len pri dennom štúdiu