ZuzulkaB
13.07.05,07:27
Zdravím Vás. Môj problém je nasledovný: ak je študent VŠ zamestnaný na 2 mesiace - klasická pracovná zmluva, je povinný vstúpiť do II. piliera dôchodkového systému? Ďakujem...
Jozef Mihál
13.07.05,05:44
Môj predošlý súhlas súvisel s príspevkom, ktorý tu bol do 8.32, odvolávam ho...

Keďže tento študent ešte zažil obdobie, kedy za neho platil dôchodkové poistenie štát, nemusí ísť povinne do II.piliera.
ZuzulkaB
13.07.05,05:46
Ospravedlňujem sa, uložila som to skôr, ako som napíslala svoj problém....
Jana Acsová
13.07.05,05:48
Môj predošlý súhlas súvisel s príspevkom, ktorý tu bol do 8.32, odvolávam ho...
Tak, kvôli týmto dôvodom by naozaj bolo dobré uvažovať o zavedení "storno súhlasu".
ZuzulkaB
13.07.05,05:49
Môj predošlý súhlas súvisel s príspevkom, ktorý tu bol do 8.32, odvolávam ho...

Keďže tento študent ešte zažil obdobie, kedy za neho platil dôchodkové poistenie štát, nemusí ísť povinne do II.piliera. Študentom bude ešte do roku 2008. Takže je to bez povinnosti vstúpiť do 2. piliera...
ZuzulkaB
25.07.05,06:00
Este raz ta ista otazka, polozena trochu inak:
Ak študent VŠ v období možnosti vstupu do II. piliera dôchod. poistenia, od 01. 01. 2005 do 30. 06. 2006, pracoval dva mesiace na riadnu pracovnú zmluvu (nie dohodu o vykonaní práce), má možnosť vstupiť do II. piliera len počas týchto dvoch mesiacov alebo to bude môcť urobiť ešte aj po skončení VŠ, teda po 30. 06. 2006?
Dakujem Vam za odpoved!
bea
25.07.05,07:33
Zrejme si aj Katuška, ktorá včera dávala tú istú otázku?! Tam sa Ťa k tomu už niečo endrju pýtal a zrejme by Ti aj rád odpovedal, tak skús tam pokračovať.
Vráť sa k tomuto linku: http://www.porada.sk/showthread.php?t=11325
ZuzulkaB
25.07.05,08:00
Prepacte, ale Katuska nejak spanikarila. Je to moja priatelka a nevidela svoj prispevok - je uplne nova, tak ma poprosila, ci by som sa jej na to nespytala este raz...
Janca
25.07.05,08:02
Nadväzujem na príspevok č. 4 ...... za úvahu by stála aj tá možnosť, že akonáhle niekto vyjadrí SÚHLAS s určitým príspevok, mala by sa zablokovať možnosť ÚPRAVA tohoto príspevku, nakoľko tam môže dôjsť k veľmi zavádzajúcim informáciam a to tak, že sa znenie príspevku (hoci aj nechtiac, alebo sabotovaním) premení na "totálnu blbosť" a pod ním budú tak vieryhodné mená ako je napr. .... Vy všetci, ktorí ste ochotní nezištne deň čo deň darovať svoje KNOW HOW a dobré rady.
Bionda
26.07.05,11:14
Janča práveže ten citát o tom mýlení je namierený na to, aby si sa opravovala a myslím si ako Ty , že práve tým sa stratí podstata a kontinuita náväznosti na jednotlivé príspevky... nuž ale...