kinimod
15.04.09,13:45
Ako SZČO, fyzická osoba podnikateľ už odvádzam poistné do svojej zdravotnej poisťovne.

Založil som s. r. o., som jediný spoločník, konateľ, štatutárny orgán. Ako mám v tomto prípade odvádzať poistné?

Dočítal som sa niekde, že odvádzať by som mal "duplicitne", teda aj ako SZČO, aj ako konateľ.

Ďakujem
macula
15.04.09,11:54
Ako SZČO, fyzická osoba podnikateľ už odvádzam poistné do svojej zdravotnej poisťovne.

Založil som s. r. o., som jediný spoločník, konateľ, štatutárny orgán. Ako mám v tomto prípade odvádzať poistné?

Dočítal som sa niekde, že odvádzať by som mal "duplicitne", teda aj ako SZČO, aj ako konateľ.

Ďakujem

Myslím si, že keď si platíš odvody ako SZČO a v s.r.o. si konateľom a nepoberáš žiadny príjem, tak odvody nemusíš odvádzať. Ak si vyplatíš odmenu, tak z tej sa odvody odvádzajú.
kinimod
15.04.09,12:12
Môžem teda ako SZČO vystavovať faktúry vlastnej spoločnosti a vyhnúť sa tým duplicitnému plateniu odvodov?
kinimod
16.04.09,13:16
UP
Lianka
04.05.09,10:48
Nevidim ziadnu priamu suvislost medzi fakturaciou SZCO vlastnej s.r.o. a odvodmi do ZP. Ako SZCO (bez pracovneho pomeru inde) si musis platit ZP.

Je to tak, ako pisala macula vyssie.
Klára2
27.05.09,13:03
Pozor ale, ak konateľ faktúruje svojej sro ako živnostník za niečo, čo má v činnostiach aj s.r.o., kontrola z DÚ to bude považovať za závislú prácu!!!
Lianka
27.05.09,13:09
Pozor ale, ak konateľ faktúruje svojej sro ako živnostník za niečo, čo má v činnostiach aj s.r.o., kontrola z DÚ to bude považovať za závislú prácu!!!

Toto mas odkial?