trisestri
15.04.09,14:06
Dobrý den-poprosím o radu,nakolko neviem vyhrabat z netu prislušná zakony.V Kauflande som platil bankovkou ktorú som vybral z bankomatu a ktorej v hornom rohu chybal cca 2mm kúsok,pokladnička my ju odmietla prevziat z tým že sa nesmú preberat bankovky s akýmkovvek chýbajúcim kuskom,inde my jú bez problemov akceptovali pri platbe,na stažnost my Kaufland odpovedal že tak školia pracovníkov aby nebreberali bankovky z ktorých by chybal akykolvek kúsok.Kedže sa my nepodarilo najst prislušný zakon,tak poprosím o odpoved či postup Kauflandu je spravný a či sú presne ustanovené podmienky platobného styku ako aj podmienky za akých može predavajúci odmietnút prípadne neakceptovat hotovosnú platbu.Dakujem vopred za pripadné odpovede.
HankaS
15.04.09,12:23
Mne sa stalo, že som tiež vybrala z bankomatu v SLSP v jednom meste bankovku a tam chýbal kúsok, ale to si všimla až pracovníčka v SLSP v inom meste, kde som vkladala tieto peniaze na účet. Hovorila že ona by ich nemala zobrať, a mala by som ísť tam, kde mi takúto bankovku dali, teda do toho iného mesta do príslušnej SLSP aj s lístkom, čo mi bankomat dal. Ale ja som už lístok nemala, pracovníčka mi potom zobrala tú bankovku, len mi dala pokyn, že si treba kontrolovať takého peniaze či už pri výbere z bankomatu, alebo aj pri prijatí v obchode.
Mária27
15.04.09,14:00
Vyhláška Národnej banky Slovenska č. 465/2001 Z. z.

Vyhláška Národnej banky Slovenska č. 607/2008 Z. z.

Zákon č. 566/1992 Zb. o Národnej banke

Za necelé eurobankovky poskytuje podľa § 17b ods. 3 zákona o Národnej banke náhradu len Národná banka Slovenska v súlade s pravidlami platnými v eurozóne. Bankovka je rozdelená na 100 štvorčekov; ak chýba menej ako 50, vyplatí sa celá nominálna hodnota.
kyblik
15.04.09,18:35
Hoci v inych pripadoch plati " nas zakaznik, nas pan..." tu maju zrejme obchody svoje pravidla. Jasne, ze by si to vedeli vymenit aj oni sami... ale naco ta zbytocna namaha...:(