Viera25
13.07.05,08:30
Prosím poraďte, môže si podnikateľ výpisy z účtu tlačiť cez počítač a zrušiť zasielanie výpisov z banky? Nie som si istá, či tieto výpisy akceptuje daňový úrad. Ďakujem
liba2
13.07.05,06:58
Prosím poraďte, môže si podnikateľ výpisy z účtu tlačiť cez počítač a zrušiť zasielanie výpisov z banky? Nie som si istá, či tieto výpisy akceptuje daňový úrad. Ďakujem
Podľa môjho názoru to nestačí. Pohyby na účtoch preukazuje hodnoverne výpis z účtu vystavený bankou.
fortunka
13.07.05,07:13
Pokial viem, tak to nestaci. Mali sme firmu kde sme si tlacili vypisy kazdy den, ale raz za mesiac sme sli po vypis z banky a ten sme davali do uctovnictva.
Zita5
13.07.05,07:16
Já som najnovšie otvorila účet v TTB , V balíku , ktorý sme si zvolili je výpis 1x do mesiaca . Som z toho dosť v rozpakoch , že ako budem učtovať banku . Má s TTB niekto skúsenosti ? Ako účtujete pohyby bankou počas mesiaca ?
Iveta
13.07.05,07:29
Daj si v rámci balíku aj prístup na Internetbanking a cez ten si môžeš pozerať a aj tlačiť pohyby na účte počas mesiaca. Podľa toho môžeš aj účtovať a výpis potom len skontroluješ. Spýtaj sa v TB ohľadne prístupu na internetbanking a tlač pohybov na účte.
Zita5
13.07.05,07:31
Daj si v rámci balíku aj prístup na Internetbanking a cez ten si môžeš pozerať a aj tlačiť pohyby na účte počas mesiaca. Podľa toho môžeš aj účtovať a výpis potom len skontroluješ. Spýtaj sa v TB ohľadne prístupu na internetbanking a tlač pohybov na účte.
Na doplnenie a to som zabudla napísať "Internet banking mám " . Tam si viem pozrieť pohyby na účte .
Johanka
13.07.05,07:36
Já som najnovšie otvorila účet v TTB , V balíku , ktorý sme si zvolili je výpis 1x do mesiaca . Som z toho dosť v rozpakoch , že ako budem učtovať banku . Má s TTB niekto skúsenosti ? Ako účtujete pohyby bankou počas mesiaca ?Toto je teraz medzi podnikateľmi veľký hit. Dali si robiť mesačné výpisy ( vraj ušetria) a tak ich účtujem raz mesačne. Celkom slušný chaos.
Výpisy z internetu DÚ neuznáva.
Zita5
13.07.05,07:40
Ale já som vlastne nemala na výber , to vlastne banka má určené . Keď som sa informovala, ak by som chcela mimoriadne výpisy denne koľko sa platí , tak mi povedala 20,- Sk výpis denne + poštovné . No a pri denných pohyboch to je v celku pekná suma .
Paula
13.07.05,08:02
Mesačný výpis sa dá účtovať s rôznymi dátumami, ak máš soft, pri ktorom je možnosť zadať 1. číslo výpisu, 2. poradové číslo účtovného zápisu, 3.dátum zaúčtovania. Práve účtujem taký výpis z TB...... mám zadané 1. "6", 2. "1128", 3. "23.6.2005":)
Doplňujem: Výpisy z TB majú rôznu podobu. Nedajte si vystavovať taký, ktorý má na prvej strane zápisy podľa dátumu a na ďalších stranách zápisy s podrobnejšími údajmi - tie sú rozhádzané podľa nejakého iného systému (nie sú zoradené podľa dátumu, ten by ste museli hľadať na prvej strane).
Viera25
13.07.05,08:41
Ďakujem za jednoznačnú odpoveď. Tiež mi ide o ušetrenie na poštovnom.
Zita5
13.07.05,08:45
Mesačný výpis sa dá účtovať s rôznymi dátumami, ak máš soft, pri ktorom je možnosť zadať 1. číslo výpisu, 2. poradové číslo účtovného zápisu, 3.dátum zaúčtovania. Práve účtujem taký výpis z TB...... mám zadané 1. "6", 2. "1128", 3. "23.6.2005":)
Doplňujem: Výpisy z TB majú rôznu podobu. Nedajte si vystavovať taký, ktorý má na prvej strane zápisy podľa dátumu a na ďalších stranách zápisy s podrobnejšími údajmi - tie sú rozhádzané podľa nejakého iného systému (nie sú zoradené podľa dátumu, ten by ste museli hľadať na prvej strane).

Paula napíš , aký konkrétne máme žiadať prosím Ťa .
Paula
13.07.05,09:13
Zita, neviem, ako sa tá "podoba" nazýva, ja som prosila klientov, aby si dali ukázať v banke, akú majú ponuku, pretože som strácala pri účtovaní dlhého výpisu neskutočne veľa času a nervov lietaním zo strany na stranu pri výpise, ktorý vyzeral ako ten, ktorý nedoporučujem. Takže treba vylúčiť výpis, ktorý má na začiatku len úzke riadky , na ktorých chýba slovný údaj (dodávateľ, odberateľ,resp.účel platby)....pretože tieto údaje sa vyskytujú na stranách ďalších ..... Záver: výpis od začiatku obsahuje v časovom slede v každej položke všetky potrebné údaje :) Dúfam som ti troška pomohla.
Zita5
13.07.05,09:36
Pauli srdečná vďaka , už si poradím, ale je to vzácna iformácia .;)
lubos f
13.07.05,10:07
V TTB v ramci Internet bankingu pre podnikatelov, ktoreho sucastou je I:key
(nieco ako elektronicky podpis) je aj sluzba i:vypisy. Su to elektronicke vypisy konvertovatelne do zvoleneho formatu. Generovanie si uzivatel nastavi ako chce (denne, tyzdenne...) Pokial ma nainstalovane certifikaty TB a spominany i:key, mozu tieto vypisy sluzit ako podklady pre uctovnictvo.
i:key okrem toho umoznuje bezlimitne platby.
Netka
29.03.08,11:40
Ahojte,
prvýkrát som zdávala platku cez IB TB a dnešný dátum mi nezobralo (nakoľko je víkend) musela som dať dátum 31.03.2008 a platba bude teda zúčtovaná 31.03.2008 - je to platba DzP je ten dátum v pohode? Bude to spracované v termíne? Alebo to mám stornovať a ísť do TB podať príkaz.
Ospravedlňujem sa že chaosím ale nemám skúsenosť s preibehom úhrad cez IB TB
Ďakujem.
Evanka
29.03.08,12:05
Ahojte,
prvýkrát som zdávala platku cez IB TB a dnešný dátum mi nezobralo (nakoľko je víkend) musela som dať dátum 31.03.2008 a platba bude teda zúčtovaná 31.03.2008 - je to platba DzP je ten dátum v pohode? Bude to spracované v termíne? Alebo to mám stornovať a ísť do TB podať príkaz.
Ospravedlňujem sa že chaosím ale nemám skúsenosť s preibehom úhrad cez IB TB
Ďakujem.
§ 60
Deň platby
Na začiatok (http://www.porada.sk/t16135-zakon-o-sprave-dani-a-poplatkov-od-1-10-2007-a.html#hore)

(1) Za deň platby sa považuje

a) pri bezhotovostných prevodoch z účtu v banke deň, kedy bolo uskutočnené odpísanie z účtu daňového subjektu,
b) pri platbách v hotovosti deň, kedy banka, pošta alebo iná oprávnená osoba hotovosť prijala alebo prevzala.

Ak si príkaz zadala teraz, banka by mala odpísať z tvojho účtu najneskôr v pondelok, tak sa neplaš. Ak si chceš byť istá, zavolaj ráno do banky. Ale ja som presvedčená, že je platba ok v termíne odoslana.
Treba dať pozor pri platbe cez IB napríklad v pondelok neskoro večer. Banka vie povedať, do akej hodiny treba zadať, aby platba odišla ešte v pondelok.
Pru
21.05.08,07:58
chcela by som sa opýtať, podnikateľ platní z účtu na podnikanie napríklad súkromne elektrinu a podobne, dávam to ako osobnú spotrebu, ale ma napadlo, či poplatok 4,- sk, čo je za platbu môžem dávať ako réžiu, alebo tiež dať ako osobnú spotrebu, lebo poplatky narátam na konci mesiaca a dávam jednou sumou.
Tweety
21.05.08,07:59
chcela by som sa opýtať, podnikateľ platní z účtu na podnikanie napríklad súkromne elektrinu a podobne, dávam to ako osobnú spotrebu, ale ma napadlo, či poplatok 4,- sk, čo je za platbu môžem dávať ako réžiu, alebo tiež dať ako osobnú spotrebu, lebo poplatky narátam na konci mesiaca a dávam jednou sumou.
Aj ten poplatok je osobná spotreba. Týka sa súkromnej platby.
Pru
22.05.08,08:32
takže môžu sa platiť z podnikateľského účtu súkromné platby? Lebo ja tiež rozmýšlam mám podnikateľský a súkromný účet, z podnik. musím previesť na súkromný ako osobná spotreba a zo súkromného zaplatiť elektrinu, plyn a podobne. Jednoduchšie by bolo z podnikateľského priamo a účtovať ako osobná spotreba, tak isto teda vyčleniť poplatky a tiež dať do os.spotreby? môže byť? ďakujem