hanjel
15.04.09,16:34
Ak sú súčasťou práce aj služobné cesty do zahraničia mám právo alebo môžem sa informovať na vstupnom pohovore u žiadateľa o prácu či má deti v súvislosti s tým či mu nebude problém vycestovať do zahraničia? Ajk môžte odpíšte mi prosím alebo poraďte kde nájdem odpoveď na svoju otázku - dilemu, pretože otázka skutočne smeruje len z toho dôvodu vycestovania von a nejde o žiadne diskriminovanie

dík za radu:confused::mee:
mzdarka renca
15.04.09,14:40
Na deti by si sa nepýtať nemal. Opýtať sa môžeš zamestnanca, či nebude problém, ak ho zamestnávateľ vyšle na zahraničnú služobnú cestu.

Ja osobne by som tieto služobné cesty uviedla aj v pracovnej zmluve.
hanjel
15.04.09,15:44
Díky renča , neviem síce prečo to je problém, pretože aj tak mi bude musieť vypísať dotazník, v minulosti to tabu nebolo .je síce pravda že ide len o vstupný pohovor, ale nevidím v tom žiadnu diskrimináciu pretože prvoradé sú odborné znalosti , ktoré sa skúmajú a tiež nechápem dôvod prečo by to mal byť problém povedať ak niečo pred zamestnávateľom budúcim nezatajuje.Možno som stará škola a teraz je všade plno ochrany osobných údajov, ale vstupné pohovory sa robia za zatvorenými dverami a tí ktorí ich robia sú si vedomí ochrany údajov a o mlčanlivosti takže žiadateľ by nemal mať problém s poskytnutím údajov, môže to byť len v tom prípade ak by sa tieto zverejnili. Otázku však asi treba formulovať tak ako radíš, ale stále sme pri tom a pri odpovedi by mala asi odpovedať že i keď deti má nie je to problém
no neviem čo vy na to poraďáci ?
ivka70
15.04.09,17:33
Renca ma pravdu, tu nejde o to, ze deti a ich pocet je osobny udaj. Zamestnavatel sa na to nesmie pytat, pretoze odpoved moze ovplyvnit jeho rozhodovanie bez ohladu na jeho znalosti.

Spytat sa na pohovore to, ci vidi nejaky problem vo vysielani na SC do zahranicia alebo ci ho moze nieco ovplyvnit v tomto smere sa vsak mozete.