sansara
15.04.09,18:31
Pekný deň,

1. otázka:
Manžel vlastní spolu s ďalšími 5 osobami 1/12 podielu pozemku, kde sú evidované 2 parcely. Ďalšiu 1/2 vlastní človek, ktorý je evidovaný ešte za starých čias na LV /"omylom"/. Chcem sa opýtať čo je potrebné vykonať, aby tá 1/2 prešla darovaním na manžela? Vlastník tej 1/2 súhlasí s darovacou zmluvou. Je potrebný súhlas všetkých vlastníkov, prípadne geometrické zameranie?

2. otázka:
Čo všetko je potrebné vykonať, ak by sa všetci vlastníci rozhodli previesť svoje podiely na manžela?

Ďakujem
Marína
15.04.09,18:40
Pekný deň,

1. otázka:
Manžel vlastní spolu s ďalšími 5 osobami 1/12 podielu pozemku, kde sú evidované 2 parcely. Ďalšiu 1/2 vlastní človek, ktorý je evidovaný ešte za starých čias na LV /"omylom"/. Chcem sa opýtať čo je potrebné vykonať, aby tá 1/2 prešla darovaním na manžela? Vlastník tej 1/2 súhlasí s darovacou zmluvou. Je potrebný súhlas všetkých vlastníkov, prípadne geometrické zameranie?

2. otázka:
Čo všetko je potrebné vykonať, ak by sa všetci vlastníci rozhodli previesť svoje podiely na manžela?

Ďakujem
1. Pri darovaní premetnej nehnuteľnosti nie je potrebný súhlas ostatných spoluvlastníkov a nie je potrebný geometrický plán.
2. Spísať darovacie zmluvy, podpisy darujúcich overiť a požiadať Katastrálny úrad o povolenie vkladu do katastra nehnuteľností.
Pozri aj http://www.skgeodesy.sk/KE/
kyblik
15.04.09,18:54
Pekný deň,

1. otázka:
Ďalšiu 1/2 vlastní človek, ktorý je evidovaný ešte za starých čias na LV /"omylom"/.

Preco je tam registrovany omylom, patri mu skutocne ten pozemok...?
sansara
15.04.09,18:55
Marína,
ďakujem za odpoveď. Mám pripravenú darovaciu zmluvu, ktorú som si opísala od známeho, ale tam bol darca 100% vlastník všetkých pozemkov. Niesom som si však istá formuláciou "výlučný vlastník". Neviem či v zmluve môže byť použitý tento výraz, ak ten dotyčný vlastní len 1/2 pozemkov.
Marína
15.04.09,19:01
Marína,
ďakujem za odpoveď. Mám pripravenú darovaciu zmluvu, ktorú som si opísala od známeho, ale tam bol darca 100% vlastník všetkých pozemkov. Niesom som si však istá formuláciou "výlučný vlastník". Neviem či v zmluve môže byť použitý tento výraz, ak ten dotyčný vlastní len 1/2 pozemkov.
V zmluve uveď, že je podielovým spoluvlastníkom a aký podiel vlastní. Výlučný vlastník = jediný vlastník.
Tu nájdeš vzory(klikni na link)
DAROVACIA ZMLUVA_vzor (http://www.google.com/search?hl=cs&client=firefox-a&channel=s&rls=org.mozilla%3Acs%3Aofficial&hs=5KW&q=darovacia+zmluva+vzor&btnG=Hledat&lr=)