darkdevilll
15.04.09,20:31
prosím o radu. Súd mi znížil výživné na dieťa po zmene pomerov,mal som úraz,tak ma šupli do dôchodku. Ex žiadala zvýšenie výživného z 1800,- sk na 4000,- sk ,lebo že vraj spláca 2 úvery. V tomto konaní po preukázaní drastickej zmeny mojich pomerov, mám len smiešny dôchodok/8.000,-sk/,manželku po materskej čerstvo nezamestnanú a máme 4 deti, sudcovi neostala iná možnosť , len orezať výživné . Lenže konanie sa naťahovalo 3/4 roka, a po celú dobu som platil výživné v pôvodnej výške. Súd mi znížil vyživovaciu povinnosť od dátumu zmeny pomerov, tj. spätne od 1.3.2008 . Preplatok na výživnom, čiže spotrebované výživné je nevratné a nevymáhateľné. Lenže toto výživné človek musí platiť, ak sa nechce dostať do basy, aj keď nemá čo do huby. Nehovoriac o deťoch. Som trestne postihnuteľný, keď nebudem platiť výživné do spotrebovania preplatku na výživnom aj keď sa považuje za spotrebované? Veď preplatok je preplatok, aj keď je nevymáhateľný, predsa len je to preplatok!!!
kyblik
15.04.09,18:48
Preplatok na výživnom, čiže spotrebované výživné je nevratné a nevymáhateľné.

Neviem co k tomu dodat... Preplatene vyzivne je nevratne, novourcene vyzivne platit musis...
willma
16.04.09,08:34
bohužial si asi ďalší príklad toho ako jednajú súdy. Keď ide o zvyšovačky, rozhodujú v podstate a vo väčšine skoro okamžite. V tvojom a tebe podobných prípadoch sú až na zaplakanie liknavé.
bobiku
16.04.09,10:59
bohužial si asi ďalší príklad toho ako jednajú súdy. Keď ide o zvyšovačky, rozhodujú v podstate a vo väčšine skoro okamžite. V tvojom a tebe podobných prípadoch sú až na zaplakanie liknavé.
Dovolím si nesúhlasiť!!! Moja jedna dcéra sa súdi o výživné už vyše dvoch rokov a druhá dcéra rok a pol a tiež to ešte nemá ukončené. A poznám mnoho iných žien, ktoré sa súdili o zvýšenie roky až to skončilo u ombudsmana. samozrejme poznám aj rýchle procesy, ale viac tých naťahovaných. A hodne závisí od súdu a sudcu. takže ja by som brala kľudne aj to hore spomínamé 3/4 ročné naťahovanie v prípade mojich dcér. ved napíšte iný aké máte skúsenosti. verím, že viac bude tých predlžených.