serdehel
15.04.09,21:15
Treba darovaciu zmluvu špeciálne u notára previazať, alebo stačí iba na poslednej strane overený podpis a hotovo?
ivka70
15.04.09,19:19
pokial sa overuju podpisy k danej zmluve, musi byt jednoznacne, ze je to cela zmluva a teda musi byt "zviazana spolu s poslednou stranou s overenymi podpismi.

/inak by si zmluvu k overenym podpisom dodal kto a aku by kedy potreboval :)/
buchač
15.04.09,19:35
pokial sa overuju podpisy k danej zmluve, musi byt jednoznacne, ze je to cela zmluva a teda musi byt "zviazana spolu s poslednou stranou s overenymi podpismi.

/inak by si zmluvu k overenym podpisom dodal kto a aku by kedy potreboval :)/

Doplním :

Tento samotný úkon - previazanie , prelepenie

JE POVINNOSŤOU NOTÁRA

to znamená , nerobí to ani darca a ani obdarovaný !
kyblik
15.04.09,19:52
Doplním :

Tento samotný úkon - previazanie , prelepenie

JE POVINNOSŤOU NOTÁRA

to znamená , nerobí to ani darca a ani obdarovaný !

To celkom nie je pravda... Robil som darovacie zmluvy, kupno-predajne zmluvy a vsetky som si viazal sam. Ak vies ako mozes si ich zviazat sam, prip. niekto kto to vie.;)
Chobot
15.04.09,20:59
To celkom nie je pravda... Robil som darovacie zmluvy, kupno-predajne zmluvy a vsetky som si viazal sam. Ak vies ako mozes si ich zviazat sam, prip. niekto kto to vie.;)

Pokiaľ ide o predierovanie listov papiera a previazanie trikolórou, tak to skutočne zvládne každý zručnejší človek. Ale pokiaľ prídeš so zmluvou k notárovi overiť podpis, tak je to na notárovi, aby ju zviazal trikolórou a konce šnúrky prelepil páskou a na to dal svoju pečiatku.

Takže na čo si ju budeš doma viazať, u notára aj tak nič neušetríš. Notársky poplatok neplatíš za zviazanie, ale za overenie.