Marína
15.04.09,22:35
Téma http://www.porada.sk/t9121-leasing-tabulka-v-exceli.html síce „žije“, usúdila som však, že je vhodný čas založiť novú, s aktualizovanou tabuľkou.

Čas ukázal, že tabuľka pre leasing - účtovanie v JU sa osvedčila, predsa len nespĺňala všetky náležitosti Opatrenia Ministerstva financií Slovenskej republiky z 13. decembra 2007 č. MF/27076/2007-74, ktorým sa ustanovujú podrobnosti o postupoch účtovania a podrobnosti o usporiadaní, označovaní a obsahovom vymedzení položiek účtovnej závierky pre účtovné jednotky účtujúce v sústave jednoduchého účtovníctva, ktoré podnikajú alebo vykonávajú inú samostatnú zárobkovú činnosť, ak preukazujú svoje výdavky vynaložené na dosiahnutie, zabezpečenie a udržanie príjmov na účely zistenia základu dane z príjmov podľa § 4 ods. 2 zákona č. 431/2002 (http://www.porada.sk/t16088-zakon-o-uetovnictve.html) Z. z. o účtovníctve v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákon“).


§ 17
Finančný prenájom

(4) V deň prevzatia majetku nájomcom sa účtuje v knihe záväzkov a v knihe dlhodobého majetku nájomcu záväzok z finančného prenájmu v ocenení rovnajúcom sa istine u nájomcu. Náklady súvisiace s obstaraním predmetu finančného prenájmu sú súčasťou ocenenia majetku.

(5) V deň splatnosti dohodnutých platieb sa v knihe záväzkov nájomcu účtuje záväzok vo výške splatného finančného nákladu. V peňažnom denníku sa účtuje úhrada dohodnutej platby34).

Postup
Použite list(hárok) osobne MV pre osobný automobil

Použite list(hárok) nakladne MV pre nákladný automobil

zadajte údaje zo splátkového kalendára do tabuľky Splátkový kalendár a tabuľky Osobný automobil(Nákladný automobil)
Upravte vzorce v tabuľke Odpisový plán
V tabuľke sú uzamknuté vzorce(šedo podfarbené bunky), okrem vzorcov pre výpočet „odpisový plán“. Upravte ich podľa mesiaca obstarania.

Príklad 1(36 splátok)
Obstaranie 6/2009
v T6 opravíť vzorec =ZAOKR.NAHORU($T$2/36*7;1)
v T9 opraviť vzorec =ZAOKR.NAHORU($T$2/36*5;1)
Pri leasingu na 48 splátok

Príklad 2(36 splátok)
Obstaranie 12/2008
v T6 opravíť vzorec =ZAOKR.NAHORU($T$2/36;1)
v T9 opraviť vzorec =ZAOKR.NAHORU($T$2/36*11;1)

poznámka:
pre leasing na 48 splátok namiesto T9 uprav T10
pre leasing na 60 splátok namiesto T9 uprav T11

Po vyplnení údajov a oprave vzorcov sa automaticky vyplnia údaje v záväzku istina, mesačných záväzkoch a peňažnom denníku.

Dodatok 23.04.2009 15:23 pm
Prosím, stiahnite si znova tabuľku, v odpisoch sú upravené vzorce tak, aby ste ich sami nemuseli opravovať. Dôležité je, aby ste zadali správny počet mesiacov odpisovania.
Ospravedlňujem sa, niektoré bunky na zadávanie údajov boli uzamknuté omylom.
janaGT
21.04.09,04:50
a nemáš aj na podvojné účtovníctvo? Tiež by mnohým pomohla.
McMarti
21.04.09,04:56
a nemáš aj na podvojné účtovníctvo? Tiež by mnohým pomohla.
http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=200

Janka tu si stiahnes tabulku pre PU
janka.mo
21.04.09,22:41
Marina, v prvom rade sa ti chcem za tu tabulku veeeelmi podakovat. leasing robim prvykrat, takze je to este pre mna spanielska dedina.
natrafila som ale na problem.... zadala som udaje to tab.NV, a aj yo splatkoveho kalendara som nahodila istinu a urok, ale nejde mi stiahnut vzorce od 36 mesiaca po 60 mesiac. stiahla som si tu prilohu, ktora je pre 60 mesacny leasing, ale vzorce mi vypocitalo iba do 36 mesiaca. to iste mi spravilo aj pri tab. zavazky mesacne a aj pri zapise do penaz. dennika. neprenieslo mi tam ani datumy. iba po 36. splatku. a ani v odpisoch nemozem zmenit tie vzorce, ako si pisala v navode. Neviem, ale asi to robim zle, ak mozes, tak mi prosiiim porad, ako to mam spravit. dakujem.
Marína
22.04.09,06:48
Janka, v súbore pre 60 splátok mi to funguje, súčet je r.19-81. Aby si nemusela znova nahadzovať údaje, ak chceš, pošli mi tabuľku na mail, pozriem sa na to. Píšem ti SS.
katulienka
23.04.09,11:08
Ahoj Marína,
tabuľka na Leasing je úžasná, len neviem, kde robím chybu, keď mám uzamknuté dátumy splátok a potrebujem ich zmeniť podľa svojho splátkového kalendára. Poradíš mi, prosím ?
Marína
23.04.09,12:22
katulienka, ospravedlňujem sa, pozri v úvodnom príspevku Dodatok 23.04.2009 15:23 pm.
katulienka
24.04.09,02:55
Ďakujem za rýchlu odpoveď, veľmi si to cením. Tabuľka mi veľmi pomohla, určite to ocení mnoho ďalších poraďákov. ;-)
Marína
24.04.09,03:14
Ďakujem.:) Posúvam ↑
samam
24.04.09,16:36
Marína,
som zúfalá, tabuľka je krásna ale vôbec nerozumiem ...
mám vyrátané odpisy, ale vidím že v mesačných splátkach účtuješ v JU pri osobnom MV aj DPH.
Môžem z mesačných splátok leasingu dávať DPH do odpočtu ? /Q.plátca/
ďakujem za odpoveď.
Marína
24.04.09,19:18
Veď sa aj má účtovať ako VOZD-prev.réžia. Pozri účtovanie v PD(v tabuľke). Odpočítať DPH môžeš len z nákladného MV.
abel
24.04.09,20:21
Mesačné splátky úroku, poistného, DPH z úroku, DPH z istiny účtujete do daňových výdavkov vo výške a v čase, ako boli zaplatené.
akademik
01.05.09,07:39
Dobrý deň. Prosím, viete mi poradiť, čo mám urobiť, ak chcem v bunke F2 dosadiť 6-miestne číslo? DPH bola viac ako 100000.- Sk. Ďakujem.
marjankaj
01.05.09,10:51
Dobrý deň. Prosím, viete mi poradiť, čo mám urobiť, ak chcem v bunke F2 dosadiť 6-miestne číslo? DPH bola viac ako 100000.- Sk. Ďakujem.

Teraz si môžeš meniť šírku stĺpca. Viď príloha
bv_alexandra
07.08.09,11:34
Marína ahoj. ešte raz vďaka za tabuľku ale chcela by som ťa upozorniť na jednu chybu na ktorú sme prišli spolu so Zitkou5
Jedná sa o to že som veľa rozmýšľala tak som jej musela zavolať že prečo to tak je a prišli sme na to že se chybička vloudila.:D:D:D
Nabudúce budem asi menej rozmýšľať:D:D:D

Konktrétne:
dohodnutá kupna cena nie je premietnutá v odpisoch. a kedže je bunka uzamknutá nejde to ani napraviť.
Citujem z usmernenia k účtovaniu fin. leasingu:
kúpna cena – tento výdavok je súčasťou celkových dohodnutých platieb (súčasťou istiny), t. j. do výdavkov sa dostane prostredníctvom odpisov. ;):)
Marína
07.08.09,16:49
Marína ahoj. ešte raz vďaka za tabuľku ale chcela by som ťa upozorniť na jednu chybu na ktorú sme prišli spolu so Zitkou5
Jedná sa o to že som veľa rozmýšľala tak som jej musela zavolať že prečo to tak je a prišli sme na to že se chybička vloudila.:D:D:D
Nabudúce budem asi menej rozmýšľať:D:D:D

Konktrétne:
dohodnutá kupna cena nie je premietnutá v odpisoch. a kedže je bunka uzamknutá nejde to ani napraviť.
Citujem z usmernenia k účtovaniu fin. leasingu:
kúpna cena – tento výdavok je súčasťou celkových dohodnutých platieb (súčasťou istiny), t. j. do výdavkov sa dostane prostredníctvom odpisov. ;):)

:D:D:D
Nika, v tabuľke nevidím chybu, kúpna cena je súčasťou istiny. Pozri súčet v C58(pre 36 mesiacov) a porovnaj so sumou v T2, rovnajú sa.
Možno vás so Zitkou pomýlilo, že v E11 uvádzam dohodnutú kúpnu cenu, v tejto bunke je uvedená len informatívne. Obstarávacia cena v E3 E2 už obsahuje dohodnutú kúpnu cenu 4705,90 Dk.
bv_alexandra
08.08.09,04:15
:D:D:D
Nika, v tabuľke nevidím chybu, kúpna cena je súčasťou istiny. Pozri súčet v C58(pre 36 mesiacov) a porovnaj so sumou v T2, rovnajú sa.
Možno vás so Zitkou pomýlilo, že v E11 uvádzam dohodnutú kúpnu cenu, v tejto bunke je uvedená len informatívne. Obstarávacia cena v E3 už obsahuje dohodnutú kúpnu cenu 4705,90 Dk.
Marína som teraz doma a nemam to tu ale mala som stiahnutý Splatk kalendár na 48 mesiacov a tam do OC T2 okienko nám natiahlo len cenu a spracovateľský. Kúpnu cenu vozidla nám tam nezarátalo.A tým pádom vyrátalo odpisy len z ceny napr. 1000cena vozidla plus 1000spracovatelsky poplatok, a v okienku T2 sa nam objavila cena 2000, ale podľa mňa by aj v tabuľke odpisov mala byť cena 3000 /cena, spracovateľsky, kupna cena/ :)
Ale skúsim sa v robote ešte raz na to pozrieť.;)
Marína
10.08.09,05:07
Marína som teraz doma a nemam to tu ale mala som stiahnutý Splatk kalendár na 48 mesiacov a tam do OC T2 okienko nám natiahlo len cenu a spracovateľský. Kúpnu cenu vozidla nám tam nezarátalo.A tým pádom vyrátalo odpisy len z ceny napr. 1000cena vozidla plus 1000spracovatelsky poplatok, a v okienku T2 sa nam objavila cena 2000, ale podľa mňa by aj v tabuľke odpisov mala byť cena 3000 /cena, spracovateľsky, kupna cena/ :)
Ale skúsim sa v robote ešte raz na to pozrieť.;)
Nika, v tabuľke pre 48 a 60 mesiacov platí to isté čo v tabuľke pre 36 mesiacov, teraz som to kontrolovala. V T2 je určite zahrnutá obstarávacia cena(v nej zahrnutá kúpna cena) + spracovateľský poplatok. Kúpnu cenu musíš zahrnúť do obstarávacej ceny(bunka E2). V E11 je uvedená len pre informáciu.
Melnick
15.10.09,22:57
katulienka, ospravedlňujem sa, pozri v úvodnom príspevku Dodatok 23.04.2009 15:23 pm.

Málokedy sa stretnem s tým, že tabuľky sú aktualizované, tak ako je to v prípade tabuliek od Maríny.:):):)

Evi, patrí Ti moje poďakovanie.:)

Idem oceňovať.:)
Marína
16.10.09,08:30
Ďakujem Majka:), aj za ocenenie, priznávam, dobre mi to padlo.;)http://www.celysvet.cz/skin/smile/s12549.gif (http://www.celysvet.cz/smajlici-ke-stazeni-smajlik)
mysimis
13.01.10,17:43
Veľmi krásne spracovaná tabuľka na leasing, len mám jeden problém - mám akýsi iný splátkový kalendár. Nemám istinu, ale len nájomné, DPH a havarijné poistenie. Ako si doplním v tomto prípade uvedenú tabuľku?
Marína
14.01.10,08:57
pamara
03.02.10,17:23
prosím vás poraďte mi. nahodila som si údaje zo splátkového kalendára, no mám tam nejakú chybu, lebo v stĺpčeku kontrola mám až -213,61. čo mám zle?
Marína
03.02.10,18:13
Prekontrolovala si, či si nahodila správne údaje? Neviem si to inak vysvetliť. Kontrola = porovnanie G7 a I58(leasing 36 mes.).
pamara
06.02.10,08:40
Dobrý deň,

vyplnila som si tabuľku podľa splátkového kalendára na 36 mesiacov v JU a som platca DPH Q. No vychádza mi rozdiel v kontrolnom riadku 39,21. Ako keby to bola kúpna hodnota auta, no tú už mám v tabuľke pri mesačných splátkach započítanú. Poradí mi niekto kde som sa pomýlila?
pamara
06.02.10,08:44
a
Marína
06.02.10,08:55
A ktorú sumu máš nesprávnu? V I10 alebo I11? Ak v I10, chyba je v A1-G7, ak v I11, v tabuľke splátkového kalendára.
Neviem, ako vyzerá tvoj spl. kalendár, možno máš dohodnutú kúpnu cenu v ňom uvedenú zvlásť, nie je zahrnutá v obstarávacej cene a v tom prípade ti robí ten rozdiel. Ak je to tak, zahrň ju do obstarávacej ceny v A2-G2. Ty máš čísla pred sebou, ešte raz sa na to pozri, určite chybu nájdeš, ak vieš, čo za rozdiel ti to robí. Predtým tých -213,61 si kde mala chybu?
Marína
06.02.10,09:00
Pozrela som tvoju tabuľku, mne to vychádza, že ti chýba kúpna cena v hornej tabuľke. V r. 11 je udaná len informatívne, nikde ju nenačítava. Dala som ju tam len preto, aby bolo jasné, aká je jej výška.
Zužu
08.02.10,09:58
Marína, chcem ťa poprosiť, stiahla som si tabuľku leasing 48 mesiacov , všetko som nahodila podľa splátkového kal. a vzniká mi rozdiel 8,81 € sa mi to zdá dosť veľa, neviem prečo. a ešte jeden problém, v OC nemám v splát. kal. započítanú kúpnu cenu je vyčíslená osobitne a do opisov mi ju neťahá. keď ju pripočítam k OC tak mi to vyhodí ešte väčší rozdiel pri kontrole vlastne vo výške kúpnej ceny. OC sa zaokrúhľuje na celé eurá? potrebovala by som vedieť ktorý je to paragraf. budem veľmi vďačná za informácie. Ďakujem
ibiza
21.02.10,19:06
ahojte, tie tabulky sú úplne super.. len teraz neviem.. ja do toho neviem vpisovať.. Je s tým nejaký problém? Píše mi to, že tabulka je uzamknutá užívateľom.
marjankaj
21.02.10,19:29
ahojte, tie tabulky sú úplne super.. len teraz neviem.. ja do toho neviem vpisovať.. Je s tým nejaký problém? Píše mi to, že tabulka je uzamknutá užívateľom.

No asi by si si mala prečítať postup.

V tabuľke sú uzamknuté vzorce(šedo podfarbené bunky), okrem vzorcov pre výpočet „odpisový plán“. Upravte ich podľa mesiaca obstarania.

Ak je tam niekde omylom niečo zamknuté, tak napíš v ktorej tabuľke a ktorej bunke.
Marína
21.02.10,20:03
V tabuľke sú uzamknuté vzorce. Bunky, do ktorých sa zadávajú údaje, sú odomknuté.
ibiza
21.02.10,20:30
už som na to prišla, musela som zmeniť formát dokumentu :)) ďaakujem tá tabulka je úžasná
mirhu
09.03.10,15:27
Tabuľka je super..Ďakujem aj ja... len neviem čo za údaj je v bunke C21, niekde je tam hodnota , niekde je prazdna ( v nultej splátke ..)
Marína
09.03.10,17:17
V C21 je prvá leasingová splátka pre prípad, že sa hradí s akontáciou. V tom prípade je 36 tou splátka 35(riadok 56) a na r. 57 je dohodnutá kúpna cena. Ak potrebuješ riadok naviac, kľudne použi tabuľku pre 48 resp. 60 splátok.
mirhu
11.03.10,05:52
V C21 je prvá leasingová splátka pre prípad, že sa hradí s akontáciou. V tom prípade je 36 tou splátka 35(riadok 56) a na r. 57 je dohodnutá kúpna cena. Ak potrebuješ riadok naviac, kľudne použi tabuľku pre 48 resp. 60 splátok.

ďakujem :) perfektna tabka -ešte raz..robim leasing prvý raz a velmi mi pomohla
Marína
11.03.10,10:21
Aj ja ďakujem, som rada, že ti pomohla.:)
Ďuri Z
13.03.10,16:39
Dobrý deň, som neplatca DPH je tabuľka vhodná aj pre mňa?
Marína
13.03.10,21:28
Áno, je.
vikuš
17.03.10,14:19
Dobrý deň Marína - poprvýkrát by som chcela urobiť lízing, boli by ste tak dobrá a pozreli sa na to? Podnikateľ nie je platca DPH a osobné auto kúpil ojazdené v roku 2008/10 - vtedy ho účtovníčka nezaradila do majetku
a bolo zaradené až 1.1.2009 a aj sa "začalo" používať 1.1.2009. Neviem či tie tri splátky v roku 2008 - môžem uplatniť odpisy, alebo len 2009?

Kúpna cena 470000,-
adm. poplatok 7050,-
priama platba 235000,-
výška úveru 235000,-
výška splátky 6790,-
počet splátok 48
cena úveru 90920,-
poplatok za preverenie auta 3500,-
poistné 4859,93 zvlášť platené šekom
nemá havarijné ani poistenie splácania
vikuš
17.03.10,14:54
Sumy sú v SKK, len preto, že lízing začal v roku 2008, potom si ich prehodím na Eur.
Marína
17.03.10,22:39
Tabuľku som pozrela námatkovo, nestíham. V kontrole(I12) máš rozdiel 11909,93, čo je spracovateľský poplatok a poistenie. Ten nemáš zahrnutý v splátkovom kalendári. Aj ak poistenie uhrádzal cez pošt. poukážku, je potrebné to tam uviesť. Tiež spracovateľský poplatok musíš uviešť, ten je súčasťou obstarávacej ceny, čiže aj východiskovou pre odpisy. V r. 2009 si nemôžeš uplatniť zdaniteľné výdavky z r. 2008, jedine, že podáš dodatočné DP.
Ešte som si niečo všimla. Ten leasing je od neplatiteľa DPH? Nikde totiž DPH nemáš uvedené.
vikuš
18.03.10,08:41
Dobrý deň, ďakujem pekne. Pozerala som si to, ale ja na riadku (I12) mám 0,-. Poistenie a spracovateľský poplatok mám zahrnutý v nultej splátke. Tak neviem. Spoločnosť je platiteľom, ale všade v zmluve sú uvádzané len konečné sumy a nikde nie je uvedená suma DPH a základ, preto som to tam tak nahodila - je to nesprávne? Podnikateľ si nechce dávať lízing do výdavkov, iba ho bude uvádzať vo výkazoch k DP. Je neplatcom DPH.
Marína
18.03.10,20:29
Dobrý deň, ďakujem pekne. Pozerala som si to, ale ja na riadku (I12) mám 0,-. Poistenie a spracovateľský poplatok mám zahrnutý v nultej splátke. Tak neviem. Spoločnosť je platiteľom, ale všade v zmluve sú uvádzané len konečné sumy a nikde nie je uvedená suma DPH a základ, preto som to tam tak nahodila - je to nesprávne? Podnikateľ si nechce dávať lízing do výdavkov, iba ho bude uvádzať vo výkazoch k DP. Je neplatcom DPH.
V tabuľke, ktorú si tu priložila, je v I12 11909,93, nula je v tej, ktorú som priložila.
Ak leasing nebude účtovať do zdaniteľných výdavkov, potom nemáš čo riešiť.
vikuš
19.03.10,08:36
ďakujem veľmi pekne tak to som si neuvedomila, je to prvý lízing :---. Takže v DP vo výkazoch o majetku a záväzkoch uvediem sumu celkom 572829,93 - odpisy na rok 2009 119263 = 453566,93
seda
20.03.10,21:36
Dobrý večer, celý deň sa snažím pochopiť ako zaúčtovať leasing v JU. Teóriu ovládam, no niektorým veciam nerozumiem. Vie mi niekto poradiť ako to vyzerá fyzicky so zápismi v účtovníctve? Ja mám DF za 1.zvýšenú splátku a DF za poplatok uzatvorenia zmluvy. Ich úhrady zaúčtujem na výdaj 39. ostatné neodčítateľné náklady. Vytvorím si záväzok na istinu /cena auta + popl. za uzatvorenie zmluvy/. Potom dám v knihe ost.záväzkoch odrátať v úhradách sumu za DF za 1.zvýšenú splátku bez DPH? A potom pri každej mesačnej splátke, vystavím záväzok len na úrok /Výdaj 25 prev. réžia/ + DPH a tou úhradou splátky dám uhradiť záväzok istiny a ten záväzok úrok + DPH? Takto to robíte aj vy, že jedna splátka a uhrádzajú sa ňou 2 záväzky? V tabuľke mi to sadlo všetko pekne, len neviem ako to dať do softwaru. Ďakujem.
margaretka71
26.03.10,10:27
Mám jeden dotaz. Prečo v tabuľke na výpočet a účtovanie leasingu na 36 splátok je DPH zaúčtované ako nezdaniteľné, keď v tabuľkách na 48 a 60 splátok je DPH zdaniteľné /prev. réžia/. Nie je náhodou v tabuľke na 36 splátok chyba zaúčtovania DPH?
Marína
26.03.10,10:31
V každej z tabubuliek sú dva listy(hárky), jeden pre osobné MV, jeden pre nákladné MV. Pri nákladnom MV sa DPH odpočítava, teda sú to VNZD, pri osobnom DPH ide do VOZD.
margaretka71
26.03.10,10:39
Takže teraz mi je to už jasné. Ďakujem za bleskovú reakciu. Pekný dník prajem.
margaretka71
26.03.10,10:48
Chcela som ti Marína pridať aj bodík, ale bohužiaľ, kôli zmeneným podmienkam ja nemôžem. Nemám 10 bodov. Tak aspoň takto sa ti poďakujem.
Marína
26.03.10,11:12
Hlavná vec, že už vieš ako na to a z bodíkov si ťažkú hlavu nerob, tvoje poďakovanie mi padne viac.:)
Janca
22.04.10,05:58
Marína, ďakujem veľmi pekne, aj mne to moc, moc pomohlo. Ešte by som potrebovala leasing v PU - auto zakúpené v roku 2010. Neviem tu nikde nájsť nejaký podobný vzor ako máš Ty na JU. Poradíš ???
Marína
31.05.10,06:58
Trochu neskoro, ale ....... nájdeš tu Finančný leasing PU -EU a SK
(http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=200)
saskia26
01.11.10,12:30
Marína, super tabuľka, veľmi mi pomohla pri lízingu.
Chcela by som však poprosiť o vysvetlenie, vychádza mi rozdiel na I12 síce len 0,19 € a v kúpnej cene v bunke T3 nemala by byť započítaná aj dohodnutá kúpna cena 100€ ?
Ďakujem veľmi pekne!
saskia26
01.11.10,12:33
Marína, super tabuľka, veľmi mi pomohla pri lízingu.
Chcela by som však poprosiť o vysvetlenie, vychádza mi rozdiel na I12 síce len 0,19 € a v kúpnej cene v bunke T3 nemala by byť započítaná aj dohodnutá kúpna cena 100€ ?
Ďakujem veľmi pekne!

Ešte pripájam tabuľku.
Marína
01.11.10,15:30
Marína, super tabuľka, veľmi mi pomohla pri lízingu.
Chcela by som však poprosiť o vysvetlenie, vychádza mi rozdiel na I12 síce len 0,19 € a v kúpnej cene v bunke T3 nemala by byť započítaná aj dohodnutá kúpna cena 100€ ?
Ďakujem veľmi pekne!
Rozdiel 0,19 € vzniká zo zaokrúhľovania jednotlivých splátok.
Dohodnutá kúpna cena má byť(predpokladám, že aj je) zahrnutá v obstarávacej cene(v tabuľke E2), v E 11 je uvedená zvlášť len pre informáciu. Ak nie je zahrnutá v E2, je potrebné ju tam zahrnúť a následne uviesť ako splátku č. 37, inak vzniká rozdiel v I12 118,81 €.
Viď tabuľka, doplnila som ti v nej jeden riadok.
saskia26
02.11.10,16:42
Rozdiel 0,19 € vzniká zo zaokrúhľovanie jednotlivých splátok.
Dohodnutá kúpna cena má byť(predpokladám, že aj je) zahrnutá v obstarávacej cene(v tabuľke E2), v E 11 je uvedená zvlášť len pre informáciu. Ak nie je zahrnutá v E2, je potrebné ju tam zahrnúť a následne uviesť ako splátku č. 37, inak vzniká rozdiel v 118,81 €.
Viď tabuľka, doplnila som ti v nej jeden riadok.

Ďakujem veľmi pekne za vysvetlenie a doplnenie do tabuľky. Takže ten rozdiel na I12 teraz je 118,81 € a to je odkupná hodnota + to zaokrúhľovanie splátok. Môžem si teda nechať rozdiel na I12 alebo je potrebné ešte niečo upraviť?
Marína
02.11.10,20:10
Ďakujem veľmi pekne za vysvetlenie a doplnenie do tabuľky. Takže ten rozdiel na I12 teraz je 118,81 € a to je odkupná hodnota + to zaokrúhľovanie splátok. Môžem si teda nechať rozdiel na I12 alebo je potrebné ešte niečo upraviť?
Podľa mňa nie je v E2 zahrnutá odkupná cena, ja neviem, splátkový kalendár máš ty, musíš údaje z neho zistiť. V I12 by mal byť len rozdiel zo zaokrúhľovania jednotlivých splátok.
saskia26
02.11.10,20:14
Podľa mňa nie je v E2 zahrnutá odkupná cena, ja neviem, splátkový kalendár máš ty, musíš údaje z neho zistiť. V I12, by mal byť len rozdiel zo zaokrúhľovania jednotlivých splátok.

Áno, je to tak. Už tomu rozumiem. Ďakujem veľmi pekne ešte raz! :)
jozefinka
06.11.10,10:51
Marína, ja neviem v tej tabuľke robiť nič ani upravovať, sú tam uzavreté bunky. Čo s tým mám robiť?
Marína
06.11.10,11:27
Marína, ja neviem v tej tabuľke robiť nič ani upravovať, sú tam uzavreté bunky. Čo s tým mám robiť?
Bunky sú uzamknuté preto, aby si ich niekto omylom neprepísal. Údaje, ktoré je potrebné zo splátkového kalendára do určitých buniek tabuľky uviesť, sú odomknuté.
Z úvodného príspevku si prečítaj, prosím, ešte raz postup a dodatok.
jozefinka
06.11.10,15:22
ďakujem pekne :-)
batorek
24.10.11,20:19
Dobrý večer
Ja sa chcem spýtať, máme auto osobné na finančný lízing. Podľa môjho vedomia DPH si môžem odpočítať len z prvej navýšenej splátky???, a potom z mesačných splátok. Dobre to myslím????? Nemôžem si celé DPH odpočítať naraz?????????? Jedna známa ma pomýlila a teraz nie som si istá. Auto bolo teraz kúpené. Ďakujem.
mizu24
25.10.11,11:21
dph môžeš naraz odpočítať pri kúpe auta na úver, možno toto známa myslela.
monspa
14.11.11,07:30
Prosím vás a keď kupuje na leasing auto SZČO- platca DPH, 1. zvýšenú splátku /akontáciu/ platí v hotovosti, môže si odpočítať DPH len z tejto zvýšenej splátky a potom postupne 36 mesiacov pri úhrade splátok, že? Ten spôsob odpočtu DPH naraz sa uplatňuje iba pri kúpe na úver?
MADELEIN
21.08.12,13:00
Bohužiaľ pre PÚ nejde stiahnuť. Sú tu len tabuľky pre JÚ